Dobrý den, opět mám angínu podle mě. U doktora jsem nebyla ale je to taková zvláštní mám napadenou pouze levou mandly jsou na ní bílé čety cca co vidím 4 a pak jedem velkej ten je takovej do šedivá o velikosti tak 1cm. Může zo být něco závažnějsího. Angíny mám tak 3 do roka. Je mi 18.
Ladislav Slováček
Ladislav Slováček
praktický lékař, internista, onkolog
Hradec Králové
Dobrý den, vzhledem k Vámi uváděnému opakovanému výskytu angín se domnívám, že se vskutku bude jednat o akutní tonzilitidu (angínu). Jistě doporučuji vyšetření cestou Vaše PL a zvážení antibiotické clony. Opakované tonzilitidy mohou přecházet do chronicity, pak hovoříme o chronické tonzilitidě a je pak otázka, zda-li pacienta odeslat ke konziliárnímu ORL vyšetření s dotazem na případnou tonzilektomii (odstranění patrových mandlí).

Zuzana Jarkovská
Zuzana Jarkovská
endokrinolog, praktický lékař
Praha
Souhlasim pan kolega to vystihl. Jděte na ORL

Eva Vlková
Eva Vlková
praktický lékař
Praha
Nemusí jít o akutní tondilitidu. Nechte si u OK udělat vyter z tonsil, Odběr Aslo pak eventuálně konzultovat na doporučení PL ORL.

Jiří Danda
Jiří Danda
praktický lékař
Blansko
Malá připomínka k doplnění odpovědí. Kromě bakteriální příčiny opakované tonsilitidy nutno také ve Vašem věku pomýšlet na virový zánět-infekční mononukleosu. Ta se dá diagnostikovat vyšetřením krve u Vašeho praktického lékaře. Dr.Jiří Danda, PL, Blansko

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se