Dotazy od pacientů (10)
-
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdyby měl člověk krev v moči, jestli by se na to přišlo v běžně pr
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdyby měl člověk krev v moči, jestli by se na to přišlo v běžně prováděných testech moči.
Děkuji.ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Vždy při preventivních prohlídkách ve 2 letech intervalech se vyšetřuje moč chemicky. Takže i kdyby jste neměl žádné obtíže, muže vám lékař zjistit krev, bílkoviny, aceton, cukr v moci a doplníte…
-
Dobrý deň Mám 23 a vyhadzujú sa mi červené flaky po celom tele..Niekedy je to horšie a niekedy slab
Dobrý deň
Mám 23 a vyhadzujú sa mi červené flaky po celom tele..Niekedy je to horšie a niekedy slabšie..Neviem si dať stým radi..A to nehovorím o tom že si dám 2 alebo 3 pohárky vína a vypadám ako Hell boy ????
Za odpoveď vopred ďakujemODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Prosím o doplnění, zda jste obezni, jaký mate pohyb a kolik gramu cukru denně sníte. Vyšší příjem cukru muže přispívat k zánětlivým projevům. Určitě si nechte zkontrolovat metabolismus tuku a cukru.…
-
Dobrý den. Už nějaký čas pociťuji tlak v krku, jako by mi tam něco vadilo, hůře se mi polyká a citím
Dobrý den. Už nějaký čas pociťuji tlak v krku, jako by mi tam něco vadilo, hůře se mi polyká a citím ten krk jakoby ,,zahleněný,,. Že to mám nějaký čas píšu proto, že pár dní to mám, pak to zase odejde, po čase zase nastoupí a nejsem si plně vědoma taho, kdy a jak to začalo. Dělají se mi na mandlích…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Souhlasím s Dr. Rolinkem. Doplnila bych i vyšetření krční páteře. Při blokadach bývají tyto obtíže časté. Pak by byla na místě mobilizace a LTV.
-
Dobrý den, opět mám angínu podle mě. U doktora jsem nebyla ale je to taková zvláštní mám napadenou p
Dobrý den, opět mám angínu podle mě. U doktora jsem nebyla ale je to taková zvláštní mám napadenou pouze levou mandly jsou na ní bílé čety cca co vidím 4 a pak jedem velkej ten je takovej do šedivá o velikosti tak 1cm. Může zo být něco závažnějsího. Angíny mám tak 3 do roka. Je mi 18.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nemusí jít o akutní tondilitidu. Nechte si u OK udělat vyter z tonsil, Odběr Aslo pak eventuálně konzultovat na doporučení PL ORL.
-
Dobry den,kazdy den me trapi bolesti a tlak na hrudniku,spis jakoby uprostred prsa. Jsem unavena a
Dobry den,kazdy den me trapi bolesti a tlak na hrudniku,spis jakoby uprostred prsa.
Jsem unavena a mam krece v rukou,obcas brní.
Porad si myslim,ze je to neco se srdcem,protoze ho jakoby citim a citim tam tlak.
Co by to mohlo byt?ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nemusí to být jen srdce. Pravděpodobněji se jedna o svalovou disbalanci. Záleží kolik vám je let, jaký mate cholesterol, zda nemáte cukrovku . Nechte se vyšetřit včetně ekg a odběru krve u praktika…
-
Dobrý den,mam panickou ataku,skoro každý den,nikdy se ten zachvat nedostane do faze,kdy nemuzu dycha
Dobrý den,mam panickou ataku,skoro každý den,nikdy se ten zachvat nedostane do faze,kdy nemuzu dychat nebo tak,ale spis citim jen nabeh,brneni rukou,bolest u srdce a srdce,ale pak to prejde,jako bych to ustala.
Beru horcik i draslik,je neco cim ty zachvaty uplne odstranit?ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Panicke ataky jsou opravdu nepříjemné a muže vám s nimi pomoci jak praktik tak specialista psychiatr. Léky, které nezpůsobují závislost vám lékař naordinuje.
-
Dobrý den, je mi 17 a minulé léto mě začaly bolet kosti a klouby. Zašla jsem si k doktorce a udělal
Dobrý den,
je mi 17 a minulé léto mě začaly bolet kosti a klouby. Zašla jsem si k doktorce a udělala mi krevní testy a že jsem v pohodě a nejedna se ani o revma a dala mi vitamín d v podobě kapek. Jenže kosti mě stále bolí a strachuju se. V zimě chodívám celkem na lehko, ale nepřijde mi,…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den. Bolesti kloubů a kostí ve Vašem věku mohou být spojeny ještě s růstem a vývojem. O rakovinu kostí určitě nepůjde, ale zjistěte si, které testy , nejen zánětlivé Vám Váš lékař naordinoval.…
-
Dobry Den, chtel bych se zeptat. Když jsem se nové přihlásil k lékaři pro dospělé a byl jsem na vst
Dobry Den, chtel bych se zeptat.
Když jsem se nové přihlásil k lékaři pro dospělé a byl jsem na vstupní prohlídce, ale po nemoci jsem měl zajít i na vstupní odběry na které jsem zapomněl ( uz je to delší doba ), tak zda je to velký problem nebo staci zajít na odběry při další návštěvě…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Hlavně nalacno a ráno vypít 2 dl obyčejné neperlive neochucene vody
-
Dobrý den, obracím se na vás s otázkou ohledně hemoroidu. Jsem žena, 19let a již cca 1rok mám v obla
Dobrý den, obracím se na vás s otázkou ohledně hemoroidu. Jsem žena, 19let a již cca 1rok mám v oblasti konečníku tmavý vystouplý (vnější) ,,váček". Podle všech popisů to vypadá na hemeroid, avšak dokud ho nenahmatam, tak ani nepostřehnu, že tam je. Tím chci říct, že mě vůbec nebolí, nekrvaci…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den Diano. Hemoroid je obdoba křečové žily na nohou. Pokud není zánět , můžeš ho tam mít cely život beze změny .a ničemu to nevadí. Muže však nastat situace ze se podrazdi, roste, praskne…
-
Dobry vecer jsem neslysici mam crohn objevila jsem z nosu vevnitr boule pak zmizel zase druhy nos bo
Dobry vecer jsem neslysici mam crohn objevila jsem z nosu vevnitr boule pak zmizel zase druhy nos boule to.moc boli prosim poraďte Děkuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Mohlo by jít o bakteriální stafylokokovou infekci. Navštivte praktického lékaře. Zváží lokální antibiotickou lecbu
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…