Dobrý den, už nějaký čas trpím pálením špičky jazyka a menší necitlivostí prstů u nohou a někdy také i na rukou.Praktický lékař provedl vyšetření, kde ani na krevních testech nebylo nic shledáno. Byl jsem na rtg krční páteře, kde bylo zjištěno její zablokování, a doporučena rehabilitace, na které jsem zatím nebyl. Děkuji mnohokrát za odpověď. S pozdravem
Dobrý den, pálení špičky jazyka jen málo odpovídá na blokádu krční páteře. Zde může být jiný zdroj, který by měl být dále dovyšetřen. Pokud se týká necitlivosti prstů, s blokádou krční páteře může mít souvislost. Doporučuji rehabilitaci navštívit, aby Vás daný fyzioterapeut vyšetřil a stanovil terapii. Přeji hezký den, s pozdravem Švarcová

Dobrý den, chtělo by probrat osobněji na vyšetření. Takto na dálku mě z hlediska mého oboru napadá blokáda jazylky nebo přetížený sval v krční (resp.hrtanové) oblasti utlačující nervy v dané oblasti. Je třeba důkladně vyšetřit. Pokud máte zájem, poradím Vám některého z mým kolegů, stačí mi napsat Vaše bydliště. S pozdravem V.Šenkýř
Dobrý den přeji, Váš problém je poměrně nespecifický. Pálení jazyka by teoreticky mohlo vycházet z krční páteře, ale poškozený segment by musel být v horní oblasti. Necitlivost prstů u rukou z krční páteře může rovněž vycházet, ale bude se jednat už o dráždění nervu, který touto oblastí prochází - ale bude to nižší segment. Brnění prstů u nohou je podobný problém, ale v bederní páteři. Osobně bych řekla, že pravděpodobnost, že se Vám sešly 3 problémy nezávisle na sobě je poměrně malá. Spíš bych sázela na nějaké systémnové neurologické onemocnění. Doporučila bych Vám objednat se na neurologi. RHB klidně čerpejte, než dostanete termín, protože neurologie jsou plné na 3 měsíce dopředu. Bohužel Vám teď bez dalších osobních informací od Vás víc nedokážu pomoct ani poradit. Váš stav je nutné pečlivě vyšetřit. S pozdravem a přáním hezkého dne M.L.
Dobrý den, pro přesnější diagnostiku by bylo třeba více informací. Případnou blokádu,která omezuje funkci je třeba odstranit. Avšak spojení blokády krční páteře a pálení jazyka je velmi málo pravděpodobné, protože hlavové nervy neprocházejí přes krční páteř. Byl vyloučen zánět jazyka, poruchy periferního prokrvení, avitaminóza nebo je přítomna ztráta chuti? Je potřeba toto dovyšetřit a dle toho postupovat dále. Doporučuji vyšetření neurologem. S pozdravem, Petra Krtičková
Dobrý den, pokud jde o zablokovanou páteř, tu spolu řešit můžeme. Nakolik to pomůže na Vámi zmiňované příznaky, to nemohu slíbit. Blok krční páteře se spíše projeví na horních končetinách než na dolních. Nicméně i tak je obtěžující a je vhodné ho odstranit.