Dotazy od pacientů (5)

• Děláte Vojtovu metodu?

Dobrý den. Děláte Vojtovu metodu (pro dospělé - nevím, jestli je v tom rozdíl, ale většinou jsem všude četl, že ji fyzioterapeuti provádějí dětem :)

Michaela Kalašová

Dobrý den, bohužel Votovu metodu neprovádím ani s dětmi. Jinak metodu je možno úspěšně použít i pro dospělé. Využívá se pro vybavení správných pohybových řetězců, pohybových návyků, které dotyčný nezískal… Více

• Dětská rehabilitace

Dobrý den,
    dcera, 3 roky, trochu šmajdá a byly nám doporučeny rehabilitace. Můžeme se obrátit na Vás?
    Děkuji

Michaela Kalašová

Dobry den, jelikoz se jedna o takto male dite, v tomto pripade bych doporucila Centrum pohyboveho vyvoje na Skalce. Pracoviste se primo specialuzuje na deti, coz je myslim lepsi. Pokud byste neuspeli,… Více

• zablokovaná záda

Dobrý den,
    v sobotu jsem se ohnula k pejskovi a už jsem se nenarovnala - velká bolest a pálení - teď ve středu je to již o něco lepší, ale záda mám pořád blokované v kříži a bedrech. Jak jsem ztuhlá, tak cítím páteř samozřejmě i mezi lopatkami a krční. Můžete mi pomoci ? Děkuji

Michaela Kalašová

Dobrý den, pokud je to stále akutní, bylo by nejlépe, kdybyste nejprve navštívila neurologa. Jinak v principu ano, potíže, o kterých píšete, řešívám.

• Dotaz na těhotenskou masaz

Dobrý den, prosim delate tehotenske masaze? Mam hrozne bolesti od Kříže a uz to mam v celych zadech a od lopatky me jde bolest do prave ruky :(
    Děkuji za odpoved

Michaela Kalašová

dobrý den, těhotenské masáže provádím a uvedené potíže můžeme zkusit řešit (samozřejmě s ohledem na Vaše těhotenství).

• Rehabilitace čelistního kloubu

Dobrý den, paní Kalašová,
    řešíte prosím i rehabilitaci hypermobilního čelistního kloubu? Děkuji. Alena

Michaela Kalašová

Dobrý den, na orofaciální rehabilitaci se sice cíleně nespecializuji, nicméně asi by neměl být problém vytvořit pro Vás sadu cviků na zpevnění čelistní oblasti. Výsledek záleží kromě cvičení i na samotném… Více