Sam. ordinace PL pro děti a dorost
Srdínkova 338, Hradec Králové

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 2 Více

Umístění: Sam. ordinace PL pro děti a dorost Jiný

K panu doktorovi jsem chodil od narození až do osmnácti let a nemůžu si stěžovat. Vždycky se ke mně choval velmi mile a byl jsem s ním spokojený. Co tak vím, pan doktor se celý svůj život vzdělává (navštěvuje semináře atp.) takže bych řekl, že se opravdu vyzná. Když jsem byl v ordinaci naposledy s bonboniérou, dal mi na oplátku výtisk jedné své knížky. Myslím, že to o něm taky leccos vypovídá. :)

Umístění: Sam. ordinace PL pro děti a dorost Jiný

To že je MUDr. Hanousek skvělý doktor už tu zaznělo několikrát.... stejně tak sestřička je moc moc fajn... oni to ještě v těchto dnech vylepšili o moderní zlepšovák v čekárně. Krabička, kde navolíte s čím jdete, načtete kartu pojištěnce a už se o vás ví. Pomůže to všem. Viděla jsem to prvně a jsem nadšená.

Chodím k panu doktorovi se synem a jsem velmi ráda, že máme takového doktora a sestřičku. Jsou opravdu vynikající!

Jely jsme s kamarádkou 50 km jen proto, aby náušnice našim holčičkám nastřelil on. Musím říct, že jsem snad nikdy nepotkala pediatra s lepším přístupem a chováním. Z pana doktora je cítit, že má svou práci rád a dělá ji opravdu skvěle. Škoda, že bydlím tak daleko a moje dcera k němu nemůže chodit.

Dobrý den, k MUDr. Hanouskovi jsem začala chodit od roku 1994. Mám již 3 děti a za celou dobu jsem neměla důvod měnit. Naprosto vstřícný a obětaví lékař s absolutně profesionálním přístupem, zaslouží si ode mne opravdové uznání, protože je to člověk na pravém místě. Lidskost a pochopení ruku v ruce s profesionalitou, je u pana doktora samozřejmostí. Požádala jsem ho, jestli by pomohl mé kamarádce, má zdravotní problém s chlapečkem, kterého ho zatím nikdo nedovedl ke správné cestě za léčením. Přesto, že má pan doktor stop stav pacientů, ujal se jich a doporučil léčebný postup. Maminka chlapečka se ještě s takovým milým a profesionálním přístupem nikdy nesetkala a moc děkovala,proto já předávám poděkování, které nejde ani napsat a ani snad vyslovit panu doktorovi. Navíc také velké poděkovaní sestřičce , která je vždy milá, krásná, usměvavá a obětavá k dětem.Co napsat víc, pane doktore, VELKÝ DÍÍÍK :-),s pozdravem Dlabová Šárka

K panu Doktorovi chodim jiz od detstvi a musim uznat, ze je to ten nejlepsi doktor u ktereho jsem kdy byla.Pokazde mi pomohl at uz byl muj problem jakkoli vazny.Nikdy jsem z jeho ordinace neodchazela zklamana....vlastne uz jen jeho klidny hlas leci.Dokaze naslouchat a porozumet.Nyni ziji v Anglii kde by se lekari, dle meho nazoru meli hodne co ucit od tech Ceskych, vlastne bych tvurcum vsech negativnich komentaru doporucila navstevu u zdejsi GP.
Mym pranim je mit vice takovych lekaru at uz v Cr nebo kdekoli ve svete.

Tereza Karlova

Dobrý den chodila sem k panu doktorovi od malička do svých 19 let byla sem velmi spokojená a teď sama mám dceru ,která tam bude chodit a sem strašně šťastná,protože takovýhle doktor se jen tak nenajde :-)

Pan doktor opakovaně očkuje děti s rýmou. Nemá s tím problém. Ať každý rodič sám posoudí, je-li to pro jeho dítě to nejlepší.

MUDr. Ladislav Hanousek

Nezlobím se za tuto reakci. V oblasti očkování je mnoho témat, o kterých lze hovořit z různých pohledů a je lépe si o věcech povídat a vysvětlovat je, než aby se informace šířily tam, kde není možné odpovědět.
Omlouvám se za trochu obsáhlejší vysvětlení, ale určitě musím začít svým vztahem k očkování. Byl jsem vychován klasickou medicínou, dlouho jsem pracoval na dětské klinice FN, kde jsem i vedl JIP pro větší děti. Měl bych možná proto doporučovat všechna očkování, včetně nepovinných. Ale tak to zdaleka není, což potvrdí i naši pacienti. Mám za sebou školu pana Ing. Janči s certifikátem o absolvování kursu přírodní medicíny a reflexní terapie a studoval jsem i akupunkturu ucha. Nelze tedy říci, že bych nebyl otevřený alternativním názorům. Naopak.
Dlouhodobě si ale myslím, že je dobré očkovat proti těm chorobám, které jsou virové, není proti nim kauzální léčba a které zanechávají, pokud jimi člověk onemocní, dlouhodobé následky. To je především klíšťová encefalitida, žloutenka A a v dorostovém věku meningokoková meningitida.
Pokud jde o vakcíny, které jsou povinné, tam je to těžké. Děti jimi musí být očkovány, ale na druhou stranu, právě proto že jsem toho v životě už hodně zažil, vím, že případné onemocnění zarděnkami, ale zejména pak spalničkami a příušnicemi je vážné. Nejsou tak vzácné komplikace v podobě zánětů mozku či pohlavních orgánů a neočkovat děti, to by bylo proti mému přesvědčení. Problém je spíš v době, kdy očkovat. Protože víme, že může být očkování provázeno teplotou, máme spíš strach očkovat v parném létě a vždy termín očkování vážíme.
Při očkování by dítě mělo být zdravé. To, co je tím ve vztahu k očkování myšleno, je vyjádřeno ve standardech léčebných postupů a dáno i vlastní zkušeností a odpovědností. Je třeba se také řídit doporučením výrobců v příbalových letácích, protože tam jsou z forenzního hlediska nejdůležitější údaje. V souvislosti s rýmou nejčastěji hovoříme s rodiči v případě vakcinace Priorixem - očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Proto si zde dovolím odcitovat doslovně příslušný odstavec z příbalového letáku: „Při použití přípravku Priorix je zapotřebí zvláštní opatrnosti, jestliže má vaše dítě závažnou infekci s horečkou. V takových případech bude nutné očkování odložit, dokud se neuzdraví. Mírná infekce, jako je například nachlazení, není považována za překážku v očkování..“ A rodiče našich pacientů mohou potvrdit, že jsou-li jakékoliv pochybnosti o zdravotním stavu dítěte, věnujeme dítěti v ordinaci zvláštní péči a vždy je pečlivě vyšetřím.
Nebráním se samozřejmě mluvit v ordinaci o čemkoliv. Je to lepší, než si psát a opravdu se nikdy za žádný názor nezlobím. I rýma má řadu forem a všechny rýmy nejsou stejné. Jen je třeba se optat, a tak snad bude příležitost, abych o očkování či jiných problémech zdravotního stavu dětí pohovořil i s paní Ilonou.

Komunikace s panem doktorem je pozitivně nevšedním zážitkem, kterého si velice vážím. Jeho klidný a vyrovnaný hlas léčí znervóznělé matky i nemocné děti. Byť by jiný pediatr s nejistým hlasem předepsal stejný lék, věřím, že ordinovaný od pana Hanouska, pomůže více. Děkuji panu doktorovi za cenné rady a skvělý přístup.

K panu doktoru Hanouskovi chodím se svými třemi dětmi a nikdy bych ho nevyměnila! Má skvělý přístup k dětem, chápe jejich obavy a strach a dokáže je rozptýlit nebo alespoň zmírnit. Je klidný a vstřícný k rodičům, vše vysvětlí, objasní. Vždy dobře poradil a vyléčil. Jsem ráda, že máme tak výborného pediatra. Taktéž sestřička je velmi milá a vstřícná k dětem i k rodičům.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den.
Rád bych se zeptal jaký máte názor jako pediatr na tzv. šátkování.
Máme dvouměsíčního syna a manželce se to hrozně líbí. Já ale mám obavy, aby se mu v šátku a podobných úvazech neničila páteř nebo mu to jinak neubližovalo. Děti by se prý neměli nechávat sedět kvůli páteři a šátkování mi příjde úplně stejné. Dítě je v něm taky ve vertikální poloze a podepřené za zadeček.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Když pohlédnete do fylogeneze lidského rodu, tak mnohem větší dobu, než postýlky či kočárky, se používaly různé druhy úvazů a šátků, ve kterých matky děti přenášely. Z toho lze usuzovat, že tato poloha nebyla nějak zásadně škodlivá, byť byla dána spíš situačně. Představíte-li si však orgány dítěte, připadá mi poloha na zádech, nebo ještě lépe na bříšku výhodnější. Zejména při poloze na bříšku dochází k posilování tzv. paravertebrálního svalstva páteřního, a to je pro budoucí vývoj dítěte v době, která je co do pohybových stereotypů zásadně odlišná od dávné i nedávné minulosti, velmi žádoucí. Své děti i vnuky jsme měli klasicky v postýlce či kočárku a asi bych tuto polohu preferoval.

MUDr. Ladislav Hanousek

Dobrý den, sháním dětského lékaře, který by neměl problém s neočkováním a ideálně mu nebyla cizí celostní medicína. Děkuji MVDr. Tereza V.

Dobrý den. Jak jsem se již několikrát v odpovědích zmínil, jsem m.j. absolventem kurzu přírodní medicíny Ing. Janči a zabýval jsem se i akupunkturou ucha. Na druhou stranu jsem ale také vedl tři roky jednotku intenzívní péče pro větší děti na dětské klinice FN v Hradci Králové. Mnoho nemocí, proti kterým je očkování podle současného očkovacího kalendáře a zejména jejich komplikací (to je o moc horší), jsem nejen viděl, ale také léčil. Své léčebné postupy řídím podle toho, co bych za dané situace doporučil svým vnukům. Tak přistupuji ke svým pacientům, a to jak v otázkách léčby, tak prevence. Neočkuji zdaleka vše, na co existují očkovací látky. Nicméně mám jistou nepodkročitelnou hranici, pod kterou bych se bál jít, protože by to bylo proti mému přesvědčení a hlavně proti životním zkušenostem. Je tomu tak zejména v otázce tzv. "povinných" očkování. Asi jsem Vás tak úplně neuspokojil, ale říkám to tak, jak to cítím a snad mi to uvěříte.