Dobrý den. Už nějaký čas pociťuji tlak v krku, jako by mi tam něco vadilo, hůře se mi polyká a citím

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Už nějaký čas pociťuji tlak v krku, jako by mi tam něco vadilo, hůře se mi polyká a citím ten krk jakoby ,,zahleněný,,. Že to mám nějaký čas píšu proto, že pár dní to mám, pak to zase odejde, po čase zase nastoupí a nejsem si plně vědoma taho, kdy a jak to začalo. Dělají se mi na mandlích fleky, které, ale, přes den zmizí-pak se zase objeví, ale na jiném místě a za pár hodin nebo třeba další den je tam zase nemám. V minulosti jsem prodělala EBV a CMV, může to mít souvislost? Byla jsem na USG štítnice, která není zvětšena, ale na obou stranách mám dva uzlíky (7mm,3mm,3mm,3mm) - to zhoršené polykání nemůže být spojeno s tímto? Také jsem si na krknu (v místě bolesti víceméně) nahmatala nějaké místo, na které, když zatlačím, něco mi v krku přelupne a dost to škábe (je to pocit jako by se mi v krku něco zaseklo, párkrát polknu a je to pryč). Bolesti mám hlavně v noci a z rána, asi než se rozmluvím. Bolest je taková palčivá a zároveň mě v krku jakoby ,,škábe,,. Tři týdny zpět jsem byla u své lékařky pro bolest v krku, dělala mi výtěry,ale nic. Prosím tedy, jak mám postupovat dále? Není to nic hrozněho, co by se nedalo vydržet nebo nějakým způsobem hodně omezovala, ale vzhledem k delší době je to už obtěžující, nepříjemné. Jsou tyto příznaky typické pro nějaké onemocnění? Předem Vám velmi děkuji za odpověď, moc mi tím pomůžete. S pozdravem.
Dobrý den, doporučuji udělat znovu výtěry z krku v odstupu od těch prvních, základní lab. testy vč testů na mononukleosu a ORL vyšetření. S pozdravem Rolinek