FN Olomouc

FN Olomouc

Drobného 38-40, Brno

SurGal Clinic s.r.o.

Léčené nemoci

vynikající lékař. Péče o mě nadprůměrná, vše vysvětlí, byla jsem o všem informována, jak to bude, co se stane. Moc mi za vše děkuji. vděčná pacientka J.Menšíková

Roman (2.září 2015)
Naprosto souhlasím s výše uvedeným hodnocením. Pan Doktor Salzman je vynikající lékař, vše mi vysvětlil ,velmi sympatický, ochotný poradit, povzbudit. Po jeho vysvětlení, se mě spadla obava z operace i z následné pooperační péče. Vždy se mnou skvěle komunikoval. Cítil jsem u něj zájem a pochopení. Všem pana doktora můžu vřele doporučit!!! Kéž by bylo více podobných!

Vynikající lékař. Jeden z nejlepších odborníků s výjimečným přístupem k pacientovi na té nejvyšší úrovni!!!!!! Když jsem byla na ambulanci ve FN Olomouc ošetřena MUDr. Bakajem, odmítla jsem do FN Olomouc vůbec nastoupit!!!Nakonec jsem se nechala přesvědčit a jakmile si mě převzal pan doktor Salzman, spadl mi kámen ze srdce. Ihned jsem mu důvěřovala. Je ke svým pacientům pozorný, vlídný, vstřícný, vše vysvětlí, trpělivě odpoví na otázky a celkově z něj vyzařuje vysoká úroveň a lidskost. Popere se s každou nemocí a nehodlá nic vzdát bez boje. Když odcházíte z nemocnice plně informovaná, nemůžete uvěřit, na jaké vysoké úrovni se FN Olomouc nachází. Co dokáže přístup vynikajícího, jedinečného lékaře k pacientovi!!! Škoda jen, že jsem si tento pocit odnášela ze 4 lůžkového pokoje (jediná operovaná MUDr.Salzmanem) jen já. Nejsmutnější na tom je, že jedna pacientka dokonce ani nevěděla, kdo jí vlastně operoval!!! A kdo byl v péči MUDr. Salzmana, ví přesně, o čem tady mluvím!!!!!!!!!!!!!!Pana doktora maximálně všem nejen doporučuji, ale i přeji....Kalabisová Elena

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den pane doktore, již delší dobu mě trápí Tinnitus v pravém uchu. Byla jsem kdysi na ORL na audiometrii a vše v pořádku. Jediný konečný názor byl, že to prostě nemám vnímat. Vím, že je to obtížně léčit, ale člověk by to aspoň zkusil. Nyní je to horší, pískání, šumění někdy tlak a chtěla jsem se zeptat zde je možné, abych od tohoto problému měla každodenní bolesti hlavy a tlak v hlavě? Je možné si koupit třeba nějaký přípravek a zkusit jestli by se to aspoň o něco zmírnilo? Děkuji za odpověď

Vážená tazatelko,
obávám se, že Vám nebudu schopen pomoci. Jednak se problematice tinitu sám nevěnuji, tak neexistuje doporučené vyšetřen a léčba. Osobně předepisuji pacientům s tinitem Betahistin ve vyšších dávkách, ale účinnost je kolem 50 procent. Někteří pacienti mají dobrou zkušenost s psychoterapií. Tam je ale problém najít psychologa, který by vás s touto diagnozou přijal.
Abych odpověděl na Víš dotaz, ano je možné že, míváte bolesti hlavy a tlak v ní v souvislosti s tinitem. spíše oba tyto projevy budou mít stejnou příčinu. Dlouhodobě bolsti hlavy bych doporučil došetřit na neurologii.

S pozdravem,

MUDr. Richard Salzman

Dobrý den, utrpěl jsem úraz ucha, mám perforaci bubínku a bylo mi řečeno, že musím za 3 měsíce na plastiku. Dělám bojové umění a dostal jsem kop přímo na ucho. Ihned mi zalehlo, koupil jsem si borovou vodu ale jakmile jsem ji dostal do ucha, byla to neskutečná bolest. Vlastně jsem od té doby přišel i o chuť v polovině jazyka. Po 3 dnech od toho kopu mi z ucha začalo téct a nastaly bolesti. Jel jsem na pohotovost, tam mi ucho paní doktorka propíchla a dala nějaké kapky. Po 2 dnech od pohotovosti jsem šel na kontrolu na ORL, kde mi pan doktor nasadil atb. Po týdnu zánět ustál ale pan doktor mi řekl, že tam mám díru jako Brno v bubínku, za další týden mi řekl to stejné ale že si mysli, že to je něco staršího. Když jsem byl malý, mohlo mi být 10 let, teď mám 22 let, měl jsem úraz ucha ale vše se poté jevilo v pořádku. Prý se mi to ale jen zalepilo a teď tím kopem se mi to zase rozjelo a už to nesroste. Ucho mě nebolí, neteče mi z něho ale neslyším. Musím na plastiku a do té doby tam nesmím dostat ani kapku vody. Chci se zeptat, mohu dělat bojové umění před operaci i po? Jde mi o to, jestli to bude vadit, když do toho budu dostávat údery a jestli se něco může stát. Dále se chci zeptat na tu chuť v tom jazyku. Také si musím najít lékaře, který mi zákrok provede. Jak je to nákladné a nevíte, jestli to hradí pojišťovna? Mám RBP. A jestli byste mi nějakého lékaře doporučili prosím. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, plně souhlasím s kolegou Ovískem.

Dovolím si pouze doplnit, že pravděpodobně došlo k poškození drobného nervu probíhajícího přes středouší, který zajišťuje chuťové čití skoro na 1/2 jazyka. Pokud je tento nerv úrazem (kopem) přerušen, tak se jeho funkce neobnoví, ale téměř všichni pacienti s poruchou funkce tohoto nervu po pár měsících přestanou vnímat problém s chutí. Domníváme se, že mozek začne přijímat chuťové informace z druhé poloviny jazyka.

Pacienti po mých operacích nemají omezení stran bojových sportů, ale upozorňuji, že po dobu minimálně 14 dní a lépe 1 měsíce po zákroku je nutné bojové sporty vynechat.

V případě, že není poraněný pouze bubínek, ale i sluchové kůstky, tak je dobré, aby operatér věděl o Vaší zálibě v bojových sportech, aby použil, co nejstabilnější náhradu poškozené kůstky. Jinak by při prudkém pohybu hlavy mohlo dojít k jejímu posunutí a opětovnému zhoršení sluchu.

Zdravím, R Salzman

MUDr. Richard Salzman