Klára Rudolfová, psycholog Říčany

Psycholog, Psychoterapeut Více

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

17. listopadu 1, Říčany
Psychoterapie, poradenství a mediace

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

◾PSYCHOTERAPIE a PORADENSTVÍ - individuální, párová, rodinná terapie ◾MEDIACE - ŘEŠENÍ SPORŮ - ZAPSANÁ MEDIÁTORKA - rodinné spory, so...

• psychoterapie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

17. listopadu 1, Říčany

Psychoterapie, poradenství a mediace

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace Více a podrobněji: www.terapie-koucink.cz (Jak probíhá konzultace, Podmínky spolupráce, Odborná spolupráce s..., Lektorská činnost, REFERENCE)

Na paní Kláru jsem se obrátila na základě vyhledaných referencí, protože jsem měla špatnou zkušenost s jiným psychologem. Nechtěla jsem tedy riskovat.
Kláru mohu, s nejlepším vědomím a svědomím, jen a jen doporučit. Je empatickým odborníkem s velmi vstřícným přístupem. Po prvním sezení, na které jsem šla s velkými obavami, jsem se na každé další vyloženě těšila (i když bylo “náročné”). Pokud hledáte pomoc, tady ji najdete.

Umístění: jiné místo Jiný

Když jsem se obrátila na paní terapeutku, čekala jsem, že budou otázky na rodinu - proto jsem se snažila poskytnout co nejvíce informací. Brzy jsem však pochopila, že psychoterapeutka má naprosto jiný přístup, nezáleží jí na tom kdy se co odehrálo, její přístup se mnohem více váže ke konkrétním situacím. Paní Rudolfová nedává rady, jenom jemně nastavuje "zrcadlo, "pomáhá přijít na vlastní řešení (učesat myšlenky), pomáhá dát své emoce najevo a zároveň má skvělý time management. Terapie vždy měla svou hlavu a patu. Osobně děkuji paní Rudolfové za tolik "aha momentů."

Kvůli covidové situaci všechna sezení probíhala telefonicky, ale i po rozvolnění jsem se přiklonila distanční formě. Přišlo mi, že když se nemusím rozptylovat na cestu, ordinaci, terapeutku... mnohem více se zvládnu soustředit na sebe a na vlastní myšlenky a pocity. Navíc paní Rudolfová umí skvěle vycítit emoce i na dálku.

Mohu doporučit párovou terapii, empatická, naslouchala a otázkami přivedla ke snížení napěti ve vztahu.

Paní Klára má velmi empatický a lidský přístup. Pomohla mé dceři vyrovnat se s problematickým obdobím a poté i mě osobně nalézt psychickou rovnováhu. Pomůže rozebrat problém a uvědomit si, že to až takový problém není, aby se nedal řešit.

Paní Kláru jsem vyhledala jako poradce pro pozůstalé. Jelikož to byla má první návštěva u psychologa, tak jsem nevěděla co očekávat a zda mi pomůže. Nevěřila jsem, že mi někdo pomůže, tak rychle abych mohla normálně spát i fungovat- ale stačilo jedno sezení. Paní Klára je empatická a přesně Vás navede kam potřebujete. Dodala mi sebevědomí a otevřela oči. Ještě před konzultací jsem si myslela, že k ní vezmu i děti. Ale díky jejímu přístupu jsem si uvědomila, že to s dětmi zvládneme sami a, že oni jí nepotřebují. Dovedla mne k odpovědím na otázky, na které jsem si nedokázala před tím odpovědět. U paní Kláry jsem položila otázku a ihned jsem věděla odpověď. Paní Kláru mohu doporučit. Opravdu člověk na správném místě. Po prvním sezení jsem odcházela s pocitem, že už ji nepotřebuji a, že to rozhodně nebyla ztráta času ani vyhozené peníze.

Chtěla bych paní Kláře moc poděkovat za její přístup. Musím přiznat, že jsem před prvním sezením měla trochu obavy, které se však velmi rychle rozplynuly. Hned na začátek se mi líbil pevný stisk ruky a přímý pohled do očí. Myslím si, že je velmi empatická, upřímná a opravdu se snažila mi naslouchat. Velmi mne překvapilo, že během jedné hodiny mi ukázala úplně jiný pohled na věc a dovedla mne k tomu, že nad tím dále přemýšlím a zkusím celou věc uchopit z trochu jiné stránky.
Vedla dialog tak, že jsem byla schopna si na své otázky též sama odpovědět. Společně jsme tedy našly možná novou a lepší cestu k řešení mého problému. Už teď se těším na další sezení, které proběhne i s mým synem, kterého se celá návštěva týkala. Mám pocit, že si jdeme sednout ke kamarádce na kafe a jen tak si popovídat. Velmi si vážím jejího osobního, milého a empatického přístupu a paní Kláru určitě doporučím dále. Děkuji

Umístění: jiné místo Jiný

Klára mi veľmi pomohla v ťažkom období po autonehode. Ako terapeutka sa vymyká stereotypu "naučených" či "strojových terapeutov, ktorý Vás nechajú povedať monológ o Vašom trápení (doplňuje ho uhmkávanie terapeuta), nasleduje monolog terapeutický a rozlúčenie. Klára vedie počas celého sedenia zmysluplný dialóg plný prekvapení, vtipu a starostlivých otázok a mňa ním samu priviedla k riešeniu. Páči sa mi i typ komunikácie, ktorý Klára nastavila, nakoľko som ju prvom sedení brala ako kamarátku (vie položiť otázky, ktoré Vás (milo) zaskočia, chváli, ale zároveň Vám povie svoj názor a pocity). I keď som na začiatku nemala žiadne očakávania, som veľmi rada za to, že som Kláru mohla spoznať a hlavne za to, že už po 5 sedeniach prišli veľké zmeny.

Umístění: jiné místo Jiný

Pro sezení s Klárou jsem se rozhodla v době pandemie a proto naše sezení probíhaly online přes Whatsapp. Měla jsem z toho trošku obavy, protože preferuji osobní kontakt, ale i přesto jsem se dokázala otevřít a sezení byly skvělé. Vždy jsem odcházela se skvělým pocitem. Při každém sezení jsem zažila nějaký „aha“ moment, což jsem ani nečekala a tedy mě to velice mile překvapilo. Klára je velice empatická, umí shrnout co je potřeba, umí se velice dobře ptát, je prostě člověk na svém místě, který dělá svoji práci opravdu dobře. Kláru rozhodně doporučuji.

Umístění: jiné místo Jiný

Paní Klára je člověk na svém místě. Od začátku do konce sezení máte pocit, že se o Vás skutečně zajímá a že Vám chce pomoct. Jelikož jsme se sezeními začaly v době pandemie, nebyl problém videohovor přes Whatsapp, ani obyčejný telefonický hovor. Paní Klára byla vždy dochvilná, pečlivá a zodpovědná. Ihned jakmile promluví, spadne z Vás nervozita. Pečlivě naslouchá a vždy "vypíchne" to nejdůležitější, na co by se měl člověk zaměřit. Navíc je neskutečně sympatická, empatická a hlavně lidská. Věřím, že svou práci dělá ráda a taky to tak ve výsledku vypadá. Doporučuji!

K paní Kláře docházíme na párovou terapii. S partnerkou jsme se shodli, že nám vyhovuje její empatický přístup. Sezení probíhají v příjemné atmosféře a myslím, že po každé absolvované hodině byl v našem vztahu znát pozitivní efekt. Mě osobně naše společná sezení pomohla lépe naslouchat a skutečně se snažit porozumět problémům i z druhé strany. I když už se nám vcelku podařilo adresovat ty nejdůležitější problémy, tak nejspíš přijdeme zase. Funguje nám to jako taková posilovna pro vztah. Hodina vyhrazená jen tomu věnovat se věcem, ke kterým by se člověk jinak doma sám nedokopal a začnou se kupit. Děkujeme

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,budou to 3r co mi odešel manžel během 5měsíců.Od té doby mám problémy s bolestí vzadních půlkách.Vím čím to je,ale nevim jak se toho zbavit.Vím,že bych měla koukat dopředu,ale nevim jak.Je mi 73.Děkuji za případnou odpověď.Děkuji

Dobrý den, odchod někoho blízkého bývá spojený se smutkem, lítostí a většinou i velkou zátěží. Není podstatné, jak je to zpětně dlouho, ale jak kvalitně odtruchlíme a dovolíme si prožít smutek, lítost nebo třeba naštvání či zlobu. Říká se, že se máme dívat dopředu, ale to jde až v okamžiku, kdy se rozloučíme a můžeme pokračovat. Proto je možná dobré nyní se zastavit, nebo se otočit a vrátit se. Vaše bolest může být (a pravděpodobně také je) psychosomatická, související právě s odchodem manžela a prázdným místem, které vzniklo. Můžete si ve svém okolí s někým o tomto popovídat nebo se obrátit na právě třeba psychologa, psychoterapeuta... někoho, kdo by nehodnotil a naopak vyslechl a pomohl?

Mgr. Klára Rudolfová

Mám sociální fobii a strašně mě to omezuje v životě,už nevím co s tím. Nechci žít v depresích a ve strachu. Dá se to nějak léčit?

Dobrý den, je dobře, že si říkáte o pomoc a podporu. Určitě, strachy, deprese, fobie jsou léčitelné. Oslovte ve svém okolí psychoterapeuta, domluvte se s ním na konzultaci a již na první konzultaci byste měl/a mít bližší představu o možném postupu, době spolupráce a výsledcích. Nebo mi zavolejte a odpovím více na Vaše konkrétní otázky.

• psychoterapie