Stanislav Macháček, revmatolog Praha

MUDr. Stanislav Macháček

Revmatolog, Internista Více

Jungmannova 16/737, Praha
Revmatologická ambulance

Zobrazit ostatní profily revmatologů v okolí

Názory

Umístění: Revmatologická ambulance Jiný

K MUDr Macháčkovi chodím už od roku 2015, ale posledních pár let od nej někdy odcházím úplně psychicky vydeptaná. Mám Sjogrenuv syndrom, a cítím, jak se mi zhoršuje, ale pan doktor to neřeší, protože výsledky krve jsou relativně ok....a suchá ústa? Prý nepít mátový čaj. Mám purpuru na nohách, už několik let, delal mi k speciální testy aby zjistil z jakého důvodu se mi dělá. Dnes mi řekl ze vlastně purpuru možná nemam, a ze to není vidět. Bohuzel já si asi nevybíram který den se mi udělá.. Mám fotky když se mi vysype, ale to nechtěl vidět, prý na živo to musí vidět. Tak chodím k němu 2x ročně, šance jsou mizerné ze se trefim....slinné žlázy mě občas bolí, díky Plaquenilu je to mnohem lepší.... mám na ultrazvuku i cysty, jak se u SS očekává. Dnes mi řekl ze tu bolest co občas mám asi není od těch slinných žláz. Na občasnou kovovou pachuť v ústech nereagoval; rekla jsem mu ze za několik měsíců poletim zaoceánských letem, purpura je pak příšerná, a kůže je nepříjemná na dotek. Řekl: když musíte letět..... a na případně těhotenství a purpuru? Buďete mít nohy nahoře.....jsem si jistá ze je to odborník, jako jediný poznal ze mám SS, ale jsem mladá, a nechci si ani představit jak s takovýmto přístupem budu vypadat za 20 let. Symptomy kromě bolesti kloubu proste neřeší. Ale SS není jen klouby a výsledky krve. Nechci po něm aby mi předepisovat hory léků, ale proste z nej nemam pocit ze vi jak pomoct pacientovi mimo kloubní bolesti. Myslím si ze autoimunitni nemoci jsou komplexni a tak se k nim musí přistupovat. Kdyz od nej odcházím, mám pocit ze jsem si to cele vymyslela, a ze mi vlastně vůbec nic není. Kez by to byla pravda, žít zase normální život je moje největší přání. A Kez by v Česku existoval specialista Revmatolog na SS.

Umístění: Revmatologická ambulance Jiný

Lékaře navštěvuji na doporučení několik let. Vážím si jeho přístupu k problému, pomohl mi od bolesti na rozdíl od lékaře v Litvínově . Je velmi milý a pečlivý

Umístění: Revmatologická ambulance

Dr. Machacek deserves top rating. He has been my doctor for many years. He takes time for every patient, listens carefully and patiently and explains thoroughly. He is knowledgeable and thorough. As well as being a fine doctor he is a fine human being.

Pana doktora doporučuji jako velmi pečlivého,navíc s lidským přístupem. Pokud to není nutné nepředepisuje zbytečně hned léky.

C

Postupuje stejně jako ostatní lékaři oboru.Nejdříve rehabilitace, a když to nevzdáte následuje vyšetření a odeslání ke specialistovi.Problémy po úrazech zlehčuje, s tvrzením že jsou v populaci běžné úměrně s věkem.
Nedoporučit nemůžu, s obdobným přístupem se setkáte i u jiných odborných lékařů.Delší čekání na vyšetření i po objednání není u revmatologů a ortopedů nic neobvyklého.

Pan doktor poznal jako jediný lékař, že mám plicní sarkoidozu. Všichni ostatní lékaři byli bezradní a chtěli mně předepsat kortikoidy, aniž by věděli, co mně přesně je. Pan doktor mě odeslal na plicní kliniku a tam konečně potvrdili moje potíže.

Je mi 21 let a začala jsem mít příšerné bolesti kloubů, šla jsem tedy k praktickému doktorovi a ten mi udělal krevní testy, zjistilo se, že mám zvýšené revma, dostala jsem tedy žádanku k specialistovi. Jelikož jsem v tu budu bydlela v Praze, tak jsem hledala zde na stránkách doktora, ke kterému bych se mohlo objednat. Nakonec jsem si vybrala toho pana doktora. Sice objednání až za 14 dní ale to jsem úplně chápala ale v den kdy jsem byla objednaná a musela čekat minimálně hodinu na řadu, mi přišlo celkem dlouhé. Všechno jsem to ale omlouvala tím, že pan doktor mi pomůže a to čekání může být i horší. Bohužel jsem se spletla. Vysvětlila jsem panovi doktorovi, co mě trápí, následně mě prohlídl ale na výsledky krve, které jsem měla sebou se ani nepodíval. Hned mi oznámil, že tohle žádná revma být nemůže, tak jsem jej upozornila na krev, jedním okem se na ně koukl a okomentoval to tím, že výsledky jsou chybné... to jsem na něj už zmateně koukala a zmohla se jen na to, proč teda trpím takovými bolestmi? on rozpřáhl rukama a oznámil, že to on neví, tu už pro mě byla poslední kapka. Nakonec mi vypsal žádanky na krev aby se definitivně potvrdilo, že mi nic není. K panovi doktorovi bych už nikdy nešla, za takové chování a div by Vám do očí neřekl, co si vymýšlíte, Vám nic není.
Objednala jsem se k panovi doktorovi Sedláčkovi, ten mě od první návštěvy hned upozornil, že je tu velká pravděpodobnost, že se o revma jedná ale že 100% jistotu budeme mít až po krvi. Krev přišla s revma výsledky na 41 a revma jak vyšitá...!
Je velice možné, že ostatní mají z pana doktora Macháčka dobrý dojem a dobré zkušenosti ale bohužel, já přišla asi ve špatný den!! ale zajisté vím, že k tomuto doktorovi bych už NEŠLA!!

Dostala jsem doporučení k panu doktorovi jsem ráda, přístup velmi dobrý. Je velmi profesionální,milý a snaží se pomoci.

Soptík potřetí a naposledy: po více než desetileté spolupráci s panem doktorem jsem ji ukončila. Z důvodů viz o pár měsíců dříve. Je to škoda, pan doktor je určitě šikovný a to, co se s ním přihodilo je skoro jistě důsledkem politiky, kterou náš stát uplatňuje ve zdravotnictví. Vztah pacient-lékař ponižuje na prachobyčejný obchod, který to určitě není. Škoda, škoda, škoda, vracím se (díkybohu, že je to možné) do RÚ.

Jsem z Liberce, kde mi paní primářka na revmatologii řekla:"Jste hrozná cíťa. Rozchoďte to!". Nebýt pana doktora Macháčka, nejspíš bych už nikdy nechodila. Na rozdíl od liberecké primářky mě poslal na všechna vyšetření a zjistil, že "rozchodit" se můj stav opravdu nedá. Nikdy mu nepřestanu být vděčná za vynikající péči, starost, vlídnost a pozitivní přístup.