1.5

1 názor

Vyšetření nepřetržité bolesti paty - RTG negativní, prý mám mírně zborcenou klenbu (to už mám od dětství a nikdy jsem takový problém neměl, ani když jsem více sportoval), předepsané vložky do bot. Bolest se postupně zhoršovala. Žádný sport ani úraz. Sedavé zaměstnání nicméně denně cca 12km v práci nárazově nachozeno. Byl mi nabídnut ibuprofen. Mezitím jsem pro jistotu navštívil známou fyzioterapeutku, která mi oznámila, že vložky do bot potlačují bolest, ale skutečný problém neřeší. Prý mám oslabené svalstvo a ztuhlá noha mi ukazuje, že se jí něco nelíbí. Ukázala mi protahovací cviky, doporučila chvilkové chození po např. kačírku naboso. Zajímavé bylo, že když jsem přišel z práce a pata hodně bolela, šel jsem kolem domu po kačírku a bolest se razantně utlumila. Po měsíci (to ještě nemám vložky, protože se vyrábí na míru) bolest ustoupila a po dalších cca 2 týdnech mě pata při chůzi již nebolí vůbec. Vložky jsem již zaplatil, takže si pro ně dojdu, ale dojem mám z diagnózy velice špatný. Panu doktoru, který by měl být specialista ortoped a s těmito problémy se na něj jistě obrací řada lidí, bych doporučil se dovzdělat. Každý odborník si musí zvyšovat kvalifikaci že? Pokud je to pro něj problém, měl by minimálně poslat pacienta k někomu, kdo k vyšetření může provést komplexně a má na to čas. Vyšetření u lékaře cca 5 minut, u fyzioterapeutky cca hodinu s komplexním posouzením pohybového aparátu. Hodnocení Slabý je vzhledem k odvedené kvalitě odpovídající, doktor nebyl nijak nepříjemný, pohmatem na patu šáhnul. Pokud by to bylo jinak, hodnotil bych Velmi Slabý.