Praktický lékař pro dospělé
nám. Míru 3287, Kroměříž

Z těch několika obvodních lékařů,kteří mě léčili, je pan doktor Psotka určitě nejlepší. Touto cestou mu chci
poděkovat za včasnou diagnozu nastupující cukrovky a nasazení správné kombinace léků, které ji k mé
velké radosti zabrzdily.

Katastrofální přístup k pacientům,kteří jsou nuceni k němu jít,když zastupuje za jiné lékaře.V ordinaci bylo čerstvě nahuleno!!!!!!!!Ode dveří se mě zeptal,co chci,ani jsem si nesedla,neposlechl si mě,nepodíval do krku...nic.Přišla jsem s tím,že se mi po týdnu užívání antibiotik stav opět zhoršuje a je před víkendem,takže bych nerada čekala do pondělka.On mi na to jen suše řekl,že mám přes so a ne počkat,co se z toho vyklube a v pondělí si zajít ke své lékařce.Do dnes tomu nemůžu uvěřit.....

Mudr Psotka obstojí ve srovnání s jinými obvodními lékaři z Kroměříže velmi dobře.
Moje žena, která byla přiřazena za bolševika podle bydliště k Mudr P......é stálo
nedbalé vyšetření ,kdy paní doktorka neprovedla odběr krve a moči skoro život.Dnes
by ji takto poškození pacienti hnali před soud, ale za komunistů to nešlo. Doktor
Psotka toto základní vyšetření neopomíná.

Je odborně fundovaný, vstřícný a hlavně velmi zkušený.

Ráda bych reagovala na komentář pana Karáska, který mne velmi pobouřil výroky o průměrných Kroměřížanech...

Vážený pane Karásku, jsem mladá ambiciozní žena, která v Kroměříži zůstala. Abych dokázala, že nepatřím, jak říkáte, mezi "polointeligentní hlupáky", dokládám své vzdělání, kdy nyní jsem doktorkou filozofie a v blízkých měsících dosáhnu titulu Ph.D. (aniž bych se tímto chtěla chvástat, pouze dokládám své tvrzení).

Přesto se svým názorem kloním ke zde uváděné většině. Pan doktor Psotka možná kdysi byl odborníkem celostátně uznávaným, bohužel tyto doby jsou nenávratně v minulosti. Chápu, že jeho neprofesionální přístup může pramenit z jeho osobního životního zklamání, nicméně na to mu jeho pacienti nemohou. S panem doktorem Psotkou mám, a musím říct bohužel, osobní zkušenost a zkušenost zprostředkovanou. Ta osobní vypadala tak, že jsem v době dovolené mé praktické lékařky byla nucena k tomuto doktorovi jít. Vyšetření bylo opravdu velmi rychlé. V čekárně nebyl nikdo, šla jsem ihned na řadu. S mým oznámením, že jsem přišla pouze "na zástup" pohasl i ten mizivý zájem pana doktora, který aniž by si mne alespoň poslechl (přišla jsem s problémem zánětu horních cest dýchacích, ošklivým kašlem, bakteriální rýmou), věnoval mi pouhé dvě věty: "Co Vám je?" (a zde nemyslel popis průběhu nemoci, ale žádal diagnózu) a "Co chcete napsat?". Třetí věty, odpovědi na pozdrav, jsem se již nedočkala. Zkasíroval poplatek!!, sestra předepsala, co jsem si nadiktovala, nechala podepsat panem doktorem a za tři minuty jsem byla vyléčená.

Druhá zkušenost s tímto doktorem je mi také velmi blízká. Pan doktor má v evidenci pacientů oba mé prarodiče. Dědeček dlouhé roky trpěl problémy s krevním tlakem, které jej dovedly i do nemocnice. Po první hospitalizaci, v průběhu které byl KONEČNĚ vyšetřen odborníkem (neměl jej tam poslat už pan doktor Psotka?), dostal dědeček léky na krevní tlak. Když šel po hospitalizaci na kontrolu k doktoru Psotkovi, rozhodl pan doktor, že tyto léky dědeček NEPOTŘEBUJE a že je má ihned přestat brát. Dědeček, poslušný pacient, s užíváním léku přestal a do měsíce jsme byli opět hospitalizováni.

Věřte, že necítím závist či nenávist, jak tady uvádíte, ale doby, kdy byl pan doktor uznávaným odborníkem, pokud vůbec takové byly, jsou nenávratně pryč. A já osobně radím pacientům - chcete-li opravdu péči odborníka, běžte jinam.

Pan doktor Psotka je velmi dobry odbornik v oblasti vseobecne mediciny, ktery v mladi pracoval na nekolika slavnych klinikach v CR na vedoucich pozicich v jeho oboru. Dokonce je i spoluautorem jedne z ucebnic pro studenty mediciny. Osobne i profesne jej znam vice nez 30let a mohu to jako clovek z oboru objektivne zhodnotit. Jediny jeho patrne osobne problem, ktery odrazeji i nektere reakce a postoje na tomto foru je ten. Ze on sam si svuj zivot predstavoval trochu jinak nez byt od 45let praktickym lekarem v Kromerizi. A proto se nekdy neovladne a s hlupaky jedna usecne a odmita si jej pripustit blize k telu. A to muze kverulantum, kteri chodi k lekari resit sve zivotni situace na misto diagnozy sem tam neimponovat. Sam znam Kromeriz a mentalitu lidi /tedy hanackych polointeligentnich rupu prudce orientovanych na zavist a z ni pramenici nenavist velmi dobre a na vlastnin kuzi, jsou to bohuzel ti, kteri tvori zakladni a nejsirsi vrstvu obyvatelstva teto hanacke metropole, ktera jiz davno stratila svuj lesk a vsichni mladi a ambiciozni lide odchazeji hromadne zit jinam. A bohuzel prave nazory takzvanych starousedliku zde vetsinove zaznivaji v negativnich hodnocenich a pomluvach o alkoholu a podobne.
Diky bohu se i v KM najde par velmi kvalitnich a vzdelanych lidi, kteri dohlednou dal nez na konec Velkeho namesti. A Pokud si procitam nektere dalsi hodnoceni Kromerizských lekaru, kteri jsou take vynikajici specialiste a lide je tu lici jako vyberce penez a sarlatany napr. Mudr. Kremla celorepublikove uznavaneho homeopata, ktery mne osobne zachranil pohyblivost DK chce se mi zvracet. Bohuzel si, ale velmi dobre dokazi predstavit kdo tyto hanlive komentare napsal. PRECI KROMERIZACI ... a v tomto pripade jsem klidny. Drzim panu doktorovi palce v jeho dlasim profesnim i osobnim zivote. Emil Karasek, Vienna

pan doktor mi provedl diagnozu mezi dvermi, nepotreboval se ani zvednout od stolu a stacily mu na to ani ne 2 minuty a uz jsem odchazel s receptem v ruce.. pro nekoho idealni pristup, pro me rozhodne ne. Uz k nemu nechodim.

plně souhlasím !!!!!!

V dnešní době moderních diagnostických přístrojů a lékařů specialistů ,bych se
nesvěřil do léčení žádnému obvodnímu lékaři.Důležité pro vyléčení a to ,co od
obvodního lékaře očekávám je ,že mě po příznacích o kterých se doktorovi zmíním,
změřením tlaku,teploty a odběru krve event. moči,odhadne diagnozu a odešle mě
ke specialistovi.To udělal pan doktor Psotka vždy bez otálení za což mu děkuji.

U pana doktora Psotky je jediná a obrovská výhoda v tom, že má stále prázdnou čekárnu, to znamená že přijdu do čekárny, zaklepu na dveře, vstoupím a do třech minut jsem zase venku. Vybírá poplatek i za změření tlaku,ačkoliv to je zdarma ale to mi nevadí, mám to rychle za sebou. Jinde bych čekal třeba dvě hodiny. Když mi něco opravdu je, to znamená že nepotřebuji jenom napsat recept na léky, tak si zajdu ke specialistovi, protože MUDr.Psotka umí nejlépe vypisovat recepis.Léčení raději nechává pro druhé, aby něco nepokazil.

K obvodnímu lékaři chodím 15let a vždy mne odeslal včas a ke správnému specialistovi např.na operaci,což bylo pro mne velmi důležité.Doufám,že
Mudr.Miroslav Psotka odloží svůj odchod do penze a bude o moje zdraví
dbát ještě řadu let.Tímto panu doktorovi děkuji,což jsem možná někdy
opoměl.
Tomáš Komínek tel. 737643574