K nemocnici 1904, Kladno, Kladno

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

• trauma
  • deprese
  • generalizované úzkostné poruchy

Výborná psycholožka, vždy od ní jedu skvěle naladěná, děkuji paní doktorko, velmi mi pomohla v životních rozhodnutích. Doporučuji!!!!

Skvělá a velice schopná psycholožka. Mnohokrát mi pomohla jak s mými partnerskými problémy, tak s rozvojem vědomí. Moc doporučuji!

Paní PhDr Luxová je skvělá, pomohla mi když jsem to nejvíce potřebovala. Moc jí děkuji a všem jí doporučuji!!! :-)

Paní doktorku mohu jen doporučit.I po letech,kdy jsem potřebovala a potřebuji její pomoc,opět dokázala,svým profesionálním a laskavým způsobem,že je odbornicí na pravém místě.
Děkuji,že JSTE !

Výborná neurologožka

69 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý Den, a předem se omlouvám za nestručnost. Zhruba rok zpátky jsem byl vyšetřován Psychiatrem a zjistil mi OCD (OKP - obsedatně kompulzivní poruchu, panickou ataku) poté jsem léčbu ukončil z osobních důvodů a s doměnkou, že se snad vyléčím sám. Psychiatr mi předepsal prášky ale těch jsem zbavil neboť jsem s nimi nebyl spokojen. Co se týče mé poruchy spočívá v tom, že mi děla obrovský problém denní úkony, nad kterými se běžný člověk ani nepozastaví. Např.: Zvednutí tužky, pokud jí nezvednu s určitým a pozitivním pocitem, musím ji položit zpátky kde byla a poté jí opět zvednout. Tohle se klidně opakuje 2x až klidně 6x dokud si nenaštvu a neřeknu si to, co dělám je hloupost. Dále si myslím, že stanu někým jiným. Uvedu příklad. Na základní škole jsem měl starší přítelkyni, která se bavila s mnohem staršími lidmi. Abych to zkrátil jeden z nich jí chtěl a mě vyhrožoval takovým způsobem, že jsem onemocněl ze strachu. Měl jsem teploty, doktoři nevěděli proč apod. Stres, strach a kdo ví co ještě. A tehdy jsem dostával tiky, myslel si, že se stanu ním a zkrátka jsem ho měl tak moc často v hlavě ze strachu jak mi něco udělá Atd. Začal jsem si myslet, že v podstatě žiju jeho život, dostanu jeho osobnost. Pocit se prohluboval až jsem se jednou přistihl jak koukám do zrcadla s tím že už to nejsem já ale on. Takhle to pokračovalo i jinými lidmi podobného rázu. Na škole byli hloupí lidé, feťáci a pododobně a já měl vždy problém, že budu jako oni a stanu se jimi. Mám to doteď a upřímně mi to nedělá vůbec dobře. Chci žít svůj život a mít vlastní věci. Pokud se například “špatně” obleču nebo sáhnu na věc a “neopravím” to svým rituálem tak v mé mysli se ta věc nespraví a já si myslím že pokud ji použiju budu jiný člověk. Mohl bych to tady rozvést mnohem déle ale pravidla říkají byt stručný tak se ještě jednou omlouvám. Moje otázka ale zní zda nevíte o jakou nemoc se jedná abych to mohl řešit. Moc děkuji za odpovědi.

Dopuručuji vyhledat odborníka a dát si postupně svůj život, zejména ten vnitřní, do pořádku. Jedná se nejspíče o kombinaci OKP, úukostné poruchy a zejména o nižší sebevědomí...Pak nás, zdá se, život vláčí tam a zpátky, ale být to tak určitě nemusí. Držím palce!

PhDr. Renata Luxová

• Od dětství jsem zažíval stresové situace když jsem musel tátu tahat opilého ze země, nebo uklízet střepy od naštvané mámy, nikdy jsem neměl pocit toho že bych měl rodinu tak jsem si našel rodinu v bandě, ta mi ukázala realitu, krádeže, graffity, nikotinovou ekonomiku ve skateparku, ale někde ve 14ti jsem zkusil první drogu, neurol dost mě to chytlo, rád jsem ty prášky zobal bylo mi pak líp, neměl jsem pocit strachu, pocit nějakého tlaku, pak jsem vyzkoušel kodein ve spritu s bonbony, to mě chytlo taky, a takhle se to nějak táhlo do 16ti, mezitím jsem poznal nejlepšího kamaráda z Nového Jičína který byl na tom samém jako já akorát do toho ještě hulil marihuanu, měl to rád až ho to zabilo, pak jsem přestal tyhle věci dělat, abstinenční příznaky, paranoia, třesy, strach, myšlenky na sebevraždu, po tomhle jsem se hodně změnil, v noci normálně nespím, nemám sny, v zrcadle se nerad vidím, furt se mi klepou ruce, divné myšlenky jako třeba když se jdu napít alkoholu tak předtím si vzpomenu na svého otce, nebo když si jednou za čas dám nějaký benzodiazepin tak si vzpomenu na kamaráda ve smyslu teď to můžeš být ty, mám pocit že mi nikdo nerozumí, nevím co dělat, zabít se nechci slíbil jsem sám sobě že svojí rukou nikdy nezemřu, ani se nebojím smrti, už jsem se vícekrát předávkoval, nebo jsem byl v tváří v tvář s nebezpečnými lidmi, ale zase mám pocit že mi marihuana hodně pomáha, vždy když si zahulím tak si rád vzpomínám na dobré věci, na kamarády kteří tu nejsou nebo jsou daleko, rád vzpomínám na základku i na střední školu, i na moje první LSD kde jsem si myslel že až lidé vymřou tak nás nahradí opice a vezmou si příklad že zlo je špatné, ale když jsem střízlivý tak si ani nevzpomenu, má přítelkyně se snaží motivovat, říká mi že už to je za mnou, ale ani nevím co je za mnou, u psychologa jsem nikdy nebyl vždy jsem se jich bál a ani nevím proč, tak to píšu sem, anonymně.

Dobrý den, asi by stálo si o svém životě s někým promluvit a postupně si ho dát do pořádku. Traumatické dětství nás často poznamenává na celý život a drogy nás odtrhují od reality...To vše se ale dá postupně uzavřít, pochopit...propustit a jít životem dál docela šťastně...Zkuste to, držím palce...

PhDr. Renata Luxová

• trauma