Jitka Pidrmanová, oční lékař Pardubice

Oftalmoskop přímý, nepřímý

Palackého 191, Chrudim

Kavánova 422, Hlinsko

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Lékařka Oční kliniky OFTEX a Očního centra Chrudim a Hlinsko. Specializuji se na všeobecnou a refrakční oftalmologii.Jsem členkou České oftalmologické...

• oční onemocnění

Vyšetření očí

Vyšetření zraku

Štěrbinová lampa

Oftex s.r.o.

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

141 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den, prosim vas v pondeli rano jsem se vzbudila s nateklinou pod levym okem. Nikdy predtim jsem to nemela. Prikladala jsem studenou lzicku a opuch trosku splaskl, ale i dnes po 4 dnech tam mirny opuch je. Nic me neboli, ani nepali. Jen mam mirne zacervenani kuze od korene nosu po stred vicka. Prosim o co by se mohlo jednat? Antihistaminika mi nepomohli. Dekuji

Dobrý den, může jít o zánět žlázky ve víčku, tzv. vlčí zrno. Návštěva očního lékaře je vždy vhodná, v této době epidemie je to na zvážení.

• Dobrý den,
    cca 10 měsíců mám problém s tím, že když si nasadím brýle, tak mi dělá nejspíše problém zaostřovat, je to jako kdybych viděl, ale trvalo mi třeba 3 vteřiny "uvědomit si", na co se koukám. Někdy je to úplně v pořádku, někdy zase horší. Byl jsem u očního, dříve jsem měl 1 a 1, on mi naměřil na jedno oko trochu víc, ale řekl, že to je málo a nemá smysl kupovat nové brýle ani to nějak jinak řešit. Nevím, zda-li to může mít souvislost, ale tak 2 roky zpátky jsem měl boreliózu, asi tak rok zpátky (16 let) jsem začal blbnout, začal jsem na akcích pít, párkrát jsem se úplně vypnul, začal jsem žvýkat tabák (a hned na začátek hodně silné dávky nikotinu), tak si říkám jestli jsem si nemohl něco vychlastat z hlavy :). Prý mám odmala slabší nervovou soustavu, od té doby mi také přijde, že se hůř soustředím. Nevím, jestli je to problém očí, nervů, anebo psychiky třeba, je to zvláštní, ale takto se prostě cítím. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, zvykání si na brýle a zaostřování v nich může být někdy rychlé a pohodlné a někdy naopak dlouhodobě problematické. V první řadě je potřeba ověřit, zda Vám byly do brýlí předepsány správné dioptrie a zda-li je optika dobře vyrobila. To jsou procesy, v kterých může nastat spousta chyb, které mohou vést k horší snášenlivosti brýlí a pocitu ne zcela ostrého zraku. Je vhodné také vyšetřit binokulární funkce. Vyhledejte zkušeného očního lékaře nebo zkušeného optometristu. Pokud jste prodělal borreliosu, měl byste mít vyšetření očního pozadí s rozkapáním , v tzv. mydriase, u očního lékaře. S alkoholem a tabákem Vaše potíže nebudou patrně mít nic společného.

• oční onemocnění
  • krátkozrakost