Dotazy od pacientů (49)

  • Mám plánovanou operaci kyčle, je mi 70 let není to v současné době přílišné riziko? Děkuji

    Mám plánovanou operaci kyčle, je mi 70 let
    není to v současné době přílišné riziko? Děkuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    Dobrý den,věk není rozhodující!


  • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, utrhl jsem si před pár týdny přední kolenní vazy, je možné bez nich

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, utrhl jsem si před pár týdny přední kolenní vazy, je možné bez nich normálně fungovat, aniž by se časem vyvinula v koleni artróza, například kdybych nosil permanentně ortézu?

    Děkuji.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, poranění vazů zanechá trvalý následek jako je nestabilita, nošení permanentní ortézy není řešením. I při běžné chůzi potřebujete vaz. s pozdravem Rafi


  • Dobrý den, ta kyselina hyaluronová pomůže kolenu zbavit se bolestí a nebo jen tak za 1200kč promaže

    Dobrý den, ta kyselina hyaluronová pomůže kolenu zbavit se bolestí a nebo jen tak za 1200kč promaže podobně jako jakákoliv tekutina?...nejsou to vyhozené peníze?...a váš názor na Medrolové inkce...ty sice pomohu od bolesti, ale ničí prý kosti a hrozí že se po čase rozpadnou...osteoporoza atd...

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, vždy záleží na stupni artrózy a přidružených poškození v koleni jako je meniskus.


  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi stabilizací pately a mezi plastiky MPFL? Je mi

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi stabilizací pately a mezi plastiky MPFL? Je mi 18 let a jdu na třetí operaci kolene. Dle MR - úhel femoralniho sulcu je zcela plochy (152st.), patella je výrazně lateralizovana, kloubní plochy femoralniho sulku a patellarnich faset nejsou…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, nestabilita pately se řeší různými typy operací. jedna z možností je plastika MPFL, kterou často provádíme na našem pracovišti. Indikace typu operace záleží na rtg,. CT,. MRI ale hlavně…


  • Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat, hraju aktivně fotbal a po novém roce jsme začali přípravu běhán

    Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat, hraju aktivně fotbal a po novém roce jsme začali přípravu běháním. Hnedka po prvním běhu jsem začal cítit koleno(Čéšku) bolest trvala 3-4 dny. Už jsem byl běhat 4x a mám pořád stejný problém s bolestí kolene. Hnedka po běhání mě začne bolet a každý pohyb pak…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, doporučuji návštěvu ortopéda, rtg kolene a dle toho další postup. možná RHB.


  • Dobry den. Prosim Vas moc :-(. Jsem po operaci halux rigidus, kde se udelalo zpevneni hl.kloubu 2 zk

    Dobry den. Prosim Vas moc :-(. Jsem po operaci halux rigidus, kde se udelalo zpevneni hl.kloubu 2 zkříženyma šrouby. Jsem uplne spatna z toho, ze palec pred operaci byl uplne rovne, jak na druhe noze a ted je az moc ve vzduchu a vyboceny k prostredniku, tim se mi utlacuji o sebe falsi prsty..Dost…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, podle popisu zřejmě korekce není úplně správná. Nutno vidět fyzicky + RTG. s pozdravem


  • Dobrý den, je mi 19 let, křupou mi klouby po celém těle, jen to udělá zvuk křupnutí, ale bolestivé t

    Dobrý den, je mi 19 let, křupou mi klouby po celém těle, jen to udělá zvuk křupnutí, ale bolestivé to není. Nikdo v rodině s tím problém nemá. Je vhodné zařadit nějaké doplňky stravy? Například kolage nebo něco takového? Nebo to není potřeba řešit, když je to bez bolesti? Děkuji za odpověď

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, křupání neznamená vždy "špatný kloub" ... může se jednat o přeskakování šlachy. Pokud to nedělá obtíže neřešit... doplňkami stravy křupání neodstraníte. s pozdravem


  • Dobrý den, spadla jsem na rameno při lyžování, hýbat rukou jsem normálně mohla, jen při otočení rame

    Dobrý den, spadla jsem na rameno při lyžování, hýbat rukou jsem normálně mohla, jen při otočení ramene do boku to nešlo a hodně velká bolest, na rentgenovém snímku jsou vidět na horní části ramenního kloubu a spodní části kloubu milimetrové odchlípení kosti, lékař mi to zafixoval s tím, že operace…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, pokud jste neměla vykloubení ramene, může se jednat o starší úlomky? nebo na základě degenerativních změn. Postup je správný. MR


  • dobrý den, téměř před rokem jsem řešila problém s palcovou šlachou- de quervain, lékař mi první apli

    dobrý den, téměř před rokem jsem řešila problém s palcovou šlachou- de quervain, lékař mi první aplikoval obstřik, po 2 měsících mírného zlepšení, ale stále přetrvávajících problémů, my byla doporučena operace šlachy. zákrok jsem absolvovala v červnu, po něm velké zlepšení, chodila jsem na rehabilitace…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, nutno provést RTG a vyloučit artrózu sedlového kloubu, dále pak skákající palec... revma atd. s pozdravem


  • Mám týden bolesti od lokte po zápěstí na vnější strane.Bolesti při klidu minimální ale v noci a běhe

    Mám týden bolesti od lokte po zápěstí na vnější strane.Bolesti při klidu minimální ale v noci a během námahy bolest znovu dost ostrá
    .děkuju za radu

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    může se jednat o tenisový loket


  • Dobry den, chci se zeptat jak je to s léčením chronické nestability kotníku. Před Více než rokem jse

    Dobry den, chci se zeptat jak je to s léčením chronické nestability kotníku. Před Více než rokem jsem si zvrtnul kotnik do inverze, uspechal léčbu a kotnik mě stále boli na více místech. K bolesti kotníku se přidala i bolest kolene. Navštívil jsem již přes 10 ortopedu, nepřetržitě chodím na rehabilitaci…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, plastikou vazů LFTA se zabývám léta. nutné je správná diagnóza, která se provádí na základě držených rtg snímků a MRI. Poté se indikuje operace.


  • Dobrý večer, mám prostý dotaz, jsem lékařsky zralý na transplantaci kyčelního kloubu mám bolesti ale

    Dobrý večer, mám prostý dotaz, jsem lékařsky zralý na transplantaci kyčelního kloubu mám bolesti ale lékař mi nabídl termín za 18 měsíců což mě připadá docela dlouhé. Bolesti mi hlavně v noci nedají spát a s tím že se kvalitně nevyspím další rok a půl nejsou mé vyhlídky příšerné. A tak hledám…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, transplantace kyčelního kloubu? to se zatím ve světě ještě nedělá. Ale asi jste myslel endoprotézu kyčelního kloubu? Termín za 18 měsíců je celkem běžný. Musíte hlavně důvěřovat lékaři…


  • Jsem 10 měsíců v pořadí na operaci kyčelního kloubu v nemocnici Teplice. Dá se odhadnout jak dlouho

    Jsem 10 měsíců v pořadí na operaci kyčelního kloubu v nemocnici Teplice. Dá se odhadnout jak dlouho budu ještě čekat, když jsem u vojenské zdravotní poj. Mám právo vědět termín aspoň přibližně / měsíc operace /.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, je to otázka nastavení poj ve vztahu k nemocnici. s pozdravem Rafi


  • Dobrý den, pred par dny jsem byla na chirurgii na rentgenu, jelikož mě od minulého víkendu bolí noha

    Dobrý den, pred par dny jsem byla na chirurgii na rentgenu, jelikož mě od minulého víkendu bolí noha. Lyzovala jsem, ale nespadla jsem nic. Je možné ze to mam z lyžáků nějak otlacene.
    Ale na rentgenu nic nenašli a jen mi řekli at si to mazu a leduju. To dělám už několik dni a furt to…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý de, když se vaše obtíže do pár týdnů po intenzivní terapii (lokální mazání, bandážú) nezlepšeí pak navštivte ortopéda. s pozdravem R


  • Dobry den, po 3 letech bolesti v koleni jsem si nechala udelat magnetickou rezonaci ktera zjistila d

    Dobry den, po 3 letech bolesti v koleni jsem si nechala udelat magnetickou rezonaci ktera zjistila dve ruzne praskliny v menisku. Jedna hruba podelna v lateralnim a jedna mensi vertikalni v medialnim. Mam problemy jen kdyz jdu na turu a jdu pres 10 kilaku. Vylezu na jakoukoliv horu ale jit dolu…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    Artroskopicky je to velice setrne, sutura menisku lze provest presne dle rozhodnuti operujiciho lekare


  • Dobrý večer. Chci se zeptat. Delší dobu mám problém s bolestí kříže na levé straně. Při určitém pohy

    Dobrý večer. Chci se zeptat. Delší dobu mám problém s bolestí kříže na levé straně. Při určitém pohybu mně tam píchne že se mi úplně podlomila kolena. Někdy musím chvíli v té poloze zůstat a pomalu se narovnat. Chodil jsem na rehabilitaci a elektriku, ale moc to nepomohlo. Doktor říkal že mám…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    Doporucuji navstivit neurologa.


  • Dobrý den, potřebuji operaci kyčle TEP, ale byla mi prokázána alergie na některé kovy, potřebuji kon

    Dobrý den, potřebuji operaci kyčle TEP, ale byla mi prokázána alergie na některé kovy, potřebuji kontakt na lékaře, který by si dokázal s tímto problémem poradit. Prozatím je to neřešitelný problém.
    Dekuji.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    Dobry den, existuji “antialergicke” endoprotezy.


  • Pane doktore, Jsem několik měsiců po operaci kolena, mám endoprotézu. Mám napuchlé a teplé koleno a

    Pane doktore,
    Jsem několik měsiců po operaci kolena, mám endoprotézu. Mám napuchlé a teplé koleno a prudké pichlavé bolesti 24hodin denne. Studené obklady a krémy nepomáhají, nedá se to vydržet. Operatér se se mnou nechce zabývat. Prosím o pomoc.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, Váš operatér by se k tomu měl postavit čelem, určitě to řešte s týmem stejného pracoviště.


  • Dobrý den, můj syn 12 let si už pár měsíců stěžuje na bolestivost levého kolene. Od 5ti let hraje fo

    Dobrý den, můj syn 12 let si už pár měsíců stěžuje na bolestivost levého kolene. Od 5ti let hraje fotbal. Poradíte mi na kterého odborníka se můžu obrátit? Děkuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, může se jednat o Mb Osgood-Schlatter, ale určitě se objednejte k ortopédovi. s pozdravem Rafi


  • Dobrý den při porodu mi byla zlomená kost v oblasti kostrče.Zlomena kostička zlobí a mám velké boles

    Dobrý den při porodu mi byla zlomená kost v oblasti kostrče.Zlomena kostička zlobí a mám velké bolesti.Je vyndání náročné?

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Prim. MUDr. Moheb Rafi

    dobrý den, operaci provádějí v Brně, obraťte se tam. s pozdravem


Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.