Zařízení klinické psychologie
Martinovská 48/3168, Ostrava

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Cesta do hlubin do vlastní duše... Provází přesně, trefně, sami jste si terapeutem a po každé terapii kroutíte hlavou, kam jste to ve své duši zabloudili a jaký to má vliv na aktuální stav... Máte pocit, že jste konečně na správné cestě, sice na startu, ale jdete dobrým směrem! Pojďte do toho! .-)

No pardon, ale když mi někdo na slušný mail stroze odpoví, že objednává jen telefonicky a to 5 minut před celou, nemám pak pocit, že mi tento člověk pomůže. Raději se obrátím na někoho vstřícnějšího, laskavějšího a flexibilnějšího.

Sedm let terapie u pana doktora Bajgra je velký vklad do života, ze kterého lze čerpat navzdory jejímu nepovedenému ukončení. Držím palce! (mozaikavitae@seznam.cz)

Promiňte,nechci být nezdvořilá,ale po sedmi letech nezvládnout základní věc jako je docházet v dohodnutý čas ,když si někoho vážíme ?Do práce by jste také chodil pozdě ? Základ slušnosti,zodpovědnosit a povinnosti !!!!
Co vedlo lékaře k tomuto rozhodnutí vím jen od Vás,takže se těžko odpovídá. Cítím z Vaší zprávy smutek a zklamání . To je mně líto.Nemám právo soudit lékaře,když neznám jeho názor. Mám jen otázku . Čím jste přispěl Vy, že se takto lékař zachoval?
Sedm let Vám pomáhal a nyní je podle Vás slabý ?Píšete,že jste nebyl na takový způsob připravený.On terapii zhodnotil, pozdní příchody. Myslím,že sedm let je dost dlouhá doba trpělivosti.Pokud jsem motivován,chodím včas.
Dále Vám nabídl ID,pokud na tom nejste dobře . Jste na tom dobře ?Jak jste na tom psychicky přece na sobě poznáte .
Je Vám těžko.Co s tím můžete udělat ? Vnímáte,že takové ukončení terapie není fér .Život prostě fér není.Na druhou stranu terapeutovi nemuselo být fér od Vás Vaše pozdní příchody.
Možná měl upozornit,že pomalu budete terapii ukončovat a mluvit o tom a neučinit ze dne na den.To víte jen vy dva.A proč jste se neomluvil ? Čekal na Vás ! Kdyby jste se omluvil,mohl těch 50 minut dát někomu ,kdo je potřeboval.
A jak dlouho by jste jště potřeboval na terapii chodit ?Ještě nestojíte na svých vlastních nohách ?
A doktorovi nenadržuji,jsme spolu ve válce.Vyloučil mne po 5o-ti minutách.A i z nich mám zkušenost.Kolik Vy jich musíte mít za sedm let !!!!! Tak si toho važte !!!!! Neztratil jste ho,máte s ním mnoho zážitků a zkušenosti ,tak čerpejte a žijte z nich !Už víte,že je slušnost chodit včas.Už víte,že je třeba se omluvit,když někam nemohu přijít.To Vám v zaměstnání i na ID může být užitečné.

Souhlasím s předchozími přísapěvky hodnocení v tom , že tento psycholog nedává laciné rady jak řešit problémy, ale snaží se o to aby se jeho klient postavil na své nohy a našel si své řešení života sám. Bohužel rozvázal se mnou nenadále spolupráci po 7 létech terapie, z důvodu, že jsem se před 14 dny nedostavil bez omluvy na sezení a taky z důvodu, že jsem měl poslední dobou několik pozdních příchodů ( příchod na terapii o 5-10 minut později ). Kdybych nezažil ten minulý týden tu poslední hodinu terapie, tak bych zde asi teďka psal, jak mám dobrého psychologa. Spíše bych tady tento svůj příspěvek ani nenapsal a navštěvoval bych dále terapii. Ale cítím, že něco není v pořádku, nemohu se s tím pořád srovnat, proč tak najednou, proto píšu tady svůj příspěvek. Pan Bajger z mé dopředu neomluvené hodiny a některých pozdních příchodů posledního půl roku vyvodil závěr, že jsem nedostatečně motivován pro psychoterapii a že moje pozdní příchody a nedostavení se na schůzku jsou jasným projevem nespolupráce k psychoterapii z mé strany. Marně jsem se mu snažil vysvětlit, že moje pozdní příchody nesouvisí s mou motivací k psychoterapii, ale že chodím pozdě všude, že se mně samotnému ty pozdní příchody nelíbí, ale že chci na tomto problému pracovat. V současné době jsem více než půl roku bez zaměstnání a odcházím nedobrovolně z psychoterapie. Je mi z jeho reakce hodně těžko. Nebyl jsem na takový způsob zakončení terapie připravený. Je to obrovská škoda, protože jsem cítil k tomuto človeku silnou důvěru a jeho rozhodnutí mne zasáhlo velice silně. Chtěl jsem po něm alespoň zhodnocení naší 7- leté spolupráce. Řekl mi na rozloučenou, ať si požádám o invalidní důchod, pokud na tom nejsem dobře a nemohu si najít práci. Tento výrok pronesený poslední den terapie jsem nepochopil a nepřipadá mi vhodně načasovaný. Opravdu nevím, jak bych si tento výrok měl vysvětlit. To jsem na tom psychicky tak špatně, že si mám zažádat o invalidní důchod ? Takový způsob ukončení terapie nepovažuji za férový a je mi z toho těžko.

Dobrý den, nevíte, zdali mám pan Bajger smlouvu s RBP? Platí se u něj i jiný, než 30 korunový poplatek?

Neznám lepšího psychologa - a že jsem hledala dlouho!!! Objektivita, profesionalita, humor. Od klienta požaduje, aby na sobě pracoval a snažil. Domnívám se, že jedině toto je správná cesta. Aspoň pro mě.
Osobně moc děkuji za fundovanou pomoc...

brý den,

pokud je zde někdo, kdo má zájem na objektivnějším hodnocení práce psychoterapeutů, pak doporučuji srovnání IP adres z nichž jsem já negativně hodnocen , s IP adresamí z nichž jedna moje klientka ( která u mne celkem byla 3x a posléze mou práci na serveru "Známý lékař.cz" hodnotila na dvou mých pracovištích 7x a kterou jsem jako první za cca 15 let své praxe úmyslně vyřadil z terapie) hodnotí také mé kolegy PhDr. Oldřicha Bajgera a PhDr. Svatopluka Morávka, u nichž byla také v terapii. Oba tyto psychoterapeuty považuji za své učitele, 100% profesionály a lidi na svých místech a nesmírně si jich vážím.

Přeji Vám vše dobré.

S úctou.
Mgr. Otto Zehnal

Pro mě nejlepší psycholog, kterého znám. Velmi mi pomohl již několikrát a jeho přístup mi vyloženě "sedí". Nedám na něj dopustit...

Pan doktor dělá chyby tak jako každý člověk, lékař, terapeut.
Odrazovala mě jeho tvrdost a nepřístupnost.
Ale když přistoupíte na "jeho hru", můžete hodně získat, a hodně se toho o sobě dozvědět.
Nedá vám moc informací.
Sedí a čeká, co řeknete vy.
Někdy mě tím vytáčel, a zlobila jsem se, že za ty prachy jen sedět a mlčet, to bych taky dokázala. :-)

Ale skutečnost je taková, že když je potřeba zasáhnout, tak zasáhne.
Některé jeho interpretace mě šokovaly, zlobily, nechtěla jsem je přijmout.
Dokáže přesně pojmenovat problém. Různými způsoby, ale vždy trefně.
Je přímý a nelže. Totéž požaduje od klienta.
Ustojí toho hodně. Asi dobrá průprava, musel toho už za ty roky slyšet...
Je to člověk s titulem, ale nebojí se neslušných slov.
Někdy nezastře svůj skutečný názor, je to "jen" člověk.
Jako zkušenost projít jeho terapií, je to dobrá škola.