Nemocnice Nymburk
Boleslavská třída 425/9, Nymburk

Umístění: Nemocnice Nymburk Jiný

Pan doktor byl nemluvný, neempatický, nic nám nevysvětlil. Po téhle zkušenosti již gynekologii ani porodnici Nymburské nemocnice nenavšítívím.

Umístění: Nemocnice Nymburk Jiný

S panem doktorem jsem se setkala při přerušení těhotenství. Pan doktor nejen, že se nepředstavil, nebyl schopný ani odpovědět na můj pozdrav. Více asi není třeba dodávat. Celé naše setkání bylo pro mě velmi negativní- nulová komunikace, o empatii se nedá mluvit ani náhodou. Tohoto lékaře nemůžu doporučit.

Umístění: Nemocnice Nymburk Jiný

Moc děkuji doktorů za perfektní provedení operace . Byl ochotný vysvětlit všechno . Doporučuji všem

Umístění: Nemocnice Nymburk Jiný

Pan doktor Martan mě operoval při mimoděložnim těhotenství laparoskopicky a odebral mi vejcovod. Jeho podezření tedy bylo správné, ačkoliv to z UTZ nebylo jednoznačné.
Od první návštěvy nemocnice mi zodpověděl všechny otázky, vyšetření bylo pečlivé, chtěl mě mít pod dohledem právě on, i mě operovat. Pan doktor byl věcný a profesionální.
Jako zlepšení bych uvítala poskytnutí více informací "sám od sebe", nicméně já jsem zvídavá a ptala jsem se hodně sama a bylo mi uspokojivě odpovedeno. Pokud by pan doktor přidal vlastní představení u první návštěvy a úsměv k tomu, bylo by to úplně dokonalé.
Celková zkušenost s oddělením gyn-por v Nymburce toho času byla výborná. Skvělá péče doktorů i sestricek. Nemohu si na nic stěžovat.

Umístění: Nemocnice Neratovice - ALMEDA, a.s. Jiný

Doporučuji. Neskutečně milý, ochotný a zkušený lékař. Přijal nás na akutní císařský řez, který dopadl na výbornou. Jizva se nádherně hojí, vše absolutně bez komplikací. Jsem mu obrovsky vděčná za péči a za to, že je náš syn (i já) v naprostém pořádku na světě :). Děkuji.

Umístění: Poliklinika Malešice Jiný

Doktor, který by při screeningu měl být trochu lidský a ne udělat vyšetření, poslat pacinetku na genetiku s pozitivním screeningem, nevysvětlit vůbec situaci a ještě ji vystrašit negativním komentářem Ve finále v nemocnici přišli na to, že screening byl negativní a gentika v pořádku.

Umístění: Poliklinika Malešice Jiný

Absolutní nezájem o pacientku, arogantní chování, přes nespočet dotazů nevysvětlení diagnózy, úplně zbytečně nás vystrašil. Nikdy více

MUDr. Stanislav Martan

Podle Kübler-Rossové existuje 5 fází vyrovnávání se s diagnózou. První je popření a hned druhá je obviňování - nejčastěji zdravotníka. Proto neexistuje žádný dokonalý lékař, to by musel dávat vždy jen dobré zprávy. Těhotenství se říká jiný stav a platí to zejména pro emoce, a ještě víc pro ty negativní. Prvotrimestrální screening není diagnostická metoda ale jen screening. Jeho úkolem je vyčlenit nízkorizikové maminky od těch, které vyžadují další podrobnější prenatální diagnostiku. Je to metoda, která je založena na statistice velkého množství těhotenství. Aby byl výsledek co nejobjektivnější může ji provádět jen lékař s certifikátem, který musí každý rok obnovovat. Našim úkolem je ale i každému vysvětlit, že se jedná jen o screening, a ten má stejně jako jiné screeningy omezenou přesnost. Jeho výsledkem je jen určité riziko, ne diagnóza... Každého, kdo ode mě odchází se ptám, jestli všemu rozumí... Bohužel i tak se může stát, že mě pak obviní, že jsem je "zbytečně strašil".

Umístění: Nemocnice Neratovice - ALMEDA, a.s. gynekologické konzultace

byla jsem odkazana k p.Martanovi na zhodnoceni LPS. Byla jsem tam prvne, je prijemny, mile vystupovani. Tez nejsem baletka, ale nepadla ani jedna urazka ci pripominka. Kazda prece vime, ze 5 cm spicku se prosviti lepe nez 20cm. I tak p.Marten, delal co mohl a bylo v jeho silach.
Myslim si, ze je zkuseny, a vi co dela.

Umístění: Nemocnice Neratovice - ALMEDA, a.s.

Pan doktor vedl můj porod. Byl klidný, rozvážný, vše vysvětlil. Cítila jsem se v bezpečí. I přes mnoho komplikací díky jeho profesionalitě porod dopadl výborně. Dodával mi odvahu a díky jeho víře a optimismu vše proběhlo tak, jak jsem si přála. Jsem moc ráda, že mě rodil on. Děkuji!

Umístění: Nemocnice Neratovice - ALMEDA, a.s. Porod dcery

Dobrý den, pan primář nám před týdnem pomohl společně paní doktorkou Javorkovou přivést přirozenou cestou na svět dceru koncem pánevním. Přesto, že to zdaleka nebyl bezproblémový porod, zvládli vše s naprostým přehledem a my bychom jim a celému kolektivu neratovické porodnice touto cestou rádi poděkovali.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den pan doktor,

chcela by som sa Vas prosim opytat, ci beriete ako indikaciu k CŘ tokofobiu. Je to urcite na osobne stretnutie, no s manzelom by sme babatko chceli, ak sa podari, zial zo strachu z porodu si musim takuto informaciu zistovat skor. Som studentkou 5 roc mediciny na 1LF UK, takze nie je to strach ani z bolesti- su aj krasne porody, ani z krvi, jedoducho od kedy viem, ze budem rodit, neviem si predstavit prirodzeny porod.
Dakujem Vam za informaciu,

Simona

Určitě.. obavy z vaginálního porodu respektujeme a bereme jako jakoukoli jinou indikaci k císařskému řezu

MUDr. Stanislav Martan

Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na situaci, kdy jsem v lednu 2019 začala znovu po roční pauze užívat antikoncepci, z důvodu velkých bolestí, nepravidelnosti bez HA. Jsem nerodička, je mi 23 let. Tyto bolesti popisuju, tak, že mě bolí klouby zejména kolena, sotva vylezu z postele, a hrozně těžko se mi mluví, obrovské křeče v podbříšku, dva dny pouze proležím v posteli. Po menstruaci cca 1-2dny po se mi ještě asi 2x dělala krvavá cysta (44mm) (návštěva u gynekologa) vždy se nakonec vstřebala. Poté jsme nasadili jsme prvně HA Ayreen, první půl roku více méně bez problému, ale od srpna, jsem začala dostávat menstruaci přes prášky, v pauzách jsem jí měla také, kolikrát jsem to měla 4 dny, 2 dny špinění a poté jsem to dostala znovu (měla jsem to klidně 9 dní v kuse) poznám to podle bolestí, že mi začal opět cyklus. Tohle trvalo do září/října, poté jsem se gynekologem domluvila na změně antikoncepce a nyní od cca října mám náplasti EVRA a 2x jsem navštívila gynekologa, prvně, že to mám už 14 dní v kuse, poté už 21 dní v kuse (nasazen Ascorutine), a před dvěma dny mi začal opět další cyklus (přes pravidelně braní Ascorutinu, menstruace je slabší, ale cyklud jede opět na novo), opět poznám podle bolestí, které mám každý víkend a vždy je menstruace první dva dny silnější.
za ten rok jsem skončila v rukou cca 3 gynekologů, od každého padl názor na podezření, že mám Endometriozu, nevím ale furt důvod, z jakého důvodu mi toto nikdo nechce nechat podstoupit tento zákrok, aspoň abychom to mohli vyloučit, že tento problém nemám, a z respektu a úcty k lékaři, do toho nechci opravdu nikomu kecat, ale psychicky mě to celkem už odrovnává, jsem slabá, bez energie. s odporem k antikoncepci a k menstruaci. Co mi vlastně paní doktorka řekla ted naposled je, že musím ty první 3 měsíce vydržet (nová antikoncepce, tělo si zvyká) ale pokud mě ten samý problém trápil s antikoncepcí minulou a ted znovu a trvá to už opravdu dlouho, tak si opravdu nemyslím, že by to bylo tím, že mi HA nesedí... Děkuji za názor a radu.

Dobrý den. Jednou z příčinou Vašich potíží může být opravdu endometrióza. Zatím je znám jediný způsob jak ji diagnostikovat - a to je laparoskopická operace.