Mozartova 1, Plzeň 1, Plzeň

Přijímám: dospělí, děti od 6 let
Hotovost, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 5 Více
734 76.....

Psychologické vyšetření

Psychologické vyšetření u dospívajících

1 názor

Umístění: Ordinace klinické psychologie

Pan doktor mi velice pomohl s mými strachy a nutkavými myšlenkami. Byl to asi pátý odborník, kterého jsem vyhledal a první, který přesně věděl o co jde. Mohu jen doporučit!

14 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den mam panicke ataky,nevim co mi to zpusobuje potrebuji psychoterapie mohla bych k vam chodit jmenuji se veronika je mi 29let dekuji za odpověd

Dobrý den Veroniko,

mohla. Když zavoláte, jistě se na nějakém termínu domluvíme.

VS.

Mgr. Vladimír Stuchl

• Dobrý den, již delší dobu se potýkám s něčím, co podle mého vyhledávání na internetu je sociální fobie. Je pro mě těžké mluvit s cizími lidmi, ale, i když o něco méně, i s lidmi, které znám a s rodinou. Při tomhle kontaktu s, třeba, cizími lidmi se cítím úzkostně a ve stresu, buší mi srdce, to se stupňuje v závislosti na závažnosti situace. Ještě horší je např. když chci někam zavolat, nebo byť jen pomyšlení, že bych z vlastní iniciativy šel oslovit nějakou holku. Navíc k tomuto ještě koktám - nejsem si jistý, že je to koktání, ale pro mě je to takový psychický blok, kdy ta slova, co chci říct, prostě říct nejde. Občas to po chvilce snažení řeknu, občas to prostě nejde, což dokáže být velice frustrující. V poslední době se to celkem zhoršilo a opravdu řeknu plynule sotva 1-3 slova. To se také stupňuje se závažností situace, což by při hodně intenzivním případu, kdy bych byl ve velkém stresu mohlo znamenat, že toho opravdu moc neřeknu. Díky tomu se vyhýbám těmto situacím. Samozřejmě mi to komplikuje každodenní život a chtěl bych se toho nějak zbavit, a vzhledem k tomu, že mě za chvíli čeká maturita atd., co nejdříve. V tom článku na internetu, který mi utvrdil, že se jedná o soc. fobii také psali, že se to dá léčit buď konkrétním druhem antidepresiv, nebo kognitivně-behaviorální terapií. Před nedávnem jsem začal chodit k psychologovi, který ale kbt nedělá a nejsem si jistý, jestli mi to nějak pomáhá. Proto se ptám, co si myslíte, že by byla nejúčinnější volba léčby? Popř. jestli se má moje situace jinak, nebo co bych měl dělat? Děkuji.

Dobrý den, ano to by mohla být sociální fobie. KBT je dobrou volbou, na koktání bývá účinná též hypnóza. Doporučuji vyhledat někoho kdo těmito metodami pracuje.

Mgr. Vladimír Stuchl

www.plzenskypsycholog.cz