Dobrý den.Jmenuji se Martina a je 44 let. Mám stále problémy s páteří...krční páteř. Postoupila jsem všechna vyšetření i magnetickou rezonanci. tam mi našli nález ale není v takovém rozsahu aby jej operovali. Mám už šestou nemocenskou na záda a mám opakované bolesti. .Tedkom mi taky natéká obličej , oči. Mám vyšetření alergologa, chirurgie, atd. Nikdo neví. Jsem opravdu zralá na psychiiatri a nevím kam...se obrátit. Moc vám děkuji za vaši radu.
asi jako každý terapeut nemůžu napsat konkrétní řešení aniž bych Vás viděla a mela vás vysetrenou. Pokud klasické cesty selhávaji, využila bych směry pracuji jemne na úrovni vnitřních orgánů, nervového a lymfatickeho systému, které mohou tyo obtíže způsobit. Za zvaženi by stalo i oslovit někoho, do resi psychosomatickou medicínu. S prvním bodem vam mohu zkusit pomocí a uvidíme jestli to bude pro vás cesta, z pohledu psychosomaticke medicíny můžu předat kontakty. S pozdravem, Eva El Amin

Dobrý den, je potřeba si Vás nejprve dopodrobna vyšetřit a následně určit vhodnou terapii. Pro terapii krční páteře využívám nejčastěji metodu McKenzie, která je celosvětově uznávaná. Pokud budete mít zájem, ráda Váš stav zhodnotím a ujmu se péče o Vás. S pozdravem, Monika Brožová
Souhlas s kolegyněmi. Fyzioterapie by pomoci mohla, pokud je příčina v pohybovém systému, což nikdo neprokázal, ani nepopřel, takže nezbývá, než to vyzkoušet :-)
Dobrý den, souhlasím s výše uvedenými názory. V první řadě bych zdůraznil, že "bolesti krční páteře" ještě nemusí mít primární zdroj v samotné krční páteři. Nález, který byl nalezen na MR, tam sice samozřejmě je, ale to ještě neznamená, že právě to je příčina Vašich bolestí. Zdroj může být v jiné části pohybové soustavy nebo to může být onemocnění úplně jiného systému, který se třeba bude projevovat i těmi otoky. Jako rehabilitační lékař bych začal komplexním vyšetřením pohybového systému, stran otoku obličeje bych začal pátrat po nedostatečné funkci pravé poloviny srdce, která se projeví zvýšeným tlakem v žilách, který vyvolá otok v obličeji i na krku s útlakem svalů nebo nervů v této oblasti. Zvýšený tlak v žilách může být také při některých plicních onemocněních, při ucpání žil trombem (můžete mít sklon k trombózám třeba při braní hormonální antikoncepce). Na druhé straně i velmi vysoký tepenný krevní tlak může způsobovat "prosakování" tekutiny do mezibuněčného prostoru a vést k otoku obličeje (pozn.: pozor vysoký krevní tlak může být způsoben i onemocněním ledvin!). Další příčinou otoku v této oblasti a druhotně i bolestí může být nedostatek bílkoviny albuminu v séru (např. u jaterní cirhózy nebo u některých onemocnění ledvin). Edém v obličeji dále vzniká při snížené funkci štítné žlázy, při některých poruchách imunity, při některých zánětech v oblasti hlavy, při alergiích, kopřivce, samozřejmě při poruchách lymfatické drenáže např. po operacích někde v oblasti hlavy nebo krku. Otok v obličeji by vzácně mohl být také při některých anomáliích krční páteře. Stran otoku bych si nechal v první řadě vyšetřit moč na přítomnost bílkoviny k vyloučení zánětu ledvin (jen pro zajímavost: od oka přes vrch hlavy a dále na zadní stranu krku, zad... probíhá akupunkturní dráha močového měchýře, která funkčně úzce souvisí s dráhou ledvin), dále bych vyšetřil množství bílkoviny v krvi/séru, krevní obraz včetně hemoglobinu a hematokritu - příčinou otoku může být i anémie (=chudokrevnost) nebo naopak polycytémie(=zvýšení počtu červených krvinek, což vede ke sklonu k žilním trombózám), jaterní testy, hormony štítné žlázy,... doplnil bych vyšetření u internisty (k vyloučení srdeční a plicní příčiny) atd. Asi by mě toho ještě napadlo víc, ale už je pozdě a já musím brzy ráno do práce. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař