Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi stabilizací pately a mezi plastiky MPFL? Je mi

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi stabilizací pately a mezi plastiky MPFL? Je mi 18 let a jdu na třetí operaci kolene. Dle MR - úhel femoralniho sulcu je zcela plochy (152st.), patella je výrazně lateralizovana, kloubní plochy femoralniho sulku a patellarnich faset nejsou kongruentní, zjevná haperprese střední části patelly a laterální fasety, chondromalacie patellarni chrupavky ve střední části patelly, patella typu 3 dle Wiberga, drobné kortikosubkortikalni pseudocysty střední části patelly při přetížení střední části. V minulosti jsem měla opakované luxace češky, nekonečné punkce, kdy byly zjevná nějaká mastná oka v punktatu. Co ta mastná oka znamenají? Můžu poprosit o přibližné přeložení výsledků MR? Tímto způsobem to řeším proto, že můj ortopéd mi řekl, že si myslí, že bude stačit stabilizace patelly, ale proto, že se mi na další operaci nechce, jsem se rozhodla navštívit jiného ortopeda, který mi řekl, že stabilizace patelly rozhodně nestačí, že by volil MPFL. Ale přijít do ordinace a říct mému ortopedovi, že chci něco jiného, co on říká, je hloupé, navíc uz viděl koleno i zevnitř, zatímco ten jiný lékař jen lékařské zprávy. Zajímalo by mě, jaký typ operace byste volili vy? Omlouvám se za délku dotazu. Mockrát děkuji za případnou odpověď. Přeji vám pěkný zbytek dne.
dobrý den, nestabilita pately se řeší různými typy operací. jedna z možností je plastika MPFL, kterou často provádíme na našem pracovišti. Indikace typu operace záleží na rtg,. CT,. MRI ale hlavně klidnickém vyšetření. s pozdravem Rafi