Sam. ordinace PL pro dospělé
č.d. 333, Hlinsko

Umístění: Sam. ordinace PL pro dospělé

Paní doktorka je skvělá, nic nepodceňuje, všemu se věnuje, a její přístup je velmi lidský. Pokud některý ze zde exhibujících anonymů má jiný pocit, může si zajet do Pelhřimova :)
Műllerová Dana

Větší důvěra k pacientům a pochopení druhých, dle mého názoru paní doktorce chybí, možná proto se u ní tak často stává, že se zatraceně sekne v diagnóze. Každý z nás děláme chyby, o tom není pochyb, proto vůči ní necítím zášt, ale možná by nebylo špatné se nad sebou zamyslet.
Proč většina lékařů pacienta "na něco léčí", dřív než ho vyšetří? Nemělo by to být právě naopak?

Nejsem příznivcem internetových diskuzí a tyto stránky jsem navštívil po hodně dlouhé době. Je mi ale smutno z toho, jak někteří lidé dovedou projevovat svoji nespokojenost, kritizovat, hanit, ale hlavně pod rouškou anonymity. Kdo jste ti, kteří se podepisujete xy nebo vevodkyně? Jaká statečnost! Proč nenajdete odvahu se podepsat? Přečetl jsem si i reakce na můj příspěvek z r. 2011. Nevím, jaké "významné postavení" má ten nebo onen žáček školy, který není u MUDr. Mejzlíkové ani registrován a jehož rodiče paní doktorka ani nezná a přesto kdykoliv, ochotně a ráda pomůže. Nevím, jaké "významné postavení" má stará babička, o niž MUDr. Mejzlíková pečuje stejně a možná ještě lidštěji a empatičtěji než o běžné dospělé pacienty. Nevím, jaké "významné postavení" má dělník z hlinecké fabriky. Jednat s lidmi je nesmírně náročné. Nemocní (a mnohdy i zoufalí) pacienti a jejich blízcí někdy prostě vstřícnost, ochotu a empatii nevnímají a očekávají zázraky. Někdy ale i v lékařském povolání asi platí, že na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata.

X

Vážená paní doktorko, moje rodina měla s Vámi co dočinění a jsem ráda, že na těchto stránkách mohu uvést svůj názor na Vaše alias léčení. V jedné diskusi jste uvedla, cituji:Ano, dokážu být VELICE nepříjemná k lidem, kteří jsou vulgární a hrubí, a k těm, kteří si někdy dost nevybíravým způsobem nárokují neoprávněné výhody. Nesouhlasím s Vaším výrokem, že jste VELICE nepříjemná pouze k těmto lidem. Váš neempatický a neprofesionální přístup jakožto lékaře k pacientovi je zcela zarážející až šokující. Nepochopím jak člověk dle Vašich údajných znalostí a různých atestací může být k pacientovi tak laxní. Dle naší zkušennosti bych všem Vašim pacientům doporučila, ať za Vámi nechodí ani s rýmou. Natož s nějakým závažným problémem. Nejste schopna rozeznat nepřehlédnutelné příznaky onemocnění a po Vašem vyšetření se člověk musí léčit u jiného lékaře, který musí dávat do pořádku pochroumané zdraví po Vaší nepřesné a chybné diagnóze. Vaše neprofesionalita stojí člověka skoro život. Měla by jste zvážit zda prioritní je nedopitá káva či zdraví lidí, kterým by jste měla podle přísahy pomáhat.

MUDr. Milena Mejzlíková

Vážená paní xy,

Je mi líto těch, kteří musí napsat o paní doktorce Mejzlíkové, že je dobrou nebo výbornou lékařkou. To bohužel ještě neměl, ten kdo to napsal, možnost potkat opravdu výborného dokrota se vším co k tomu patří. Proč do komentáře pan Kyncl píše, že "jako ředitel" to nechápu. Nebo to možná spíše ukazuje na komentář, kde je psáno, že se přístup paní doktorky mění v závislosti na postavení. Povinností každého lékaře, je poskytnout lékařskou pomoc každému kdo ji potřebuje a na to skládali Hippokratovu přísahu. Bezplatné lékařské ošetření také není pravdou.(Vždyť si snad každý úkon nechá proplatit zdravotní pojišťovnou, ne?) Naprosto souhlasí s uváděním hodnocení na těchto stránkách. Třeba to někomu i pomůže a začne přemýšlet nad tím co dělá špatně. Každému bych přála, aby měl skutečně možnost si vybrat svého lékaře, ale ne vždy to jde, což někteří asi nechápou.

Velmi dobrý

Pozorně jsem četla všechna hodnocení. Je jasné, že nikdo se nemůže zachovat všem, jen by bylo dobré, aby ti, kteří tady práci a profesionalitu paní doktorky haní a zpochybňují, by měli mít alespoň tolik cti, aby se pod své komentáře podepsali. Pokud se "anonymům" práce paní doktorky nelíbí a nemají v její schopnosti důvěru, nemusí ji navštěvovat. Mají svobodnou možnost volby jako kdokoli jiný. Nelíbí-li se vám program v televizi - přepnete na jiný. Nejste-li spokojeni s prací vašeho ošetřujícího lékaře, máte možnost jej změnit a zapsat se u jiného. Jen doufám, že potom co jste zde napsali se nechodíte na paní doktorku usmívat do ordinace. Uvědomte si, že tak jako k tisícům jiným i k vám může jednou přijet RZS a i vy budete vděční za její rychlou a profesionální pomoc. Být lékařem či zdravotní sestrou není povolání, ale poslání.

K paní doktorce Mejzlíkové jsem přestoupil od jiného praktického lékaře proto, že jsem u něho postrádal to nejdůležitější, co od lékaře očekávám: lidský přístup, vstřícnost a ochotu si s pacientem povídat. To všechno jsem přestupem k ní získal. Paní doktorka je skvělý profesionál, který se pořád vzdělává, vychovává budoucí lékaře a průběžně modernizuje prostředí své ordinace.
Jsem rád, že můžu být jejím pacientem.
Jiří Socha

Lidský přístup ,to v mé praxi znamená,že pečlivě vyslechnu nemocného klienta,projevím porozumění a podporu v jeho trápení a ve vzájemné spolupráci najdeme řešení problému.
Nikoliv vystavení nepravdivého potvrzení drzé adolescentce.Snad to,že je jí líto znamená jiskřičku naděje,že by z ní mohl jednou být slušnější člověk.

MUDr. Mejzlíková patří k nejlepším lékařům, jaké jsem kdy poznal. A prohlašuji to nejen jako její pacient, ale i jako ředitel krounské školy. Každý si asi dovedete představit, jak často ve škole řešíme případy náhlého onemocnění toho či onoho dítěte. A za situace, kdy v obci není dětský lékař, bývá řešení velmi obtížné. Přestože většina žáků není pacienty paní doktorky, vždy ochotně a rychle pomůže. Nejedná se ale jen o žáky. Nedávno zasahovala i při náhlé indispozici jednoho z pedagogů. Dorazila přitom necelé 4 minuty po zavolání a to i přesto, že indisponovaný pedagog není jejím pacientem a v době zásahu měla čekárnu plnou lidí.
Své pacienty dokáže vždy (i po celonoční pohotovostní službě) povzbudit a naplnit optimismem, v případě nutnosti pomůže i po pracovní době.
MUDr. Mejzlíková je po dlouhá léta i závodním lékařem naší školy a tuto službu naší škole poskytuje zcela bezplatně. Většina škol přitom svým závodním lékařům platí nemalé částky.
Samozřejmě, neumí dělat zázraky - to neumí nikdo. A nemá rády ty, kteří se snaží zdravotnický systém zneužívat nebo si vlastní zdraví ničí nadměrným pitím alkoholických nápojů nebo kouřením a poté chtějí po lékaři, aby je všech problémů na počkání zbavil.
Mgr. Josef Kyncl