Přijímám: dospělí

Farmakoterapie

Psychiatrické konzultace

Psychiatrické vyšetření

Umístění: Psychiatrie psychiatrické vyšetření

Velmi,velmi dobry lekar,odbornik.V nejcernejsim,nejbolestivejsim obdobi meho zivota "zazehl" svetlo nadeje na postupne uzdravovani.Panu doktorovi duveruji!Empaticky,prijemny clovek,u ktereho mam jistotu,ze se snazi pomoci podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi.

Dobrý den, u pana doktora jsem se ocitl poprvé 7.1.2020 a po druhé kontrolní návštěvě, kdy chtěl pan doktor vidět můj stav po nasazení léků, musím napsat na jeho adresu hodnocení. K panu doktoru Pořickému mě objednávala manželka a už po telefonu byl velmi milý a vstřícný. Já v té době byl ve stavu, kdy jsem nemohl spát v noci(pouze 2 hodiny) a přes den jsem odpadával, ale hlava nedovolila tělu si odpočinout, měl jsem i problémy s jídlem, protože stres a deprese, které držely moje tělo v šachu mi toho moc nedovolili. V prosinci 2019 jsem nastoupil na psychiatrii v Plzni, dostal jsem prášky AD, které bohužel měly opačný účinek a můj stav se rapidně zhoršil, vydržel jsem v užívání 3 týdny, protože nástup AD prý takové vedlejší účinky má. Ihned 6. ledna, první den, kdy to bylo možné jsem to konzultoval s psychiatričkou, ale rada byla vysadit nebo zvýšit dávku AD, ale když to nepomůže, tak až při kontrole za týden změníme léky(prosil jsem o pomoc po 3 týdnech bez spánku). Po další probdělé noci mi manželka odvezla k panu Pořickému, kterému v ten den odpadl pacient a do hodiny od telefonátu mě přijal v ordinaci. První kontakt byl velice příjemný, i když jsem z posledních sil šel panu doktorovi sdělit, co se mi honí hlavou, jak to začalo, kdy to začalo, co se k tomu vše přidalo, atd... Pan doktor byl velice tolerantní, naslouchavý, při porovnání s návštěvou v jiné psychiatrii jsem měl opravdu pocit, že mu můj stav není lhostejný a bude mi chtít pomoci. Po prvním sezení se trefil do mé poruchy, rozhodl se změnit mi léčbu a dal mi na výběr, jestli zůstanu u dosavadní lékařky psychiatrie v Plzni a nebo přejdu k panu doktorovi. Neváhal jsem a rozhodl jsem se přejít(pan doktor mi připomněl odhlášení mé osoby na psychiatrii v Plzni, aby to mělo řád, s čímž jsem stejně počítal). První den s novými léky jsem prospal 16 hodin a další dny se mi stalo, co už za poslední 2 měsíce mi chybělo, a to spát přes celou noc. Od pana doktora jsem odešel s kombinací dvou AD a jedním uklidňovacím lékem. Proto nejspíše ta kontrola po týdnu, protože pan doktor chtěl vidět na vlastní oči, jak léky zabraly a jak léčbu po prvním týdnu upravit, jeho slovy "musíme vás uvést do normálního stavu". Jsem tedy první týden u pana doktora, a tak jak se mi ulevilo, i když jsem se léků obával je k nezaplacení. Po první kontrole už mi pan doktor ubral léky na uklidnění a po dvou týdnech si budeme volat, jak na mě AD působí. Když jsem si procházel všechny typy AD, která jsou dostupná, tak panu doktorovi opravdu důvěřuji, i kdybychom museli opět léčbu měnit, protože každému sedí něco jiného. Do mého stavu jsem se dostal jen já sám, protože jsem roky podceňoval a nemluvil o svých problémech. Řešil jsem jen práci, co si o mně kdo myslí, jaký podám výkon a nestaral se sám o sebe a o svoji perfektní rodinu, kterou bych díky této nemoci mohl ztratit. Bral jsem to na lehkou váhu, protože to je přeci jen hlava a moje myšlenky, které vždy zvládnu. Je to omyl, hlava potřebuje také péči a já se v této chvíli za to nestydím, protože se chci uzdravit a navždy to bude součást mého života. Pevně věřím, že s panem doktorem dojdeme za nějaký čas(Čas je v tomto případě můj největší nepřítel, protože musím pochopit, že vůli tuto nemoc nepřekonám........) do cíle. Pan doktor mi v první chvíli pomohl jako doktor pacientovi, ale také hlavně jako člověk člověku a já se těším na každou návštěvu a pokroky v návratu do normálního, normálními starostmi vedeného života, který dnešní doba z mého pohledu cupuje před očima. Ještě jednou díky, pane Doktore.

Umístění: Psychiatrie Stres

úžasný pan doktor který pomohl v nouzi vřele doporučuji pomohl mě dostat z psychických problémů děkuji

Umístění: Psychiatrie Zdravotni stav

Pan doktor je velmi milý, ochotný, vyslechne Vás a je na něm vidět že se opravdu o pacienty zajimá, což se o většině psychiatrů řict nedá.
Za mě obrovská spokojenost.

Umístění: Psychiatrie deprese

Mohl bych vrele doporucit s panem doktorem jsem velmi spokojen. Dokaze odhadnout co za leky je treba a dokaze i velmi dopre poradit co se tyce psichologicke stranky. Diky s pozdravem Petr V ☺

Umístění: Psychiatrie

Pravděpodobně nejlepší psychiatr, kterého můžete u nás v současnosti nalézt. Nemyslím si, že existuje něco s čím by si nevěděl rady. Člověka má prohlédlého už ve dveřích a nabývám pocitu, že by mi pomohl, i když bych slova nepromluvil. Psychiatr, kterého jsem měl před ním, byl zoufalý, cpal do mě špatné prášky, co fungují jen dočasně. Jsem moc rád, že jsem narazil na pana doktora Pořického, který mi pomohl v tak rychlém čase dát život znovu do pořádku. Silně pochybuji o tom, že je tu v jeho oboru někdo zkušenější než on...

Muj prvni a nejlepsi mudr. Okamzite mi pomohl a trefil do cerneho duagnozu q leky.diky nemu zas muzu normalne zit. Diky doktore.Romana Pl.

MUDr.Pořický je skvělý odborník.Při množství pacientů žasnu, jak trpělivě se zabývá mým problémem. Také mě vrátil do běžného života ze situace, kdy jsem byla naprosto bezradná, živořila jsem a neviděla vůbec způsob, jak dál přežívat Je výborný farmakolog s obrovskou praxí. Neexistuje, že by nebyl přítomen a dokonce jednou za celá ta léta přišel dopis s omluvou a náhradním termínem.Ve srovnání s mnoha záhadnými poradnami, které provozují široký rejstřík terapií i tzv. bez chemie, kdy vážným pacientům za jejich peníze ještě nakonec ublíží, pan doktor Michal Pořický lidsky rychle pomůže, jak nejlépe umí, nesplete se, nevydělává na tom horentní sumy ani náhodou a mnoha pacientům - a jejich rodinám - zkvalitnil a prodloužil život.Těžké povolání a zásluhy obrovské, neznám kvalitnějšího lékaře.

Díky p.doktorovi jsem schopna normálně žít.Nevěřila jsem ve svých nejhorších dnech ,že ještě budu normálně fungovat,ted už vím,že pokud narazíte na profesionála ,s lidským přístupem,vše se může změnit a mít zase radost ze života.Na p.doktora nedám dopustit,je úžasný a vrací lidi do normálního života....

Dobrý den, vlastně mě stále něco nutí komentovat sl./ppi. Kozelkovou. Vlastně ji plně chápu - lékař, který mi řekne na rovinu, že jsem závislák, je odporný, neodborný a měl by vrátit diplom - vždy´t nemá soucit a bere mi něco, co mi dodává radost, poci blaha bez námahy.....:-). Ale teď vážně. Psala jsem někdy před 6 měs. svůj příběh, kdy jsem byla k MUDr. Pořickému dotažena a on se ke mně (z mého pohledu díval opvržlivě,dovolil si říct, že jsem závislá, nastínil mou budoucnost degradující osobnosti.Snad jsem tehdy měla taky chuť prásknout dveřmi a snad i říct něco nelichotivého na jeho adresu. Ale nešlo to, v zádveří můj bráška a já v koncích psychických i fyzických sil. Vlastně si z toho příliš nepamatuji. Jen jeho prognózu, pokud se nebudu léčit a mé zbytky ega, která si říkala -"já, která studuji LF UK,, bych měla takhle dopadnout, já, která mám ambice být nej, nikdy nemuset říct, že něco neumím, nevím, nezvládnu - já se mám stát hadrem na podlahu?" V tu chvíli jsem ač nerada přijala pomocnou ruku, ač nevypaada příliš vstřícně. Dnes mohu s odstupéem říct, že k závislému se nelze chovat jinak než tvrdě. Záleží jen, jak dotyčný klesl. Samozřejmě je lepší čím méně, tím lépe. Trvalo mi stejně tak 2 měs. léčby, než jsem sama sobě dokázala upřímně říct:"jsem závislá"..Po léčbě jsem to brala jako stigma. Dnes to beru jako výhodu. Ne, že by to bylo něco, čím bych se chlubila, ale mí blízcí to o mě ví. Byla to prověrka i vztahů kolem. Lidé, kteří, mě neznají, mě berou z někoho,kdo má život nalajnovaný, nepije, nekouří, je disciplinovaný, přesto se bez chemie dokáže bavit. Taky se ve mě odblokovala vlastnost nekopat jen za cizí, ale hájit i své území. Mám náročnou, ale zajímavou práci, kde jsem uznávaná za to co umím, znám, jak se se projevuji k okolí, vystoupila jsem z nefunkčního a zraňujícího vztahu, cestuji, věnuji se svým zálibám (koním, psům, divadlo, vyjdu si na disco), studuji....Dg. závislosti dnes pro mě není nic ponižujícíh. Naopak je ukazatelem, že je v našem životě něco špatně. Závislost na nějaké látce je kompenzace za něco, co nám chybí - láska, dítě, uspokující práce, pochopení........Krásně jsem se a moudře rozepsala - teprv za pár dní budu slavit rok nástupu do léčby - nebudu nikdy vyléčená, ale pouze abstinující, Ale i pokud jste po léčbě a cítíte, že se hrnete do průšvihu, máte sppoustu možností intervencí - rehabilitační pobyty, různé doléčovací pobyty, navíc sestřičky co mám zkušenost (neřešila jsem sebe, ale bývalou spolupac.), si najdou čas ajsou schopny podat erudovanou odpověď nebo Vás odkázat k patřičnému odborníkovi. DÍKY TOMUTO LÉKAŘI A KOLEKTIVU PL DOBŘANY ŽIJI NORMÁLNÍ ŽIVOT. Ještě na závěr:"Není oostuda upadnout, ale nezvednout se". Vendy

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den je mi 19 let všiml jsem si že mám někdy deprese jsem kluk a chtěl bych se poradit s nějakým lékařem jestli by mi nedoporučil nějaké antidepresiva vážím 60kg a měřím 175cm mám mírnou aritmii už od narození ..
    Předem děkuji za jakoukoliv odpověď

Dobrý den.Váš problém je řešitelný, je třena se objednat k vyšetření. MUDr.POŘICKÝ

MUDr. Michal Pořický

• Dobrý den,
    již 3 roky beru prášky, 1x denně tabletku zoloftu (100 mg) a při akutní úzkosti tabletku ataraxu. Občas dělám takovou věc, že když chci pít alkohol, den před a den po všechny prášky vynechám, abych na prášky nepila. Chci se zeptat na následky, jak moc mi to škodí, nebo jestli existuje jiný způsob, jak si na akcích alkohol dát. Děkuji

Nepít.

MUDr. Michal Pořický