Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Adresy

Hodnocení pacientů:

• Je arogantní, původně jsem si myslel, že nemá dobrý den, později, že jsem jí prostě nesympatický. I kdyby byla sebelepší lékařka, atmosféra, jakou paní doktorka vytváří, nemocnému člověku moc nepřidá. Podle mého názoru k profesionálnímu přístupu patří slušné chování, které zde v mém případě naprosto postrádám.

• I

Ordinaci Mudr. KASNEROVÉ EVY navštěvuji zhruba dvacet let.Neznám obětavějšího lékaře,ať už je to jakýkoliv obor, který tak svědomitě a naprosto profesionálně provádí svojí práci.A to,že pacienti v přeplněné čekárně musí dlouho čekat je jenom výsledkem svědomité péče a námi pacienty,kteří se na ní s důvěrou obracíme. A myslím si,že je nás velmi mnoho,proto je nutno si přiznat ,že i když musíte nějakou tu hodinu počkat,když nám není zrovna nejlíp,věřte,že odměnou nám je ,že vždy!!! vyřeší náš zdravotní problém a svojí práci neodbyde.Proto je potřeba být trpělívý a nešpačkovat v čekárně! I lékař má pouze dvě ruce.Já sama za sebe můžu za letitou pomoc jen moc a moc poděkovat a jen doufat,že bude ordinovat ještě mnoho let,protože nevím co by si moje dutiny bez její pomoci poradily,

• A

Tak špatnou zkušenost s lékařem jsem dlouho neměla. Dneska jsem byla na vyšetření u paní doktorky a naprosto neprofesionální přístup.Čekárna narvaná k prasknutí a nedýchatelno. To jsem ale ještě netušila, co na mě čeká vevnitř. O nějakém soukromí při vyšetřování nebo o lékařském tajemství v této ordinaci nemůže být ani řeč, protože jste vyšetřováni zároveň s dalšími pacienty. Je Vám prostě vyloženě trapně i za paní doktorku. Nevím, jestli jsem byla nějaký výjimečný případ, ale ani odpověď na pozdrav jsem nedostala (pokud jsem ho přeslechla, tak se omlouvám). Jen si prostě diktovala zprávu předchozí pacientky. Tak jsem se posadila a čekala. Mezitím si samozřejmě odskočila poklábosit s kamarádkou, samozřejmě bez omluvy. Zpětně mám pocit, že když jsem jí popisovala svůj stav a průběh nemoci, tak mě vlastně vůbec neposlouchala. Pak došlo na vyšetření, kde mi nejprvě prohlédla uši. Z těch vyškrábala maz. Nedokážu posoudit, jestli je úplně vhodné se někomu šťourat v bolavých uších, ale to, že mi veškery maz padal za výstřih a na sukni, z toho mi teda bylo dost nevalně. Tak jsem tak seděla a říkala si v duchu, jestli tohle je jako myšlený vážně. To jsem ještě netušila, že to nejlepší teprve přijde. Bylo mi řečeno, že mi musí strčit sondu do nosu. Se zalehlýma ušima jsem přeslechla i název vyšetření a tak jsem se slušně zeptala, co to je za sondu a jestli je to vyšetření nepříjemné. Asi viděla, že váhám, tak mi říká: "Rozhodněte se hned, protože na tohle nemám čas". Tak jsem jí řekla, že se nemůžu rozhodnout, když nevím, co je to za zákrok a, že mě zajímá k čemu to je, jak to vypadá, proč to bude dělat a tak dále. No odpovědi se mi nedostalo. Naopak jsem si vyslechla dost narážek a urážek. Což se stupňovalo během psaní celé zprávy. Dvakrát jsem se jí zeptala, jestli je takovej problém mi to celý vysvětlit. Na to mi řekla, že si musí poznamenat, že odmítám vyšetření. Upozorňuju, že jsem za celou dobu ani nestihla říct, jestli to vyšetření chci nebo ne. Prostě za každou druhou větou to byla narážka "...ale protože odmítáte vyšetření, tak...". Slušně jsem jí upozornila, že nic neodmítám, že chci pouze aby mě s tím seznámila. Že tomu nerozumím, že se nedokážu rozhodnout jen tak, bez nějakých faktů. A ona mi na to říká, že na ten přístroj si jezdí lidi až z Prahy, že to dělají malým miminům a já si tady takhle stěžuju. To už jsem úplně kapitulovala a poprosila jsem jí, ať si tam zapíše, že vyšetření odmítám. Na to mi řekla, že je to jedině dobře, že bych jim ten přístroj mohla rozbít, protože mi vadí a mohla bych si ho chtít z toho nosu vyrvat. Pak následovaly další jízlivé poznámky. Udělala mi ještě výtěr z krku a sestra mi strčila cosi pípacího do ucha. Netuším k čemu to bylo. Z celé diagnozy jsem se dozvěděla jen, že mám zalehlé uši. Ve zprávy mám, že nelze přesněji diagnostikovat, protože zásadně odmítá fibroskopii. Nejsem lékař, ale pochybuju, že ve 21. století je fibroskopie, jediná diagnostická metoda. Dostala jsem tedy tradičně (jak jsem si přečetla v předchozích komentářích) recept do lékárny na Vincentku a kapky do nosu.

Této paní se vyhněte obloukem. Pro mě to byl zážitek na celý život.

• Paní doktroka mi zachránila život.Před 11 lety jsem zjistila že špatně slyším na levé ucho.Došla jsem si tedy na ušní, paní doktroka mi foukala cca 2 měsíce každý týden do nosu s tím že už určitě slyším!Léčba nikam nevedla, tak jsem si vyhledala jinou lékařku (MuDr. Kastnerovou).Okamžitě mi udělala stereo a zjistila že mám cca 25% zbyvající sluchu.Zvedla telefon, objednala mně hned na další týden na CT a už to frčelo...CT ukázalo nádor na sluchovém nervu.Paní doktorka mi zavolala v neděli odpoledne abych se dostavila hned v pondělí k ní do ordinace, že mi vše vysvětlí.V pondělí jsem dorazila, paní doktroka měla vše připravené (objednala mne do Motola, mapu, podrovné vysvětlení kam a ke komu půjdu, kdo mne bude operovat atd.).Den před operací v Motole zjistili, že by potřebovali ještě nějaký papír, jinak že mne operovat nebudou.Zavolala jsem paní dokrtorce, která poslala s potřebným papírem svého syna směr Motol (vrátil se ten den z několika měsíční stáže v Německu).Operace proběhla úspěšně.Přežila jsem:)Paní doktrorce Kastnerové jsem velkým dlužníkem.

• N

Mrzí mě názory některých pacientů, kteří popisují nespokojenost s přístupem paní doktorky. Já jsem tuto ordinaci vyhledala již několikrát, ať šlo o mě nebo i o moje děti. Nikdy jsem se nesetkala s ničím negativním, v chování ani profesionálním přístupu, naopak, jakmile mám nějaké potíže, jsem přesvědčená že tady vždy najdu pomoc, což se nedá tvrdit o některých ostatních odborných ambulancích v mém okrese. Nikdy mě paní doktorka Kastnerová nijak neodbyla ani jsem neměla dojem že bych se ptala na něco nevhodného. Každopádně, ordinaci paní doktorky Kastnerové mohu vřele doporučit. H.V.

• K paní doktorce se rádi vracíme. Profesionalita, kvalita a hlavně to s dětičkami umí a rády se k ní vrací.

• Mam tri dny zalehle usi, vypravila jsem se k pani doktorce. Prohlizela me sice vsim moznym...ovsem, co mi je, jsem se nedozvedela. Obdrzela jsem take namichanou smes do nosu a bylo mi receno, ze usi budu mit proste zalehle a ze mi zbytek rekne sestra (cekarna byla prazdna). Na dotaz, jestli mam zanet v usich, se na me se svoji stejne prijemnou sestrou podivaly jako bych mela usi ctyri...odpoved: ANTB vam zatim nedam. :D Pri strkani hadicky do nosu mi rekla, ze to jen zasimra, s usmevem jsem odpovedela - to doufam. Na to mi bylo receno, ze vysetrovat me nemusi, ze ten pristroj je dost drahy na to, aby me s nim vysetrovala a ze ho klidne hned polozi....zvlastni pristup.

• Po lékařské stránce je pro mě jakožto laika těžké posoudit správnost diagnózy i předepsané léčby. Každopádně mi nepřijde v pořádku, když paní doktorce zavolám, že mi předepsané léky nedělají dobře a chci se poradit, jestli je dál brát, a ona mi řekne: "Tak je vysaďte a klidně si dál hluchněte." Můj telefonát nebyl míněn jako atak, bylo na něj však tak reagováno. Už se mi tam nechce.

• Velmi skvělá lékařka pěkný přístup k dětem.Vždy udělá kompletní vyšetření i krev a výtěr na berou odpoledne.Jezdíme k ní už pár let a neměnila bych.

• Bohužel i já se přidávám k těm, co nemají dobré zkušenosti s paní doktorkou :-( neprofesionální přístup, co se dětí týče, nepříjemná, stejně tak i sestra...byla jsem u paní doktorky dvakrát a odnesla jsem si modřiny na rukách, jak silně mi mačkaly malou na ruce při vyšetření a pak ještě malá dostala od paní doktorky hrubě poplácáno přes pusu se slovy "a máš to za sebou" :-( fakt síla!!!! Už mě tam nikdy nikdo neuvidí!