Praktický lékař pro děti a dorost
1. čs. armádního sboru 1322, Ostrava

Paní doktorka Matušková má velmi kladný přístup k dětem i rodičům.Vždy je přívětivá a na mé otázky co se týče zdraví mých dětí,odpovídá věcně a moudře.Nejsem v žádném případě zastánce homeopatie a jiných alternativních léčebných metod,myslím si,že velmi škodí !!! Paní doktorka Matušková nám homeopatii nikdy nevnucovala,ani nenabízela jako "super lék".Jsem také ráda,že neřeší každé nachlazení hned antibiotiky.Pro nás je tato lékařka přínosem,vždy usměvavá,milá,skromná a především pediatr na svém místě.

Chodila jsem k paní doktorce s oběma dětmi od jejich narození až do doby, kdy jsme se přestěhovali (asi 6 let). Nemám absolutně nic, co bych jí mohla vytknout, a to jak po lidské, tak i profesionální stránce. Nejlepší pediatrička, kterou jsem měla možnost poznat a s naprosto čistým svědomím bych ji doporučila všem, kterým na zdraví a vývoji svého dítěte záleží. To, že dětem zbytečně nepředepisuje agresivní léky, když to jde i jinak, je určitě pozitivní. Nikomu ale naopak homeopatii či jinou alternativní metodu nenutí.

Před rokem jsem přecházela od této doktorky k doktorce pro dospělé. Za celých 19 let k ní nemám jedinou výtku, vždy správně zareagovala a vyvodila správný úsudek, ať už se jednalo o mononukleózu, nebo záněty ledvin (co si tak pamatuji z poslední doby). Rozhodně bych neváhala dát své dítě právě k ní.

Od paní doktorky jsme po šesti letech odešly. Předem bych chtěla předeslat, že má dcera má vrozenou vývojovou vadu ledviin, byla tedy alespon z tohoto hlediska sledována přímo od narození ve fakultní nemocnici. Ale k věci: dcera po nástupu do školky byla stále nemocná. Dva týdny ve školce, měsíc doma, týden ve školce, tři týdny doma. Nic se nezměnilo ani další rok. Pokaždé jsme od paní doktorky odcházely s tussinem a dithiadenem, jelikož dcera trpívala na dlouhotrvající záchvaty kašle (i několik hodin v kuse v noci nebo nad ránem). Tussin ani dithiaden nic neřešily, tak jsem kupovala neustále další a další sirupy, kapky, atd, jelikož podle paní doktorky to byly školní bacily, na které si dítě musí zvyknout a na ATB to prý nebylo. Ani jednou nenechala dceři udělat stěry (i když jsem o to několikrát žádala), ani sedimentaci, ani jiný rozbor krve. Chtěla jsem doporučení na ORL - prý to není nutné, chtěla jsem doporučení na imunologii - také není nutné. Chtěla jsem alespoń předepsat něco na podporu imunity - není nutné, naopak to může škodit. Tak to šlo třetí rok, kdy už dcera nastoupila do školy - opět na podzim opakované infekce. Když jsme byly minulý podzim během dvou měsíců v ordinaci asi potřetí, v podstatě jsem si vykřičela alespoň rěco - poslala nás tedy na rentgen hlavy (!) - a ejhle, ukázalo se, že má dcera zánět dutin.Dostaly jsme ATB, neměly jsme přijít ani na kontrolu, prý to není nutné. Jenže za týden po dobrání ATB byla dcera opět nemocná. Už jsem byla opravdu nešťastná, přes známé jsem tedy získala možnost bez doporučení přijít na ORL do FNSPO - a světe div se - dcera měla nosní mandle zvětšené tak, že nám okamžitě dali termín na trhání. Nosní dutiny měla dcera úplně ucpané hnisavým hlenem. Díky RTG hlavy se přišlo i na silnou skoliozu (opravdu to není vidět pohým okem, když je dítě na pravidelné prohlídce?)ŠLy jsme tedy na ortopedii.
Nebudu tady rozepisovat všechny další návštěvy, které jsme ve FNSPO s dcerou od ledna absolvovaly. pouze díky panu ortopedovi, který věděl, že pokud má někdo jednu vrozenou vadu, může mít i nějaké další. Ptal se, jak je možné, že se nikdo nezajímal o to, že má dcera viditelnou deformitu 2 žeber, mezi kterými ji může sáhnout na srdce. No paní doktorku, která dceru mnohokrát viděla svlečenou, to nezajímalo - protože TO NEBYLO NUTNÉ. Takže abych to nějak shrnula: - od paní doktorky jsme odešly, díky panu ortopedovi, který má rád svou práci,nás vyšetřili na i kardiologii a plicním (kde přišli i na další diagnozy, které dcera bohužel má, ale to není předmětem mého příspěvku).. Mnohokrát jsem přemýšlela, proč se tak paní doktorka chová. Na to odpověď ani mít už nebudu. Ale vyčítám si, že jsme od ní neodešly dříve, bohužel jsem jí důvěřovala. Někteří si tady libují, že paní doktorka nepředepisuje zbytečně ATB - no, ona nepředepisuje nic a její úporná snaha držet nás bokem od všech odborných lékařů mi přijde velmi zvláštní. Na jejím místě bych přemýšlela, proč tu práci ještě vlastně vůbec dělám.

Tato paní doktorka ve mě vzbudila dojem nekompetentnosti. Přítelkyně k ní přišla s dlouhotrvajícímí bolestmi kloubů a únavou. Paní doktorka ji týden v kuse měřila zbytečně tlak, se kterým nic neměla a když se poté přítelkyně dožadovala krevních testů tak paní doktorka to odmítla s tím, že je to zbytečné, až na naléhání její matky paní doktorka udělala krevní testy a přišla na to, že přítelkyně má mononukleózu a prodělala boreliózu. S toutou diagnózou ji řekla ať zůstane doma a drží jaterní dietu o které ji vůbec nic neřekla. Tak chodila dále na krevní testy a které byly pořád stejné. Dále přátelkyně měla oslabenou imunitu takže dostala zánět dutin s čímž ji paní doktorka poslala jinam a doporučila propíchnutí dutin, aby se s tím ona nemusela dále zabývat. Na ORL ji byly předepsány antibiotika na 2 týdny. Mononukleóza se díky jaterní dietě, poté paní doktorka začala přeléčovat prodělanou boreliózu antibiotiky. Takže přítelkyně brala 3 týdny antibiotika, poté se zdálo být vše v pořádku. Ovšem přítelkyni nebylo pořád dobře a únava nepřestávala. Opět šla k paní doktorce, která ji řekla jestli náhodou nesimulujue. Opět po několika týdenním navštěvování a polemizování o tom co ji vlastně vůbec je ji paní doktorka poslala opět na krevní testy na čež zjístila, že má opět nějaké příznaky mononukleózy a borelióza není také vyléčena. Paní doktorka ji řekla tak já nevím co s tím budeme dělat. Takže přítelkyně byla opět několik týdnů doma a zameškávala školu. Opět po několika týden strávených doma šla k paní doktorce, která ji konečně poslala na odborné pracoviště na Fakultní nemocnici, kde ji konečně udělali pořádný krevní rozbor a nasadili správná antibiotika. Celá tato zálažitost s paní doktorkou Matuškovou trvala cca 1 rok počítáno od doby první návštěvy paní doktorky. Nehledě na to, že zdravotní sestra v ordinaci paní doktory byla na přítelkyni značně nepříjemná a chovaly se k ní jakoby byla opravdu nějaký simulant. Dále paní doktorka několikrát odebírala přítelkyni krev, tento úkon ji nedělá vůbec dobře, přesto krev odebírala sama paní doktorka a vždy přítelkyni zašpinila celou ruku od krve, protože jednoduše NEUMÍ odebrat krev. Proto každému zájemci důrazně nedoporučuju se k této paní doktorce vůbec zapisovat a už vůbec bych to neriskoval s miminkem. Na zvážení by bylo podat stížnost na paní MUDr. Matuškovou také na lékařskou komoru.

bohužel musím souhlasit s nespokojenými hodnotitely.

jako dítě jsem chodil k této dr.v pubertě jsme změnili dr,jelikož po jedné prohlídce jsem byl ujištěn,že mám chřipku.byly mi nasazený kapky a prášky na chřipku.trvalo to asi měsíc.po měsici mi stále bylo špatně,zhubl jsem a nebylo zřetelné žádné zlepšení a tak se má matka rozhodla změnit dr. na radu jedné známé jsme zašli k opravdu dobré dr.a ta mi z rozboru krve oznámila,že mám STREPTOKOKA.musel jsem se léčit ještě další 3 měsíce.

Mám velmi špatnou zkušenost s průběhem preventivní prohlídky u této lékařky.
Trvala cca 5 minut, z toho polovina doby byla věnována očkování, k psychom. vývoji položila pouze 2 otázky. Přesto si p. doktorka učinila závěr o psych. vývoji a navíc si dovolila udílet mi rady stran mé výchovy syna, doslova uvedla: "S dětmi je to jako se psy, musíte je cvičit, aby vám nepřerostly přes hlavu." Syn navštěvuje ordinaci cca 1x za půl roku, vždy jde o cca 5 minut, přesto je doktorka schopna poznat vaše výchovné metody a "odborně" se k nim vyjádřit :)

Jsme velice spokojeni! :-)

K paní doktorce chodím se synem necelý rok, po zkušenosti s minulými pediatry je velice milá, vstřícná, vše vysvětlí, nespěchá a syn ji má rád stejně jako její sestřičku.

Byla jsem pacientem, ještě kdy paní doktorka byla státní. Bylo to fajn pro omluvenky - vždy jsem odcházela se zánětem nosohltanu. Když jsem potřebovala doporučení k odborníkovi, paní doktorka mi ho nedala s tím, že až se problém objeví znovu, tak pak začne jednat. A to jsem ji upozorňovala na stejné zdravotní problémy v rodině..... Doba je jiná, paní doktorka je soukromá a snad je to i jiné, ale já bych své dítě k ní nezapsala.