Samost.ordinace PL - gynekologa
Dělnická 442, Libčice nad Vltavou

Pamatuju si, že jsem po prvním screeningu volala domů s tím, že vyšetření pro mě byl opravdu žážitek:D Pan doktor hýřil vtipem a na všechny otázky mi odpovídal. Je možné, že styl humoru, který má nesedne každému, ale to není jeho chyba:) Já jsem odcházela se všemi zodpovězenými otázkami a ještě v dobré náladě?:) Příští středu mě čeká další screening a těším se:)

Umístění: jiné místo Screening v 1. trimestru

K MUDr. Kvapilovi standardně nechodím, ale byla jsem u něj na screening vrozených vad. Ze zdejších hodnocení jsem se trochu obávala (naprosto zbytečně!). Pan doktor mi u ultrazvuku všechno krásně vysvětlil, velice ochotně bez toho, abych speciálně žádala, mi ukázal všechny důležité orgány apod. Byl nejen milý, ale i vtipkoval a celé vyšetření bylo velice příjemné. A že u některých měření nemluví a nepopisuje považuji za naprosto normální profesionální chování. Na konci vyšetření jsem dostala vytištěnou srozumitelnou zprávu z měření. Spokojenost.

K pau doktorovi jsem chodila kdysi pred lety do Libčic, když jsem tam ještě žila. Trápily mě nekonečné mykozy, kdy mi neustále bez jakékoliv kultivace předepisoval jednu mast za druhou a když už nevěděl, co se mnou, tak mi řekl, že to je tím, že mám nadváhu a rychleji se v letním počasí zapařím.. Což je samo o sobě velmi neprofesionální, navíc nový lékař udělal kultivaci, nasadil cílený lék a během týdne jsem měla pokoj.
Nemluvím o sestře, která seděla celou dobu ve stejné místnosti, kde mě vyšetřoval..

U doktora Kvapila jsem byla na ultrazvukovem vysetreni v Gynfemu, kde jsem jinak klientkou jine doktorky. Veškerý personál Gynfemu, s nímž jsem se zatím setkala, se choval profesionálně a velice příjemně, proto jsem na setkání s tak arogantní osobou jako je dr. Kvapil, nebyla v nejmenším připravena. Na dotaz, co vše si mám odložit opdověděl až po třetím zopakování otázky velice úsečně ("jako minule"). Během vyšetření byl velice nepříjemný, po skončení vyšetření zasedl ke stolua beze slov psal cosi do počítače. Následně mi podal vytištěnou zprávu, aniž by jakkoli komentoval či zhodnitl výsledek vyšetření. Mohu jen potvrdit, že tento člověk se chová stále stejně, jak je popsáno i ve starších příspěvcích. Dám si velký pozor, abych jej již nikdy nepotkala, představa, že na takového doktora narazím u porodu je více než děsivá.

U pana doktora jsem byla na jedné prohlídce začátkem prvního těhotenství. Asi naivně jsem si představovala, že většinu informací se dovím od odborníka, abych je nemusela lovit z internetových diskuzí. Ale bohužel, pan doktor se choval jako nejarogantnější osoba, co jsem kdy potkala. Do ordinace Gynfemu dorazil pozdě a beze slova. Pacienty do ordinace volal tak tiše, že jsem mu skutečně nerozuměla. Při vyšetření ultrazvukem neřekl ani slovo. Po pár minutách ťukání do klávesnice řekl jen: "dobrý". Na jeden dotaz mi odpověděl skoro v latině. Druhý dotaz ignoroval. A dotazu na velikost miminka se téměř vysmál. Bohužel jeho odbornost po této návštěvě posoudit nedovedu, přehlásila jsem se jinam.

S panem doktorem Kvapilem jsem se poprvé setkala na prohlídce na ultrazvuku v Thomayerově nemocnici. První dojem byl rozpačitý, protože si nejdříve dělal legraci z mého jména (mám 2 příjmení), poté z mé fobie z porodu, takže jsem pak měla hrůzu z toho, že mi lékaři indikaci k císařskému řezu neuznají. Naštěstí uznali, a já jsem vyfasovala Dr. Kvapila právě na ten císařský řez. Byl skvělý, velmi lidský, i vtipný a odvedl výbornou práci - tedy soudím podle toho, že během několika dní bez problémů funguji a jizva se krásně hojí. Jsem mu za jeho práci vděčná, máme zdravou a pohodovou holčičku.

S panem doktorem jsem nad miru spokojena. Chodim k nemu do ordinace v Libcicich jiz 12let a nikdy jsem nemela nejmenší problém. Byla jsem 2x tehotna a vzdy se mnou vše probral,na me dotazy ochotne odpověděl. Uznávám,že pan doktor ma svuj zvláštní druh humoru,ktery asi neni pro každého,ale ja s ním nemám problém. Stejne tak sestřičky, které u pana doktorka jsou jsou skvele a mile. Opravdu mohu doporucit.

Pan doktor je asi odbornik, ale jeho pristup mi nevyhovoval. Chodila jsem k nemu v prvnim tehotenstvi a na co jsem se vyslovene nezeptala, to mi nerekl a spis jsem mela pocit, ze ho me dotazy otravuji. Mela jsem v prubehu tehotenstvi problemy a vzdy mi rekl, ze je to ok a ze kdyby to bylo 3. tehotentstvi tak to neresim. Paradoxne az na pohotovosti mi jiny doktor konecne detailne vysvetlil proc se tyto problemy objevuji. Nejprve jsem si rikala, ze na pristup pana doktora asi prehnane reaguji kvuli hormonum, ale stejny pocit mel z neho i manzel, ktery byl se mnou obcas na ultrazvuku. Ten se me dokonce po prvni navsteve snazil presvedcit at si radeji najdu jineho lekare, kdyz videl jak me jeho pristup stresuje.

S panem doktorem jsem se setkala jen jednou a vážně naposled. Po opravdu dlouhé době to pro mě byl prototyp lékaře, kterého si nepřeje potkat žádný pacient. Nepříjemná atmosféra byla už od začátku vyšetření. Tak nepříjemného člověka jsem dlouho nezažila. Na jakékoliv dotazy odsekává ano ne, případně reaguje útočnou otázkou a vy máte chuť se střelit do hlavy. Nulové pochopení, nulová vstřícnost i vůle cokoliv vysvětlit a lidsky se bavit. Tohle není profesionál ať už má odbornost jakoukoliv. Chybí mu dle mé zkušenosti základní sociální dovednosti, které ženy a budoucí maminky v přístupu vyžadují. Nechoďte tam, obzvlášť pokud tu podle některých vznikly pochybnosti o způsobilosti ke screeningu.

Neznám pana doktora v soukromé praxi ale zažila jsem ho když měl službu v Krči, měla velké poprodní komplikace a nejen, že se choval profesionálně narozdíl od kolegyně která když viděla jak moc krvácím tak na mě koukala s otevřenými ústy, což nepřidá když nevíte co se s vámi děje. Pan doktor mě celý den pečlivě sledoval, léčil jak to jen šlo a nakonec došlo na operaci kterou vedl a já mu vděčím za život. Bylo to náročné a dlouhé a já obdivuju takové lékaře kteří i když neví kde je příčina, uzdraví. Druhý den za mnou jezdil na Aro, ptal se jak mi je,co pro mě může udělat a popsal mi co se stalo a co musel udělat,přišla jsem o dělohu. Ale vysvětlil mi to,pokaždé se usmíval,povídal si a dokonce za mnou přijel i se sestrou kvůli mlíčku pro dceru. Nemohu si stěžovat,naopak, udivuje mě,že tu někdo píše,že nemá lidský přístup, já naopak neznám doktora který by takový měl.