Sabina Matušková, oční lékař Pardubice

Oční lékař

Oftex s.r.o.

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, + 6 Více

Operace rohovky

Operace sítnice • od 14 000 kč +1 Více

Vyšetření zraku

Zobrazit ostatní očních lékařů v okolí
Smetanova 1390, Ústí nad Orlicí

Zobrazit ostatní očních lékařů v okolí

Lékařka Oční kliniky OFTEX a Očního centra Ústí nad Orlicí, specializuji se na refrakční chirurgii, plastické operace a cévní onemocnění sítnice. Jsem...

• refrakční chirurgie

Operace sítnice

od 14 000 kč

Vyšetření zraku

Oftex s.r.o.

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

113 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den, chtela bych se zeptat jakym zpusobem lecite ocni rozaceu ( potize 2 roky velky ubytek meibomskych zlaz, TBUT 2 sec., nelze pracovat a udrzet oci otevrene). Bohuzel jsem drive chodila k lekarum kteri s tim nedelali nic a stav se hodne zhorsil.
    Tak ze je v podstate uplne neunosny.Dekuji.

Teplé obklady, hygiena a masáže okrajů víček, umělé slzy. Pokud tento základní postup nepomůže, tak antibiotika v kapkách (Azyter), případně protizánětlivá léčba typu kortikoidů (nově též cyklosporin - Ikervis), případně i antibiotika celkově (doxycyklin). Pacient by měl být též v péči kožního lékaře.

MUDr. Sabina Matušková

• Mam extremne tezky syndrom sucheho oka. (ocni rozacea) Kvuli spatne diagnostice a zanedbani pece ze strany ocnich doktoru - rohovkova poradna VFN, FNKV doslo k velkemu zhorseni stavu - nemam skoro zadne meibomske zlazy, fluoresceint 3, TBUT 2 sec. uz 2 roky. Zadna lecba ( IPL, lipiflow, autologni serum, Ikervis, Xiidra, Restasis, plugy nic nepomaha).Teple obklady to jeste zhorsuji. Nevim co mam delat musim mit oci porad zavrene jinak nastava bolest. Doktori jsou arogantni a nemaji zajem pomoct. VZP odmita proplacet lecbu v zahranici. A ja nemuzu pracovat. O eutanazii v CR zadat nelze. Nezbyva mi asi nic jineho nez sebevrazda, ale ja umrit nechci je mi 29. Ale zit v tomto stavu nelze.

Dobrý den, je třeba vytrvat, efekt léčby se neprojeví hned a teplé obklady jakožto jedna ze základních léčebných metod může opravdu ze začátku působit subjektivní zhoršení.

• refrakční chirurgie
  • plastické operace