Narodil som sa v roku 1979. Psychologickej práci s klientmi sa venujem od roku 2008 a postupne som prešiel týmito zamestnaniami: 2008 - 2011: Referát poradensko-psychologických… Více

Adresy

Zkušenosti a dovednosti

• Narodil som sa v roku 1979. Psychologickej práci s klientmi sa venujem od roku 2008 a postupne som prešiel týmito zamestnaniami:

2008 - 2011: Referát poradensko-psychologických služieb v Trnave (v ČR má táto inštitúcia názov Manželská a rodinná poradna)
    - individuálne, rodinné a párové terapie, zamerané na problematiku v oblasti partnerskej, osobnostnej a výchovné problémy s mladistvými

2011 - 2013: Spondea Brno
    - Intervenční centrum: práca s osobami ohrozenými domácim násilím
    - Krizové centrum: práca s deťmi a mladistvými do 26 rokov, poprípade s ich rodinami

2013 - dodnes: Manželská a rodinná poradna v Brně
    - individuálne, párové a rodinné terapie zahrňujúce rôzne témy

2012 - dodnes: Súkromná prax: Psychologická terapie a poradenství, poradna Brno a Boskovice
    - individuálne, párové a rodinné terapie zahrňujúce rôzne témy

Okrem toho príležitostne lektorujem rôzne kurzy zamerané predovšetkým na oblasť osobnostného a sociálneho rozvoja človeka.

viac info o mne na www.psychologickaterapie.cz

• psychoterapie

Ukončené školy

• Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, jednoodborová psychológia (2008)
  • Dlhodobý výcvik v Gestalt terapii, 620 výcvikových hodín, školiteľ - Institut Dialog, Brno
  • Výcvik Poradenská propedeutika, 200 hodín (akreditácia Asociáciou manželských a rodinných poradcov a sociálnych pracovníkov SR)

Publikace

• Gestalt přístup v párové terapii (XII. národní konference o manželském, partnerském a rodinném poradenství - Sborník příspěvků).

Znalost jazyků

• angličtina
  • čeština
  • slovenština

Nemoci

• krize ve vztahu
  • životní krize
  • poruchy v mezilidských vztazích
  • emoční poruchy
  • emocionální krize
  • emocionální bolest
  • generalizované úzkostné poruchy
  • deprese
  • nízké sebevědomí
  • obsedantně kompulzivní porucha
  • sociální fobie
  • Téma sebehodnoty, sebevědomí a sebedůvěry
  • vyrovnávaní se se závažnou událostí
  • psychosomatické obtíže

Hodnocení pacientů

• Umístění: Psychologická terapie a poradenství - Poradna BrnoSlužby: manželská krize

Dobrý den, pana Petera všem vřele doporučuji. S manželem jsme k němu chodili rok. Terapii vždy vedl formou komunikace především mezi mnou a manželem. Jen občas nás zastavil a upozornil nás na některé věci, kterých si všiml. Třeba podrážděnost v opakujících se situacích, změna tónu hlasu... věci, které si normálně neuvědomujeme. Neuděloval rady, snažil se, abychom si našli své vlastní řešení, které nám bude příjemné. Tento přístup jsem velmi oceňovala. Přesto, že se na sezeních neprobíraly jen příjemné věci, odcházela jsem vždy s dobrým pocitem, že sezení mělo smysl. Opravdu odborník na svém místě. Děkuji !!!

• Umístění: Psychologická terapie a poradenství - Poradna BrnoSlužby: Manželské problémy

V roce 2015 jsem prošel manželskou krizí. Po prvotním párovém řešení v manželské poradně zůstalo několik témat, které jsem musel vyřešit sám. Pan Kollár mi pomohl nalézt jiný pohled na věc. Díky němu jsem nyní schopný si vnitřně vyřešit situace, která ve mě před tím vyvolávaly podráždění a konflikty s mou manželkou. Každé sezení s panem Kollárem bylo velmi příjemné, neslo se v přátelském duchu a i jako muž jsem neměl problém se mu "otevřít" a mluvit i o nepříjemných věcech.

• Jana K.
    Na začátku roku 2016 jsem nečekaně byla opuštěna partnerem po více než 22 letech společného žití. Utrpěla jsem tak silný psychický šok, s kterým jsem již nebyla schopna se sama vypořádat. Dostala jsem kontakt na pana magistra, který mi nabídl pomoc. Již po několika sezeních jsem odcházela s pocitem, že jsem schopna trochu racionálně uvažovat a uspořádat si své myšlenky. Neuvědomovala jsem si v té chvíli s jakou velkou profesionalitou a pozitivním přístupem Vám pomáhá. Dnes, když se zpětně podívám na naši roční spolupráci nemohu říci nic jiného než "upřímně děkuji". Je to odborník na pravém místě.

• Moji osobní zkušenost s panem Kollárem hodnotím velice kladně. Na jeho sezeních jsem se cítila vždy dobře, i přes probírání (pro mě) bolestivých témat. "Vyzařoval" z něho klid, pozitivní energie a pomohl mi vždy uspořádat myšlenky - z každého sezení jsem si (jak se říká) něco odnesla. Pokud procházíte těžkým obdobím, mohu jen doporučit.

• Pan Peter Kollár je človek na svém místě. U mě odvedl dobrou práci. Velmi oceňuji jeho zpětnou vazbu, kterou mi po celou dobu našich sezení dával. Pan Kollár je empatický a sezení jsou přirozená ve velmi přátelském duchu. Pomohl mi uspořádat si spoustu věcí v životě a přiznat mnohé pocity v mnohých situacích. Odnáším si odtud velmi pozitivní zkušenost a pocit z našich setkání. Pana Kollára mohu doporučit.Děkuji.