Zařízení klinické psychologie
Slávky Budínové 841/8, Ostrava

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

První psychoterapeut, který mi opravdu pomáhá! Jsem maximálně spokojená s jeho péčí. Zdravotní stav se mi hodně zlepšil, cítím se mnohem lépe celkově. Pan Václavík se velmi zajímá o pacienta, soustředí se na svou práci, je klidný a takový spořádaný. Prostě celkově mi vyhovuje a nedám na něj dopustit. Věnuje se klientovi na 100%. Výborná domluva schůzek. Je zodpovědný, milý a usměvavý! :-) Problémy řeší do hloubky, projde s Vámi celý Váš život. Nic mu neunikne, vše probere. To se mi moc líbí. Cítím zájem a péči. Má můj velký obdiv a dík! :-)

už od počátku člověk na svém místě, profesionál s hlubokým vhledem. Jsem přesvědčená, že když člověk opravdu chce a i přes obtíže se nechá vést, pan doktor ho dokáže výrazně posunout dále.
Dokázal to už před více než 10 lety.

Ráda bych reagovala na
"Hosta"
z 11. června 2011.
Pana psychologa znám jen povrchně, neodvažuji se ho hodnotit, ale podle toho, co píšete, bych k němu šla hned. Vše nasvědčuje tomu, že dělá kvalitní psychoanalytickou terapii.
Vám, pane, asi nesedla ta metoda, sám píšete, že máte lepší zkušenost se systemikou. Není problém se tedy léčit u někoho, kdo dělá systemiku.
Mně naopak PA a její odnože zcela vyhovují.
Byla jsem na KBT, a to jaksi taky nebylo nic pro mě, takže to dokážu pochopit, že vás ta PA nemusela nadchnout.
Nemyslím si ale, že byste kvůli tomu měl s vaničkou vylít i dítě. Těžko můžete posoudit, jaký je dr. Václavík psycholog, když přes metodu (která vám nevyhovuje) nemůžete vidět kvality a nedostatky této metody.

Opravdový zájem o pacienta, velmi soucitný a chápavý psycholog!

Pan Václavík mne svým přístupem tedy rozhodně nepřesvědčil a vzhledem k tomu, že jsem ve svém životě pracoval s více terapeuty a mám tedy s čím srovnávat, vybral bych si raději jiného odborníka. Důvodů je hned několik. 1. Pracuje s psychoanalýzou, z mého hlediska již dávno překonanou terapeutickou metodou. Takto si opravdu neředstavuji odborníka, který využívá nejnovějších poznatků na poli psychologie. 2. Co mně naprosto šokovalo, bylo to, že když jsem nepřijal jeho výklad, kerý mi prostě nedával smysl, oznámil mi, že se mnou nemůže pracovat a naše spoulpráce po dvou sezeních skončila. Podsouval mi, že nejsem schopen přijmout něco co mi není příjemné. Pokud to srovnám s přístupem, se kterým jsem se setkal především u terapeutů pracujících se systemikou, ať už formou systemických(rodinných) konstalací, nebo voice dialogu či idividuální systemiky, je pro mne přístup pana Václavíka skutečně zarážející. Jednak mi to co vidím, slyším a prožívám při systemice dává smysl vždy, jakkoli je to nepříjemné, jednak jsem se skutečně nesetkal s tím, že by někomu systemický terapeut odmítl terapii s tím, že s ním nemůže pracovat, proto, že odmítá jeho výklady. O tempu práce a posunu vpřed nemluvě. Zatím to byl můj nejhorší zážitek s terapeutem.
Nicméně jeden pozitivní aspekt to mělo, mám srovnání. A vím, že tudy cesta nevede, alespoň pro mě ne.
Tomáš

PS:Panu Vladimírovi a těm co budou číst jeho recenzi: 1.- Docela by mně zajímalo, s čím, resp. kým jste pana doktora srovnával. 2.- Pan Václavík (a obecně psychologové) není lékař, nemá medicínské vzdělání, ale filozofické (je doktor filozofie). Možná vás mate to, že ho platí zdravotní pojišťovna a má v titulu Dr. :-)

Pan doktor Václavík je absolutní špička, a to nejen jako lékař - specialista, ale také jako člověk - lékař. Jeho vyšetření bylo naprosto profesionální a rovněž jeho přístup k pacientovi není bohužel u nás obvyklý. Mnozí nespokojení "lékaři" by si z něj mohli a měli vzít příklad.
Vladimír.

Výborný, rozhodně doporučuji, máte-li skutečně zájem a snahu někam se posunout.

doporučuji

Velmi vnímavý psycholog, poskytující individuální psychoterapii na vysoké úrovni.

Výborný, doporučuji.