Dobry den, chtel bych se zeptat za jak dlouho bych mohl realne chodit na rehab (rozhybavat) kotnik

3 Počet odpovědí:
Dobry den,
chtel bych se zeptat za jak dlouho bych mohl realne chodit na rehab (rozhybavat) kotnik po zlomenine typu C (Maisonneuveove zlomenine)? Bylo to reseno cestou bez operace, 6 tydnu sadra. Prvni ortoped mi rekl, ze mam cvicit a tyden po sundani sadry uz vicemene prestat pouzivat berle. Druhy se zdesil proc nebyla operace a ze na rehab mam na minimalne 3 tydny zapomenout (opet od sundani sadry), kvuli riziku rozjizdeni vidlice lytkove a holeni kosti. Proto bych se rad zeptal na dalsi nazor.

Dekuji za odpoved.
Dobry den, jestli se jinemu ortopedovi rozhybavani nezdalo, je mozne, ze kosti nesrostly idealne. Protoze pokud je vse srostle, jak ma, melo by jit nohu normalne rozhybavat a postupne zatezovat, pripadne prechodne jeste tejpovat podle potreby. Ale zalezi na posouzeni stavu. Cas rehabilitace je individualni, to se opravdu neda jednoznacne stanovit.