MUDr. Ludmila Berková

Zubař Více

Drásov 1 adresa

Praktická zubní lékařka
č.d. 1, Drásov

velmi profesionální( v kladném smyslu slova), práce jí jde od ruky, citlivé zacházení s pacienty. Jsem rád, že jsem se k paní doktorce dostal.

Veliká spokojenost

Rozhodla jsem se lehce upřesnit své předchozí hodnocení, především proto, že už jsem po dostatečném počtu zákroků u svého nového zubaře a s odstupem času se lépe hodnotí....

Paní doktorka je bezesporu milá osoba a má hodnou sestřičku, tím ale výčet pozitiv z mé strany končí.

Fakta, MUDr. Berková:
- od paní doktorky jsem ca od roku 2005 nasbírala 1 amalgámovou a 4 kompozitní výplně, více kazů jsem neměla.
- od zimy/jara 2007 jsem si stěžovala na bolesti na 27, posléze i na 17. 17 byla zaplombovaná, 27 se plombovala až po dvou RTG a prolomení kazu v zimě 2010.
- bolesti na 27 se dále zhoršovaly
- v červnu 2010 plomba na 48, ihned poté bolesti + znovu otevřená 27 tentokráte s devitalizační vložkou - následné bolesti takřka nesnesitelné
- v červenci 2010 jsem si stěžovala na bolesti na všech třech místech - paní doktorka se zabývala pouze 27, ostatní místa jenom pohledem zhodnotila s tím, že to nic není
- plánovala vytáhnout nervový a cévní svazek z 27 bez lokální anestezie, prý že by s anestezií těžko hledala vstupy do kanálků (???) - dvojí umístění devitalizační vložky stálo za to, tahání nervů bych si představit ani nechtěla
- panoramatický snímek mi nebyl nikdy proveden
- od 12/2010 do 6/2010 jsem u pí doktorky byla kvůli bolestem čtyřikrát

Fakta - nový zubní lékař, MUDr. Marek Odstrčil, Brno:
- panoramatický snímek - 11 kazů a zánětů, nejhorší v místech, na která jsem si léta stěžovala, všechny plomby od pí doktorky vykažené plus sousední zuby (částečně proto, že pí doktorka při vrtání narušila sklovinu sousedních zubů)
- pan doktor musel nakonec endodonticky ošetřit 3 zuby
- 2 zuby byly natolik podkažené a křehké, že mi nakonec v zimě bude muset udělat korunky
- od srpna 2010 chodím pravidelně ke svému novému zubaři - je velmi pečlivý, ale i tak mě to stálo dost trpělivosti, bolesti, otoků....

Takže paní zubařku NEDOPORUČUJI. Bolest pacienta zubař nemá přecházet. Doplatila jsem na důvěru v zubařku, která mi tvrdila, že mám pěkné zuby a že ta bolest vlastně nic neznamená.

Ve svých 24 letech mám 3 mrtvé zuby na rozpadnutí a několik dalších kritických míst pro budoucí pečlivé ošetření. Tomu všemu se dalo předejít kvalitním včasným ošetřením. Za kvalitní ošetření 5 vykažených plomb opravdu nepovažuji.

Výborná paní doktorka i sestřička. Všechny zákroky byly minimálně bolestivé a rychlé, dokonce i zkažený zub do nervu byl hned ošetřen a bolest okamžitě přestala. Dále, měla jsem uštíplý přední zub a paní doktorka mi jej domodelovala, že nejde téměř poznat že není pravý. Jediné co mi vadí je, že je ordinace daleko od mého bydliště, bydlím totiž v brně, ale přesto bych paní doktorku nevyměnila ani za nic.

Velmi schopná lékařka, vždy mi spravila to, co bylo potřeba, ochotná, dochvilná, šetrná. Prostě jsem s ní spokojen.