Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nějaká šance napravit můj problém.Zhruba před rokem jsem se z

9 Počet odpovědí:
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nějaká šance napravit můj problém.Zhruba před rokem jsem se začala aktivně věnovat fitness a někdy v polovině roku,kdy svaly začaly růst,jsem přišla na to,že mám totálně křivé lopatky z toho,že jsem celý život nosila kabelku na pravém rameni,tudíž jí mám jakoby sesazenou dolu a druhá je normální. Zařadila jsem spoustu core a balančních cviků,cviků bez použití osy,převážně jednoruční činky,ale místo zlepšení, se to horší a všechno mi začal přebírat levý trapéz.Už jsem z toho nešťastná,jelikož se chci fitness věnovat profesionálněji.Ve finále to tedy vypadá tak,že levé rameno je výš a trapéz je objemnější,pravá část níž a trapéz žádný. Díky za odpověď , Bára
Dobrý den, Báro! Váš problém nemusí být z důvodu cvičení, ale z důvodu do té doby nezjisštěné vrozené skoliózy, nebo jiné svalové disbalance, kterou jste v posilovně mohla zvýraznit. Pomoc je možná, za předpokladu,že se nejedná o vorzenou skoliózu a současně nemáte ukončen kostní růst. Kdyby na obě otázky byla odpověď ANO, tak pomoc je minimálně pravděpodobná - spíš kompenzační, nikoliv ale pomoc ve smyslu vyřešení problému. Nicméně por definitovní názor by bylo potřeba Vás důkladně vyšetřit. Poté lze říct téměř s jistoto, co s tím dál. Přeji hezký den. M.L.