GYAM centrum gyn. a porodnicé péče
Zámecká 49, Rosice

K tomuto doktorovi jsem chodila od 17 let a vše bylo v pořádku dokud psal jen recepty na antikoncepci. Za celých 20 let mi neudělal ani jeden kontrolní ultrazvuk, ten dělal jen při těhotenství a to trvalo snad 15 vteřin. Jeho přístup vyšetření "z vlaku" mě už taky přestal bavit, pořádně nevyslechne a už dává razítko na recept. Nic není problém, všechno je v normě a bývá to tak ... Jakmile nezapadnete do tabulek, nic se dál neřeší. 7 let jsem si stěžovala na návaly horka a pocení, velmi slabou MS, někdy žádnou, všelijaké výtoky, nemožnost dalšího otěhotnění..., měla jsem obavy, že jsem v 35 už v přechodu, ale podle něj bylo vše v pořádku, sama jsem ho upozornila jestli není problém v hormonech - bez reakce. Nakonec jsem skončila v nemocnici s pěkným zánětem dělohy způsobeným nedostatkem gestagenu - díky HA si tělo odvyklo produkovat vlastní hormony, sliznice v děloze jen rostla a neodcházela a z toho pak vznikl zánět. Odešla jsem jinam, protože tohle není profesionální přístup. Pořádný doktor pacienta vyslechne a snaží se dát 2 a 2 dohromady. Bohužel po tolika letech a zkušeností tohoho lékaře doporučit nemohu, velmi mě zklamal a svou lhostejností a přehlížením způsobil zbytečnou bolest a další potíže.

Většinou takto nezveřejňuji svoje názory, ale opravdu mě zaráží kritika na MUDr. Kalužu, se kterou v žádném případě nemůžu souhlasit. V době, kdy jsem byla těhotná, tak od samého začátku, a to myslím od 3. týdne těhotenství, se o mne pan doktor staral každých 14dní, jelikož těhotenství bylo rizikové. Vždy mi všechno vysvětlil, s každým problémem poradil a vyřešil a teď mám zdravého syna. Po porodu kdykoliv zavolám a sestřička-i jako laktační poradkyně, mi poradí, jak na problémy s kojením a se vším, na co se zeptám. Jak pan doktor tak i sestřička mají k pacientkám opravdu vřelý, lidský a otevřený přístup. Za to jim mnohokrát děkuji.

Hned na úvod musím říci paní jarce, že sestřička panu doktorovi sice odešla, ale dosáhla již důchodového věku a tak si odpočinek zaslouží. Nynější mladá sestřička je také velice dobrá a spolehlivá navíc si dodělává různé kurzy, aby je mohla nabídnout pacientkám (laktační poradna) což není naškodu. K panu doktorovi chodím již 18let a vždy mi velice dobře poradil a pomohl. Z mnoha případů uvedu pro mne dost zásadní z května letošního roku. Byla jsem ve 12tt a začala jsem dost silně krvácet vzhledem k noční hodině jsem navštívila nemocnici Ivančice kde jsem byla týden hospitalizována. Koukali tam na mě tři různí doktoři včetně primáře a na nic nepřišli, bez léků mě propustili domů. tři dny na to jsem krvácela opět. Pan doktor Kaluža mě okamžitě přijal a po použtí ultrzvuku spodem oběvil krvácející hematom o velikosti 2x2cm. okamžitě mi nařídil klid nasadil léky a neustále mě kontroloval. dnes jsem ve 23tt a je vše naprosto ok. Děkuji panu doktorovi i jeho nové sestřičce.

Pan doktor se velmi změnil.Chodila jsem k němu mnoho let,ale poslední dobou je roztržitý,zapomíná,jede v zajetých kolejích.Jen honba za body a penězi.Zaregistrovaly jsme se s dcerou u jiné p.doktorky a za antikoncepční injekci platíme jen 150,-Kč,u p.doktora se platí 350,-Kč.Ani se nedivím,že mu odešla sestřička.

Také se připojuji ke kladnému hodnocení. V 17 letech mě zachránil před zbytečnou operací. Teď mám dvě zdravé děti a i po 15 letech jsem zcela v pořádku. Chválím i velmi příjemné a profesionální vystupování.

i já se připojím s pozitivním hodnocením pana doktora - neznám lepšího odborníka v oboru. A jako lékař - člověk je taky na jedničku. Takže mohu za sebe i za dceru jen a jen doporučit !!!
Názor napsala dlouholetá spokojená pacientka

Na pana doktora musím říct jen samou chválu!Byla jsem s ním i jeho sestřičkou vždy velmi spokojena.Byl vždy vstřícný a hlavně dokázal pomoci,když člověk potřeboval.Jako gynekolog byl šetrný,vždy si udělal čas a vše dobře vysvětlil.Před nasazením hormonální antikoncepce pro silně bolestivou menstruaci provedl komplexní vyšetření včetně odběru krve.
Tímto bych Vám, pane doktore, dodatečně chtěla poděkovat za dlouholetou péči.Vzhledem ke změně bydliště jsem se zaregistrovala u jiné paní doktorky,ale před tím jsem si udělala cestu i z Brna.At se Vám ve Vaší praxi daří a máte hodně spokojených pacientek.
S pozdravem Kovářová

Dozvědět se, že vaginální sono existuje se mi podařilo až ve 42 letech, když mi v Brně v nemocnici našli zhoubný nádor na vaječnících, Mudr, Kaluža ho u mě nepoužil téměř 16 let. Opravdu trestuhodné

Nedá mi to nepřispět.
Po tom všem hnusu, který tady na pana doktora kydáte, musím připojit já svůj názor. U pana doktora jsem cca 13 let, prošla jsem si různými, často opakujícími se záněty. Vždy mi pomohl, choval se vždy velice přátělsky a lidsky. Pokud jsem měla nějaký problém, sono mi udělal, příp. mě i poslal ke specialistovi do nemocnice. Mým kamarádkám, které jej navštěvovaly, když byly těhotné, poskytl veškerou lékařskou péči, na kterou měly nárok (což se o jiných gynekolozích v okolí nedá říct). Takže za mě - spokojenost

Chodila jsem deset let do Brna. Pan doktor byl v pohodě,vyšetření taky. Jenže osm měsíců mám problémy s mimomenstruačním krvácením + snaha o otěhotnění. Ultrazvuk mi dělal jednou před sedmi lety a krev nebral vůbec.
Současné problémy by řešil odebráním krve až v srpnu.
Kdežto u Pana doktora Kaluži jsem byla při vstupní prohlídce vyšetřena oběma ultrazvuky,zrcátky a koncem měsíce jdu na krev. Je to přístup o něčem jiném. Nepříjde mi,že by mě odbíval. Můj manžel byl panem doktorem odroděn a je úplně v pořádku. Tak věřím,že nám pomůže k děťátku jen co mě dá dokupy.
Každý má právo volby i názoru. Já můžu za sebe říct,že nelituji přechodu z Brna k panu doktoru Kalužovi.