MUDr. Mykola Shmilo

Praktický lékař Více

České Budějovice 1 adresa

Centrum preventivní medicíny s.r.o.
M.Chlajna 1493/25, České Budějovice

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Mykola Shmilo? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

asi před měsícem jsem prodělala nějaké nachlazení (rýma, zvýšená teplota, nic velkého, chodila jsem normálně do práce), od té doby mě trápí únava a nechutenství s bolestmi hlavy. Kvůli únavě jsem trošku zvolnila v práci a vzala jsem si i nějakou dovolenou, abych se dospala. Cítila jsem se lépe, tak jsem začala miulý týden chodit naplno do práce, ale po třech dnech mě manžel poslal k lékaři (asi po dvou hodinách práce vždy přišla strašná únava, takže jsem toho v práci ani doma moc neudělala). Já k lékařům chodím velmi nerada, snažím se to "nějak zvládnout sama", ale za ten cca měsíc jsem se dostala z cca 58 na dnešních 52 kilo (mám 172 cm). Dřív jsem dost sportovala a nyní to vůbec nejde, mám tak akorát energii na miniprocházku a pak většinou odpočívám. Obvodní lékařka mi odebrala krev, nicméně vypadá vše v pořádku. Dala mi na týden PN ať se trochu dospím (to pomohlo, ze začátku jsem spala třeba 14 hodin denně, teď už je to lepší), tak jsem doufala, že už budu brzy fit. Nicméně to nechutenství a bolest hlavy přetrvávají pořád, za ten týden další asi kilo dole a já už moc nevím co s tím. Snažím se jíst, ale po jídle mi je většinou hůř než před ním, takže zvládám spíše nějaké ovoce, piškoty, rýži (na nic výraznějšího ani nemám chutě). Manžel mi koupil nutridrinky, takže poslední týden se snažím 2 lahvičky denně vypít, ale i přes tu snahu jsem kilo zhubla. Nějaké bolesti nebo tak nemám (akorát žaludek po jídle), stolici mám častěji, ale průjmy vyloženě ne. Když jsem se včera snažila do sebe dostat více jídla "na sílu", tak to skončilo silnou nevolností a následným zvracením, přitom naposledy jsem zvracela několik let dozadu, většinu nevolností zvládám bez zvracení. Dnes jsem zatím zvládla bílý jogurt a pár piškotů. Pohled na jídlo mi nevadí (což třeba když mi jsem bývala nemocná, tak se mi už z pohledu dělávalo zle), ale do sebe ho moc nedostanu.
Mám poměrně velké spektrum koníčků a dlaších činností kromě práce, které jsem teď dočasně musela přerušit. Kromě toho jsem dříve 4-5x týdně sportovala, několikrát měsíčně jsme podnikali pěší výlety do hor, běžně 30-40 km. Nyní si přiadám totálně bez energie a už nevím jak do sebe něco dostat, ráda bych fungovala brzy jako dřív. Co pro to mohu udělat?

Děkuji

Dobrý večer. Jste vičerpana potřebujete do tankovat nutričny látky.

MUDr. Mykola Shmilo