Víta Nejedlého 15, Praha 3, Praha

Psychologické poradenství • 1 200 Kč +2 Více

Párová psychoterapie • 1 200 Kč

Párová terapie • 1 200 Kč

Platba po konzultaci

U tohoto specialisty zaplatíte po konzultaci. Zobrazit více

Koučování • 1 000 Kč

Psychologické poradenství • 1 000 Kč

Psychoterapie • 1 000 Kč +1 Více

Konzultace online • 1 000 Kč

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

Platíte po online konzultaci.

Sezení a konzultace online prosím uhraďte na základě zaslané faktury do 14 dnů. Konzultace a sezení fakturuji vždy ke konci kalendářního měsíce (za sezení v daném měsíci). Č. účtu: *********/****. Nezapoeňte uvést variabilní symbol platby, příp. vaše jméno, abych mohl platbu identifikovat. Děkuji za důvěru.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Přečtěte si prosím pozorně podmínky rušení návštěv a vracení peněz.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Psychologické poradenství • 1 000 Kč

Párová terapie • 1 200 Kč +2 Více

Koučování • od 1 000 kč

Párová psychoterapie • od 1 000 kč

Jako psycholog jsem především průvodcem lidí na cestě k hlubšímu pochopení sebe sama, umožňujícímu zpracovat a řešit různorodá osobní témata - vztahy ...

• Deprese
  • Osobní a životní krize
  • Problémy ve vztazích

Ukončené školy

• 1998 - 2003: Universidad de Granada, Španělsko - jednoodborové studium psychologie
  • 2005 - 2008: Universidad de Granada, Španělsko - doktorát z kognitivní psychologie a neuropsychologie
  • 2008 - 2009: Výcvik v psychologickém koučování (MuDr. Mgr. Radvan Bahbouh, Ph.D.)
Zobrazit více

• psychoterapie

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Španělština

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Ostatní služby

od 1 200 kč

od 1 000 kč

od 1 000 kč

Umístění: Online konzultace a sezení

Matěje jsem vyhledala během svého půlročního pobytu na Erasmu v Norsku, kde jsem se cítila velmi osaměla a jak se říká, vše na mě padlo. Matěj mi pomohl na můj problém nahlédnout s odstupem a zároveň velmi racionálním způsobem a to i přesto, že terapie probíhala pouze formou online.

Zároveň mi pomohl vyrovnat se s náročným návratem zpět do České republiky. Vřele doporučuji! :-)

Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Poprvé jsem se s Matejem setkala před třemi lety během náročné době, a nedokážu si představit jak by to dopadlo kdybych se a nim nesetkala… Matejův přístup posiluje jeho pacienta, vede ho k tomu, aby poznal a ocenil své silné stránky, ale také prijal sve slabší stranky jako nedílnou - a konstruktivní - část sam sebe.

Díky jeho přátelskému přístupu, jeho otevřenost a zkušenost s různými kulturami a plynula angličtina, je velmi snadné s ním komunikovat. Také se mi líbí, že kombinuje metody a bere v potaz nejen verbální komunikaci, ale také jak se – třeba I nevědomě – Člověk tělesné vyjadřuje. Je také velmi soustředěný, takže mě přivede zpět, když se slovama přiliš daleko potuluju…

Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Na psychoterapiu k Matejovi som prvý krát prišla pred rokom.
Čo fakt oceňujem je jeho rýchla reakcia na prvý kontakt - na môj e-mail so žiadosťou o sedení odpísal do 10 minút a dohodli sme si termín.

Na prvom sedení mi podrobne vysvetlil ako psychoterapia môže vypadať, čo všetko to bude obnášať pre obe strany a zoznámil ma aj s organizačnými detailami, dohodli sme si cenu a zároveň pravidelnosť stretnutí.

Keď sa dívam na rok, ktorý mám za sebou tak som ho celý zvládla lepšie vďaka psyhoterepii a osobnému prístupu, ktorý sa mi dostal. Preberali sme témy z osobného aj pracovného života a čo mi fakt pomáhalo je objektívny a pragmatický pohľad na situácie, ktorými som si prechádzala.

Na niektorých stretnutiach sme využili aj farebné kartičky, ktoré mi pomohli nájsť iné pohľady na vec a tak som mala možnosť odchádzať z rôznymi možnosťami a premýšľaním ako sa k danej situácii postaviť.

Neľutujem moje rozhodnutie pre psychoterapiu a voľbu psychológa. Moja skúsenosť je viac než pozitívna a osobne viac než odporúčam skúsiť a som si istá, že nájdete spôsob ako sa dostať zo „slepých uličiek“.

Nikdy predtym som nevyuzila pomoc odbornika a pred prvym stretnutim som sa samozrejme obavala, ako to bude prebiehat, ci mi bude porozumene, alebo ci to, co mam na mysli, nie je skor na smiech ako k placu. Okrem toho, ze na mna velmi prijemne zaposobil ako clovek, tak aj ako profesional, pan Matej dokazal tieto dve veci spojit tak, ze som v nom nasla oboje, vzdy to, co bolo treba. Pomohol mi otvorit sa viac svojim pocitom, nasmerovat usilie lepsim smerom, a popri tom vsetkom som sa citila ako v pritomnosti dobreho priatela, ktory ma vypocuje, opyta sa a aj poradi. Dakujem mu tymto velmi pekne a dufam, ze sa mu bude darit a jeho praca ho bude nadalej tesit.

Vhledy a sebereflexe, kterých jsem dosáhl díky empatickému vedení a spolupráci s panem Hochelem, jsou pro mě velmi cenné. Především oceňuji silně profesionální a zároveň lidský přítstup. Míra porozumění, kterou jsem při práci cítil byla obrovská. Spolu s geniálně pokládanými otázkami a různými situačními hrami byla moje spolupráce s panem Hochelem vskutku transformativní. Děkuji Matěji.

O

Na práci s panem Hochelem oceňuji především jeho empatii, zájem o klienta a bezproblémovou komunikaci. Velmi mi pomohl pochopit můj klíčový problém a nasměřovat mě v dalším seborozvoji. Je orientován na problémy a vím, že pokud by jeho kapacita nestačila zadanému tématu, doporučí vám jiného odborníka. Není třeba se obávat ho kontaktovat a jen se poradit. Proto ho můžu doporučit i dalším, kteří hledají pomoc v oblasti seberozvoje a nejsou si třeba jisti jak a kde začít.

U kouče nebo psychologa požaduji tři vlastnosti, které Matej zcela naplňuje: musí velmi znát svůj obor (jak do teorie, tak do praxe), musí být velmi velmi inteligentní (najde pak rychle řešení a já věřím, že ho najde/najdeme) a musím mu stoprocentně důvěřovat (abych mohl být zcela otevřený a mohlo se jít až do hloubky problému). Spolupráci s Matejem si nemohu vynachválit, v mnoha ohledech mi zlepšila kvalitu života, např. pomohla vystoupit z dlouho pěstovaných dogmat, naučila zkoušet nové věci a obecně přemýšlet trochu jinak. Jsem rád, že teď mohu jako projev vděku doporučit spolupráci.

Využil jsem spolupráce s doktorem Matějem Hochelem před závažným a především velmi komplikovaným životním rozhodnutím a každým dnem zjišťuji, jak moc mi pomohl. Rozhodnutí jsem učinil já sám, ale Matěj mi pomohl pochopit, co vlastně ve skutečnosti chci. Oceňuji jeho mimořádně empatický přístup, respekt k člověku i přátelské chování. Rád jej vřele doporučím všem ostatním.

Má slova na účet Matěje Hochela zní pozitivně. Velmi oceňuji jeho lidský přístup, úžasnou schopnost vnímat každé slovo, které jsem během společného sezení řekla. Setkání s ním mi otevřela oči a pomohla vidět vlastní situaci i z jiného úhlu pohledu. Každá jeho reakce na má slova byla trefa do černého.

Velmi poučná pro mě je Matějova schopnost vnímat slova i řeč těla, uvědomila jsem si tak, že slovy kolikrát člověk „opíše“ mnoho věcí a lže tak sám sobě, ale řeč těla je jasná, přesná a vždycky vypovídá o skutečných pocitech člověka. Spolupráce s Matějem pro mě byla kombinací tvrdé práce i objevných a radostných okamžiků. V případě potřeby se k němu jistě ráda vrátím.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci.
Mám pocit, že můj život se zacyklil a nevím, jak z toho ven. Marně se snažím najít si v životě smysl. Dělá mi problém dostudovat vysokou školu, několikrát jsem jí přerušil, mezitím i pracoval, teď se na ní zase vrátil a opět zažívám ten stejný pocit, že hrozně chci, aby můj život byl normální a já si našel práci a usadil se, nicméně se mi to nedaří. Občas si představuji, jak to bude vypadat, až všichni kolem mě budou mít rodinu a práci a já budu pořád zastydlým puberťák, který si hledá mladší kamarády, aby nemusel čelit dospělosti.
Mám v životě jeden zásadní problém, díky kterému se rozvinulo spoustu jiných, nejhorší je to v zimě, kdy v podstatě nemám možnost utéct do něčeho osvobozujícího a sedím doma neschopen čehokoliv. Jestli je to deprese nevím. Co ale vím, je fakt, že můj hlavní životní problém nejde změnit, vždycky se mnou bude, jen se snažím najít sílu, jak to přijmout a vyrovnat se s tím a být užitečný.

Jak jsem psal nahoře, nevím, jestli vyhledat psychologa, protože tak nějak nevím, jak a jestli mi může pomoci. Co myslíte?

Dobrý den. Souhlasím s kolegyní výše - psycholog nebo psychoterapeut by rozhodně mohl být v tomto případě dobrou podporou. Krize, kterou popisujete - chybějící smysl v životě - není nic neobvyklého. Pátrání po smyslu je přirozenou součástí dospělost a když smysluplnost chybí, někdy to může přerůst i do deprese. Čím dříve se do řešení pustíte (ať již s psychologem, či jinou cestou), tím lépe. I když je to těžké, krize je také příležitostí k proměně a růstu. Držím palce na další cestě! Matej

Mgr. Matej Hochel, Ph.D.

Dobrý den,je mi 15 let a poslední půl rok se cítím strašně psychicky zle.Známá mi řekla že by to mohla být sociální fobie že mám jít radši psychologovi ale já si říkám abych tam nešla zbytečně,tak se jdu radši první optat sem. Začali mi ve velké míře vadit věci které mi nikdy nedělali problém.Třeba když mám přednášet/mluvit před lidmi celá se rozklepu,chce se mi zvracet a jednou jsem se i rozbrečela.Úlplně se vyhýbám očnímu kontaktu.Prosím ostatní aby mi objednali nebo vyzvedli jídlo jen proto,abych s personálem nemusela komunikovat.Když mám jít přes přechod,radši počkám někde dál až všechna auta odjedou abych mohla v klidu přejít.Vadí mi jíst na veřejnosti.Je toho i mnohem víc ale nechci to tu vše vypisovat…Přestávají mě bavit věci které jsem dřív dělala strašně ráda,mám problémy se spánkem a vůbec nemám chuť do života.Všechno jsem už říkala rodičům ale ty nevědí co s tím.Co by to mohlo být a co mám kdyžtak dělat?Děkuji.

Dobrý den. To, co popisujete, jsou velmi pravděpodobně různé projevy sociální úzkosti. I když tyto stavy můžou být velmi nepříjemné a věřím, že hodně snížují kvalitu vašeho života, je to něco, co lze celkem dobře řešit s kvalifikovaným odborníkem - terapeutem či psychologem, který Vám pomůže věci "přijít na kloub" a postupně překonat. Připravte se, že to chvíli může trvat, no na druhou stranu drobná zlepšení můžou přijít relativně rychle. Doporučuji ale návštěvu odborníka příliš neodkládat - klidně se třeba pro začátek jít jen nezávazně poradit... Prostě udělat první krok. Moc držím palce.

Mgr. Matej Hochel, Ph.D.

• Deprese