Dobrý den, opět mám angínu podle mě. U doktora jsem nebyla ale je to taková zvláštní mám napadenou pouze levou mandly jsou na ní bílé čety cca co vidím 4 a pak jedem velkej ten je takovej do šedivá o velikosti tak 1cm. Může zo být něco závažnějsího. Angíny mám tak 3 do roka. Je mi 18.
vzhledem k Vámi uváděnému opakovanému výskytu angín se domnívám, že se vskutku bude jednat o akutní tonzilitidu (angínu). Jistě doporučuji vyšetření cestou Vaše PL a zvážení antibiotické clony. Opakované tonzilitidy mohou přecházet do chronicity, pak hovoříme o chronické tonzilitidě a je pak otázka, zda-li pacienta odeslat ke konziliárnímu ORL vyšetření s dotazem na případnou tonzilektomii (odstranění patrových mandlí).

Souhlasim pan kolega to vystihl. Jděte na ORL
Nemusí jít o akutní tondilitidu. Nechte si u OK udělat vyter z tonsil, Odběr Aslo pak eventuálně konzultovat na doporučení PL ORL.
Malá připomínka k doplnění odpovědí. Kromě bakteriální příčiny opakované tonsilitidy nutno také ve Vašem věku pomýšlet na virový zánět-infekční mononukleosu. Ta se dá diagnostikovat vyšetřením krve u Vašeho praktického lékaře.
Dr.Jiří Danda, PL, Blansko