Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nutnost užívání antibiotik.Byla jsem v pátek u mé praktické lék

6 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na nutnost užívání antibiotik.Byla jsem v pátek u mé praktické lékařky.Měřila mě CRP,hodnota byla 38,9.Moje potíže,suchý kašel,teplota 38,5,rýma ani moc ne.Tyto potíře trvaly od středy.Myslela jsem že ATB se mají předepisovat až při hodnotě 40 ? Všude se píše že na běžné nachlazení ,virozu je zbytečné je předepisovat.Mám strach že je beru zbytečně.Nerada beru antibiotika,protože mě po nich bývá zle.Ted´nevím jestli je mám brát když už jsem začala ??? Tohle už bylo u paní doktorky jednou.Myslíte že je to správný postup?
Dobrý den, je nutný komplexní pohled - vaše příznaky + co na vás paní doktorka našla + CRP - to je rozhodně zvýšené a nelze to brát tak, že 39,9 ještě ne a 40 už ano - nejsme stroje a přístroje mají také při měření nějaký rozptyl.