MUDr. Jaroslava Kolářová

Pediatr Více

České Budějovice 1 adresa

Pediatrie a neonatologie
Kaplířova 5/719, České Budějovice

Paní doktorku Kolářovou jsem vyhledala na základě doporučení kolegyň fyzioterapeutek, které se zabývají dětskou rehabilitací a Vojtovou metodou. Hledala jsem dobrého lékaře diagnostika, který se vyjádří objektivně a přímo ke stavu mého syna a navrhne další postup. V paní doktorce jsem nenašla dobrého lékaře, ale toho NEJLEPŠÍHO. Paní doktorka je velmi přímá a direktivní pokud jde o cvičení, ale jinak je velmi příjemná dáma. Budu jí celý život neskonale vděčná, že nám pomohla zvládnout problémy, se kterými se syn potýkal po předčasném příchodu na svět. Útlocitným matkám bych chtěla vzkázat, že chlácholení a hlazení maminky po ramínku opravdu dítěti nepomůže. Kombinace nemastná neslaná lékařka a přehodná fyzioterapeutka v jiné nemocnici mě doháněla k šílenství.

Paní doktorka Kolářová je odborník na svém místě! I když se někomu může zdát přísná a strohá - a to bezesporu je :), tak já osobně s ní mám ty nejlepší zkušenosti. Věřte, že dělá maximum pro to, aby pomohla dětem. Není tam od toho, aby konejšila rodiče. Naše dvojčata se narodila o 3 měsíce dřív - synova prognóza byla opravdu velmi neveselá. Mimo jiné utrpěl krvácení do mozku atd atd.... Pod jejím vedením jsem cvičila první dva roky poctivě s oběma - 4x denně. Nyní cvičím už jen se synem - 13tý rok. Díky paní doktorce Kolářové vede náš syn normální dětský život. Závěrem bych napsala, že kdo chce slyšet místo pravdy to, že se nemusí poctivě cvičit, tak ať tam nechodí.

Mám mladšího bratra, který se narodil o dva měsíce dřív než měl. Začali jsme cvičit Vojtovku a když jsme byli v čekárně, přišla paní doktorka a vypadala velice mile. Ale když jsme zalezli do ordinace, jen ho Mamka vyslekla, začala říkat velice ošklivé věci a s mamkou jsme byli velice vyděšení. Bála jsem se o svého bratra, když jsem ho viděla poprvé v inkubátoru. Jen kůže a kosti. No a když paní doktorka otevřela svoji pusu a řekla názory typu: obrna, křivé nohy, vystouplé lopatky a další ty drsné výrazy. Když to dořekla, nechápavě jsme s mamkou na sebe koukli. Celou cestu domů jsme byli s mamkou vyklepaní a psychicky úplně někde jinde. Chápu, že je paní doktorka specialista ale její názory mě velice překvapily. Maminky tam chodí, aby jim milá paní doktorka dala pár cviků. A ne aby je psychicky deptala....

Můj názor? S malým tam chodím od jeho měsíce. Popravdě cvičila jsem sním jen jednou denně a když se ve 3 měsících začal sám otáčet, tak jsem sním cvičit přestala! Chodíme tam naprosto zbytečně! Žádnou vojtovku nepotřebuje! Má 8 měsíců necvičím sním a sám si sedá, leze a stoupá si. Co by po něm ještě sakra víc chtěla? Přijde mi že to dělá jen kvůli tomu že z toho má prachy a nutí tam chodit s děti, který jsou naprosto v pořádku, viz.náš malý! Takže já sní moc dobrý zkušenosti nemám. Zítra tam jdeme a na féra jí řeknu, že už tam víckrát nepáchnu. Naše dětská dr. stojí při nás.

K paní doktorce Kolářové jsme chodili od léta 2012 do jara 2014. Syn je narozený o 7 týdnů dříve, naštěstí byl neurologicky v pořádku, jen měl rozestoupené břišní svaly, povolené bříško, asymetrii páteře, vojtovku jsme cvičili už na neonatologii. Byla jsem připravená na babu semetriku a jaké bylo překvapení, když nás při vstupu do ordinace vítala s úsměvem, podala nám ruku, optala se jak se máme. Vlastně pokaždé byla velmi příjemná, chválila nás za poctivé cvičení a pokroky. Zřejmě si vzala ponaučení z let minulých, kdy si lidé stěžovali na její chování? Tak to je dobře, tak by to mělo být. Zároveň nám ale na rovinu řekla, co synovi hrozí, kdybychom necvičili, jeden čas jsme cvičili 3 cviky 4x denně, to mi přišlo, že snad neděláme nic jiného, než že cvičíme, sotva jsme se dostali ven na procházku. Samozřejmě, že syn první měsíce až hystericky křičel, při cvičení se několikrát počůral, ale to musíte vydržet a nehroutit se z toho! Ale myslím, že ho to cvičení ho nebolelo, není nijak drastické, spíš mu vadilo, že se nemůže hnout. Syn se také nevyvíjel přesně podle tabulek, nejdříve si stoupal a chodil kolem nábytku, pak se plazil a pak teprve lezl, seděl a nakonec chodil ve 13 měsících korigovaného věku. Všechny fyzioteraupeutky v centru byly příjemné a znovu nám cviky přesně ukazovaly, abychom cvičili správně a paní doktorka taktéž. Počet cviků a četnost cvičení se postupem času naštěstí snižovaly, až jsme v 18ti měsících korigovaného věku mohli přestat cvičit úplně a propustili nás jako úplně zdravé. Zajímavé ale byly ale názory dětských neurologů, dětský neurolog z Tábora nám řekl, že naše dítě je úplně zdravé a že ho vojtovkou jen neurotizujeme. A dětská neuroložka z nemocnice ČB, ke které jsme docházeli pravidelně od narození do 18ti měsíců, nám řekla, že cvičit máme, ale nemusíme 4x denně, ale stačí 2x denně. Nechtěla jsem nic zanedbat, takže jsme cvičili, i když jsme měli taková slabší období, kdy jsme necvičili tak často, jak bysme měli, ale minimálně 2x denně ano. Se svým starším synem jsem tuto možnost neměla, na špatné držení těla, vady páteře a hrudníku se odhalily pozdě až v 10ti letech a museli jsme pak cvičit několik let a cvičte s puberťákem, to je teprv lahůdka! Takže já jsem ráda za Vojtovo centrum Mudr. Kolářové a vím, že se na ně můžeme kdykoliv obrátit, když se nám ve vývoji našeho syna nebude něco zdát!

Já osobně si myslím, že mně paní doktorka Kolářová velmi pomohla. Teď mi je 14 let a díky ní se můžu hýbat jako ostatní děti. Narodila jsem se o 2 měsíce dříve a vážila jsem cca 1,5 kg. Skoliózu sice mám,ale to je v tomto léčení normální. Obyčejný člověk to nepozná a mě to moc neomezuje. Její chování není nejlepší, ale takto se jeví docela dost dobrých doktorů. Mamka říkala, že to cvičení byl sice boj, protože jsem u toho hodně brečela a cukala se, ale vydržela to a jsem jí za to moc vděčná. Takže by si někteří lidé měli uvědomit co tu píšou, a zamyslet se nad sebou.

Dobry den, take chodime s nasi dcerkou cvicit k pani doktorce Kolarove a jsem s ni VELMI spokojena. Ano, pani doktorka ma prime jednani, ktere se muze zdat precitlivele mamince az hrube (a ze po porodu jsme precitlivele vsechny :-) ), ale vzhledem k tomu, ze dobre vysledky proste ma, tak to musite prekousnout. Nejde o vas a vase pocity, ale o vase dite!!! Dcerka se narodila v 26.tt a ano, kdyz jsem se setkala s pani doktorkou poprve, tak jsem si taky vyslechla co vsechno ji ceka a hrozi a bylo to hodne desivy, ale doktorka tim chce jen zduraznit jak je opravdu dulezity, aby se s miminkem - ktere to potrebuje - cvicilo.Je mi smutno z tech nesmyslu, co tady ctu. Pokud si nektera maminka mysli, ze je dulezity aby se i s ni jednalo v rukavickach, at si najde cvicitelku v Arpide (a aby to nekdo nepochopil spatne - verim ze i v Arpide jsou odbornici a kvalitni cvicitele), ale je urcite nefer znevazovat vysledky a kvalitu pece od doktorky Kolarove jen kvuli jejimu primemu chovani. Nam jeji jednaji na rovinu vyhovovalo a dcera si rozhodne z nastev neodnesla nejake trauma. Nekdy na nas pani doktorka poustela hruzu, ze s ni necvicime (i kdyz jsme poctive dreli 4x denne) ale na druhou stranu, kdyz jsou videt vysledky, tak to taky rekne. A ted uz nas jenom chvali, protoze dcerka sama pekne rovne chodi :-). Touto cestou bych velmi rada pani doktorce Kolarove a jejimu tymu terapeutek podekovala a poprala hodne podobnych uspechu jako je nase dcerka :-)

Vojtovka možná pomáhá jak komu.U nás to bylo právě naopak.Čím více jsme cvičili,tím byl klonus-klepání nožiček intenzivnější.Paní dr.Kolářová o tom nechtěla ani slyšet a ještě mě sjela před mužem.Já si nemohu pomoci,ale kolikrát tam chodí zdravé děti.To jak vezme dítě za nohu a ono visí hlavou dolů a má se přitáhnout,tak to neudělá většina dětí.Já nevím,ale od té doy,co necvičíme se malej jen a jen zlepšoval.V jedenácti měsících chodil a v patnácti měsících pěkně do schodů.Když jsem tam byli naposled,tak mi paní dr.Kolářová řekla,že at nedávám to dítě dolů nebo jim to tam zachčije.To byla poslední má kapka.Možná,že je to odbornice,ale každý má názor jiný.Většina dětí od ní přechází do arpidy.Tam je celkově vše,co dítě potřebuje.Psychologir,logopedie atd...Sestry jsou na vojtovce u dr.Kolářové MILIONOVÉ A JE MI LÍTO,ŽE JIM PACIENTI ODCHÁZÍ JINAM díky doktorce.Vojtovka dle mého pomůže jen dětem s hodně těžkým neurologickým onemocněním.Těm co nemají vážná onemocnění je to zbytečné.Kdybych měla druhé dítě,tak se budu opírat jen o výsledky z EEG,ORL,oční,mag.rezonance.Paní dr.Kolářová neumí zdravit,zastraší každého jen,aby měla pojištěné pacienty.Někdo se najde a uvěří těm jejím povídačkám a chodí tam.Nevím jak to bylo dřív,ale pacienti jí utíkají do arpidy a není jich málo.Domluvila jsem se s paní dr.Danou Drábkovou dětskou vynikající neuroložkou,že přejdeme do arpidy.Jediný náš problém je,že malému budou za dva měsíce 2roky a říká jen dvě slova.Čtu mu často,ale pokrok zatím žádný.Spěchat na něho nechci,ale myslím,že nějaké pitomé vojtovo cvičení na mluvení mu nepomůže.Ćhce to čas,tak jako u jeho pohybového aparátu,tak to stejné bude i s tím mluvením.Chci prostě zkusit to i jinou cestou a co jsem slyšela,tak na arpidu jen a jen chvála.Paní neuroložka mi vše schválila a sama řekla,že by mi to i nabídla ted sama na další kontrole,že už posílá děti od ní jen do arpidy.Tak asi něco na tom bude.Prostě milí rodiče věřte svým pudům,vy se o dítě staráte a vidíte ho každý den.Věřte testům a ne nějaké vojtovce.Mně taky říkala pí.Kolářová,že ten náš nikdy nebude chodit a bude za sebou tahat nohy a chodil dřív než jiné děti.Takže hlavu vzhůru a nevěřte téhle paní všechno.Ušetříte si tím mnoho psychické pohody,která se pak odvíjí na Vašem dítěti.Uvidíme jak to bude v té arpidě,určitě sem napíši své pocity.Nevím proč ny tahle diskuze měla být anonymní.Já se za své naázory nestydím.Takže pokud to čte paní dr.Kolářová,tak jí zdraví Lenka a Andreas Varadi

I já se svým synem navštěvuji paní doktorku Kolářovou. Jsem s ní velice spokojená. Nejprve jsme navštěvovali jedno rehabilitační středisko, kde nám řekli, že budeme cvičit do jednoho roka dítěte a pak to bude dobrý. Žádná vyšetření nebyla udělána, v roce řekli kluk je dobrý už chodit nemusíte. Ježe syn se stáčel na jednu stranu stále. Po kamarádčině doporučení, jsme se objednali k paní doktorce Kolářové a ta když zjistila, co mému synovi je, nelenila vzala si papír na dopodrobna nám namalovala jakou vadu zad má a co jí způsobuje. Paní doktorku navštvujeme už tři roky, syn už při cvičení nepláče. Osobně mi i vyhovuje, že paní doktorka je přímá. Nemám ráda lékaře, kteří nadělají dlouhé řeči, než vám řeknou co se děje. Setřičky jsou velmi šikovné
a pokaždě když syn povyroste a ja ho už nemohu udržet v dané pozici, tak mi poradí nějaké jiné uchopení jak to zvládnout.

Paní doktorka Kolářová je odborník,kterého bychom si měli vážit...jelikož je málo takových lékařů s tak velkými zkušenostmi v oboru včasné diagnostiky!!!Š.D.