Gynekologická ordinace
Čsl. legií 8, České Budějovice

Bohužel musím souhlasit s janishkaa. K panu doktorovi, jsem též chodila od svých 15 let a dokud jsem neměla žádné vážnější problémy, až na nějaké běžné mykózy, neměla jsem žádný důvod být s panem doktorem nespokojená. Vždy byl příjemný a sršel z něj optimismus. Co mě však občas zaráželo bylo, že když jsem měla nějakou tu "mykózu" tak mě ani neprohlédnul a poslal domu s tím, ať si koupím canesten. Od minulého roku jsem začala mít větší problémy a opakovaně jsem tam začala chodit. Z počátku mě několikrát odbyl, že to nic není ať si pořídim canesten. Tak jsem tam stále chodila až mě poslal na vyšetření a následně mi dal antibiotika. Člověk doufá, že to tedy bude dobré a je zaléčen, když jsem se ho zeptala na kontrolní léčbu, vždy mi řekl že to není nutné. Problémy se mi stále vracely a stále jsem tam chodila. Nakonec jsem měla už takové bolesti, že jsem tam opět šla s tím, že nemůžu už vydržet. Pan doktor mě vyšetřil a řekl, že jsem zdravá holka a ještě mě uklidnil, že to bude dobré, že mám kvasinku po antibiotikách a at´si vezmu tři dny paralen s ibuprofenem. To už se mi nezdálo, protože bolestmi jsem nemohla už stát. Pan doktor mi řekl, že nějaké podrobnější vyšetření jako odebrání krve nevidí ještě za nutné. Večer jsem už nemohla vydržet a tak jsem brouzdala po internetu a četla jsem si recenze na pana doktora. V životě by mě nenapadlo, že když má někdo lékařské vzdělání, tak může něco zanedbat. Druhý den jsem navštívila jiného pana doktora, vše jsem mu sdělila. Ten mi ihned odebral krev a následně zjistil zánět. Nyní se léčim a doufám, že už budu brzy vyléčená. Pan doktor je asi dobrým lékařem, ale podle mého názoru pouze v případě, když vám nic není. Asi má mnoho pacientek a léčí kolikrát přes stůl.

K tomuto lékaři jsem chodila asi 4 roky. Jediné pozitivní je to, že jeho jednání je příjemné. Celou dobu mě střídavě léčil na mykózy. Po změně gynekologa bylo zjištěno, že mě léčil úplně špatně a na něco jiného. Po půl roce kdy jsem u jiné lékařky, mám pokoj od všech problémů a mám jistotu že jsem zdravá. Kamarádce zase předepsal antikoncepci aniž by ji jedinkrát viděl - poslal to po její sestře. Kdo ho zná ten ví, že to kdysi býval dobrý lékař, ale nabral si příliš mnoho pacientek a teď už se pravidelně nevzdělává, kašle na to. Většině pacientek předepisuje stejnou antikoncepci, která kdysi bývala dobrá, ale teď už je dávno překonaná. Teď už ho chválí jen ty ženy co žádné problémy nemají a chodí si k němu jen pro antikoncepci.

Ano, pan doktor Skála je pro mě nejlepší. Chodím k němu již 21 let a během té doby jsem porodila 3 děti. Jelikož mám RH faktor mínusový a manžel plusový, všechna moje těhotenství byla vedena jako riziková, sledována a ihned po předpokládaném termínu porodu jsem vždy byla poslána do nemocnice, kde mi byly porody vyvolány. Díky mým delším pobytům v porodnici, jsem zažila více doktorů a pan doktor Skála patří i přes jeho možné pochybení k elitě. Věřím i pacientkám, které mají špatnou zkušenost, ale beru, že je jen člověk se svými "bolístkami" a ne každý den je den D. Platí to i pro ostatní profese, kde ale nejde o život.

K panu doktorovi jsem začala chodit už od 5 lety nikdy jsem sním problém neměla i moje mamina k němu chodí přes 20 let a je spokojená. Ovšem jednou jsem přišla s kondilomaty a pan doktor mi řekl že si mám natrhat vlaštovičník, tak jsem si radši zašla na kožní kde mi paní doktorka napsala krém po kterém se mi už neobjevily. Moc mě mrzí že tak příjemný pan doktor neví o něčem takovém když to patří k jeho praxi. Sice je moc příjemný ale už jsem se objednala k jinému gynekologovi.

je to dobry doktor

Není vůbec arogantní (jako někteří lékaři- naši "PÁNI DOKTOŘI"!), chová se jako úplně normální člověk, můžete mu říct všechno bez strachu, že by se vám poškleboval. Má porozumění pro všechno. Moc mu děkuji.Co se týká chování a jednání s pacienty, měl by být příkladem pro ostatní lékaře, kterým bychom se asi všichni "My normální smrtelníci" měli klanět! Tento lékař je naprostá vyjímka mezi našimi pány doktory (lékaři)!

Dobrý den,když zde čtu výtky na pana doktora, je mi z toho smutno.Sama jsem měla možnost poznat i jiné v ČB a nikdo není tak benevolentní jako právě on. Už jen díky tomu, že je to snad jediná ordinace, kde se neplatí 30 korum pokaždé,ale jen opravdu tehdy, když se musí. Ani sestřičky netlačí a neříkají rovnou o dobrovolný příspěvek, jako je zvykem v jiných ordinacích. Spekulace o pití a nepití jakéhokoli doktora bych zde zcela vynechala, o Dr. Skálovi nepochybuji, soukromý život je jeho soukromý život a nebuďte naivní, že každý je dokonalý. Dr. Skála je ochotný, milý, v očích mu rozhodně neblikají koruny a sestřičky jsou fajn.Takovou rodinnou atmosféru jinde málokdy vidím. A na to, jaké jsou tam mezi nima věkové rozdíly,je vidět, že nálada je vždy skvělá a to i tehdy, když čekárna praská ve švech. Sama jsem zažila případy,kdy bylo narváno a sestřičky dělaly co mohly a s úsměvem.Ale zavděčit se někomu,kdo je prostě nevychovaný a rozmazlený sobec, to nelze.
Ale každý má své starosti, každému občas přeteče pohár a pan doktor může být někdy už unavený. Nemělo by se zapomínat na to, jak byl vždy ochotný a dobrý lékař a pokud se to někomu nelíbí, nechť jde jinam a neovlivňuje lidi na webu.Mně osobně velmi pomohl a nejen v gynekologických obtížích, ale působil na mne i psychologicky a moc to zabralo. Děkuji mu za přístup a to, že někdy spěchá a má toho moc, to chápu.

Ochotný,ohleduplný,laskavý,pomůže radou i laskavým slovem,neodmítne-jaký má přístup on, takový je i přístup sestřiček.Nemám co vytknout.Slovy mých dětí "ten doktor je fakt frajer"

I lékař je člověk, který má své starosti a zdravotní problémy. Již léta se stará o celou naší rodinu (ženskou část :-)
Vždy měl velice osobitý přístup, někdy je třeba se zajímat i o něho, věřte, že za ta léta vložená do nás, to dokáže náležitě ocenit.
Proč taky ne? Je to obor, který je nám ženám nejblíže a je třeba se na to podívat také z druhé stránky.
Pan doktor Skála byl vždy milý, vstřícný, profesionální a svou práci odvádí dobře. I u mě nastala situace, kdy jsme až pozdě zjistili neplodnost a to přes pravidelné kontroly a vyšetření, nemohu mu to dávat za vinu. Kdybych byla sdílnější a všímavější ke svému tělu, mohla jsem na to upozornit dříve a vyšetření by odhalilo onemocnění vedoucí k neplodnosti včas.

Když jsem před 10 lety ke Skálovi přišla byla jsem z jeho péči v těhotenství naprosto spokojená.Nyní mám dva roky problémy s nadměrným krvácením a bolestmi břicha,ale vůbec mi nepomáhá a nic moc nehledá řešení,vyšetření krve jsem absolvovala před 10lety v těhotenství.A vrchol všeho bylo,když jsem mezi oblékáním nečekaně vykoukla a přistihla jsem ho jak si nahýbá alkoholu a málem si urazil hlavu o stůl,když si všiml,že ho vidím.Toto se stalo v 9hod.dopoledne během těhotenské poradny-velmi mě zklamal.Už chodím jinam toto jsem nerozdýchala.Monika