Dobry den, po 3 letech bolesti v koleni jsem si nechala udelat magnetickou rezonaci ktera zjistila d

1 Počet odpovědí:
Dobry den, po 3 letech bolesti v koleni jsem si nechala udelat magnetickou rezonaci ktera zjistila dve ruzne praskliny v menisku. Jedna hruba podelna v lateralnim a jedna mensi vertikalni v medialnim. Mam problemy jen kdyz jdu na turu a jdu pres 10 kilaku. Vylezu na jakoukoliv horu ale jit dolu je problem. Rekla bych ze jsem nadprumerne aktivni clovek, v dobre kondici - 40 let. Posledni 3 tydny mi koleno otece po jakekoliv sportovni aktivite. Podle poslednich studii mnoho fyzioterapu uprednostnuje posileni svalu radsi nez operaci. Hlavne kdyz jsou praskliny v bile neprokrvene zone, ktera se musi spise odriznout. Co doporucujete pro aktivniho cloveka? Myslite ze praskliny v menisku budou vzdy zpusobovat problemy pokud se nespravi? myslite ze je rozhodne lepsi zkusit posilit nohu spravne s fyzioterapeutem nebo si myslite ze se koleno vice a vice poskozuje?
Cetla jsem statistiky ze jen 67% operaci menisku je uspesna tak aby koleno bylo uplne zdrave - a to jen kdyz byly praskliny v cervene zone. Jake mate zkusenosti vy? Moc dekuji za vase nazory a vas cas uprimne ocenuji.
Artroskopicky je to velice setrne, sutura menisku lze provest presne dle rozhodnuti operujiciho lekare