Odhadovaná doba odpovědi:

Adresa

Apolinářská 4, Praha
Sexuologický ústav VFN a 1. LF UK

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

Oborová zdravotní pojišťovna + 1 Více


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily sexuologů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Obecné skóre

  • Přesnost
  • Péče
  • Zařízení
Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
C
Umístění: Sexuologický ústav VFN a 1. LF UK Jiný

Neochotný, sprostý a naprosto nepříčetný člověk. Není schopen hledat řešení, měl jsem pocit že jsem mu jen a jen na obtíž. Kvůli tranzici jsem musel vyhledat jiného sexuologa a znovu čekat 8 měsíců, návštěva pana Procházky byla naprosto zbytečná..NEDOPORUČUJI.

M
Ověřeny pacient
Umístění: Sexuologický ústav VFN a 1. LF UK sexuologická vyšetření

Pan doktor mi byl doporučen MUDr Fifkovou která měla plno.Upřímně bavit se o poruše pohlavní identity a navíc s lékařem bylo pro mne ze začátku stresující.Ale pan doktor má velmi lidský přístup.Člověka do ničeho netlačí a nechává ho aby si tempo tranzice přizpůsobil jak mu vyhovuje nejlépe.Nakonec vůbec nelituji že jsem se obrátila na něj.....

L
Ověřeny pacient
Umístění: Sexuologický ústav VFN a 1. LF UK Dlouhodoba léčba

K panu Prochazkovi docházím už od roku 1998 dg F64 a jsem opravdu spokojena už bych neměnila za nikoho, zlatý chápající trpělivý, pacientovi se opravdu peclive věnuje mohu opravdu jen doporučit

T
Ověřeny pacient

Bol som u neho tento tyzden. Nemozem si ho vynachvalit. Pohodak, berie vsetko s nadhladom, duchovne hodne mlady clovek. Taktiez velmi napomocny.

T
Ověřeny pacient

U pana doktora jsme byl dnes poprvé a hned si získal mou důvěru. Pan doktor je velký odborník a hlavně je lidský.

L
Ověřeny pacient

K mudr Prochazkovy chodim x let mohu říct ze je báječný a chápající na max. umět tak skvěle zacházet s pacientem o diagnóze transsexualita je kolikrát náročnější. muzu jen doporučit když sexuolog a psychiatr jedine mudr Procházka naopak nedoporucuju sex.amb v brne. Christian/e

vynikajici odbornik a clovek

Pan doktor je úžasný.Byla jsem u něj na preventivních testech na HIV.Dost jsem se ten den vystresovala a i když nebyl důvod, proč se bát, myslela jsem si, že to semnou sekne. Pan doktor byl velmi milý a vstřícný. Byla jsem v ordinaci přes hodinu. Povídali jsem si a dozvěděla jsem se plno nových věcí. Nehledě na to, že byl nesmírně lidský, byl velký profesionál. Vrátil mě zase do reality a krásně jsem se po hodině v ordinaci uklidnila.

Po osobní zkušenosti s panem doktorem mohu jen říci, že je odborník na svém místě, s osobitým přístupem ke klientovi. Pomohl a pomáhá řadě lidí s problémy, které by bez její pomoci těžko dokázali zvládnout, především s Transsexualitou.

Dobrý den, MUDr. Ivo Procházka, CSc. je bezkonkurenčně největší profesionál a člověk s mimořádně lidským i empatickým přístupem. Člověk-klient, který se ocitne v její laskvé péči, má tolik potřebný pocit, že jeho problém i on sám je pro paní doktorku nanajvýš důležitý a že se mu dostává té nejodbornější pozornosti. Tohle jsem nezažil u žádného jiného doktora. Takže když sexuologa, tak jedině Dr. Procházku!

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mohu se nakazit virem HIV, při nechráněném sexu od partnera, který tímto virem nakažený není? Díky za odpověď.

Ne, k přenosu jakékoli infekce musí být její zdroj. Ale je možné se nakazit od partnera, který o své nákaze neví.

MUDr. Ivo Procházka

Dobrý den, jsem 25-letý muž a již nějakou dobu (cca 2-3 roky) zápasím s nízkým libidem. Hladiny testosteronu, které mi měřili na sexuologii, jsou v pořádku. Sportuji a mám dobrou životosprávu. Kromě vyššího krevního tlaku, na nějž beru poslední půlrok 1,25 mg tritace denně, žádné zdravotní problémy nemám. Co by mohlo být příčinou mé malé chuti na sex? Děkuji

Předpokládám, že vyšetření nízkého zájmu o sex nelze vyřešit jen jednorázovým změřením hladiny testosteronu Je třeba celkové tělesné vyšetření, vyšetření sexuálních řídících hormonů (hlavně LH a prolaktinu, vyšetření štítné žlázy. Vyšetření hladiny testosteronu by se mělo po čase zopakovat, kromě celkové hladiny je vhodné stanovit i volný testosteron. Snížený zájem o sex by mohla způsobit i sexuálně přenosná choroba, syfilis nebo chlamydiová infekce. Je dále třeba zhodnotit i psychický stav, protože častou příčinou sníženého zájmu o sex bývá i depresivní porucha. Je také třeba ověřit, zda se jedná opravdu o snížený zájem nebo spíše vyhýbavé chování (třeba při nižší atraktivitě partnerky či partnera, zamilování do někoho jiného, nebo při poruše erekce.

MUDr. Ivo Procházka

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti