Klára Rudolfová, psycholog Říčany

Psycholog, Psychoterapeut Více

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

17. listopadu 1, Říčany
Psychoterapie, poradenství a mediace

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

◾PSYCHOTERAPIE a PORADENSTVÍ - individuální, párová, rodinná terapie ◾MEDIACE - ŘEŠENÍ SPORŮ - ZAPSANÁ MEDIÁTORKA - rodinné spory, so...

• psychoterapie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

17. listopadu 1, Říčany

Psychoterapie, poradenství a mediace

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace Více a podrobněji: www.terapie-koucink.cz (Jak probíhá konzultace, Podmínky spolupráce, Odborná spolupráce s..., Lektorská činnost, REFERENCE)

Paní Rudolfová dokázala už během první schůzky pomoci. Byla to moje první zkušenost s terapií a jakoukoliv péčí o vlastní mentální zdraví, jsem ráda, že jsem šla právě k ní. Upřímně jsem nevěděla s čím přesně tam jdu, věděla jsem jen, co mám za pocity a že se jich potřebuji zbavit. Dokázala mi za dosavadní tři schůzky dát praktické nástroje na každodenní užívání, které mi pomáhají ne jen v danou chvíli, ale i dlouhodobě. Mohu jí tedy doporučit i lidem, kteří vlastní nedokáží říct přesně, co je trápí, jelikož dokáže ta slabá místa najít a pomůže na nich pracovat. Za mě velmi užitečná a příjemná zkušenost.

Klára je terapeutka na svém místě, pro tuto práci se zrodila a je jednička ve svém oboru. Pokud váháte, jestli si Kláru vybrat, tak určitě ke Kláře jděte. Stačí velice krátká doba a problém, který vás trápí je vyřešen. Kláru jsem navštívila již dvakrát v průběhu 5-ti let a tři sezení stačila, abych byla šťastná a ve své rodině spokojená. Pokud bych zase propadla nějakým černým myšlenkám nebo se necítila dobře, vím za kým jít. Kláro! Děkuji.

Osobní zkušenost s konzultacemi u paní Kláry mě přesvědčila, že je možné nalézt empatického odborníka, který je zároveň plně autentický, přímý, ví, kam a jak vést, a nad to si lze společně strávený čas užít i jako milé setkání člověka s člověkem. Vyhovuje mi určitá jistota a energičnost, se kterou paní Klára vede komunikaci a pokládá otázky, na které je zároveň potřeba hledat upřímné odpovědi. Za nejvíce přínosné považuji, jak terapeutka dokáže (viděno zvenčí) nenásilně zrcadlit mé vlastní emoce a prožívání. Lze se na tom mnohému naučit. Důraz na prožitek a uvědomění jsou kvality terapie, pro které mohu konzultace u paní Kláry doporučit i ostatním.

K paní Kláře jsem docházelo přes 2 roky, za tuto dobu mi pomohla dívat se na věci, které mě trápily z různých pohledů, což mi mnohdy pomohlo k vyrovnání se s nimi. Vždy se mi plně věnovala a dokázala mě dovést k jádru věci, díky čemuž jsme mohly na mých problémech pracovat. Vždy na mě byla milá a energetická. Moc děkuji za všechny rady

Paní Kláru jsem vyhledal v situaci, kdy se blížila zásadní životní změna a já jsem neměl jasnou představu jak dál. Kladla mi velmi věcné a hlavně neodbytné otázky, kterými mě nutila vstupovat do nekomfortní zóny zodpovědnosti za vlastní osud. Díky tomuto trochu nekompromisnímu, ale zároveň velmi korektnímu přístupu jsem si uvědomil, že tu změnu zvládnu a nepotřebuji terapeutku, aby mi řekla, kterým směrem se mám ve svém životě vydat. Skvěle mě vedla k poctivosti k sama sobě, k vnímání reality a k nalezení odvahy si ujasnit co chci. Protože upřímně řečeno jsem k ní dorazil s pocitem, že něco chci, nevím co a očekával jsem, že mi to nalinkuje na zbytek života. Velmi oceňuji její férovost. Mohla naše sezení uměle natahovat, slibovat mi nereálné věci a vytvářet obraz falešné budoucnosti. Paní Kláru můžu srdečně doporučit.

Paní Kláru bych všem moc doporučila při řešení problému ze kterým si nevíte rady. Navštěvovaly jsme ji společně s dcerou a už po první návštěvě jsme měly pocit, že vše zvládneme. I když situace která nás ke Kláře dovedla je bohužel trvalá, tak se ji povedlo abychom byly schopné o tom všem komunikovat a vidět i z jiného úhlu a hlavně zvyknout si a připustit, že je to náš nový normál a i v něm být šťastné. Klára je moc příjemná a hlavně Vám opravdu naslouchá ve velmi příjemném prostředí, kde se cítíte bezpečně a komfortně.
Ještě jednou ji já i moje dcera moc děkujeme.

Paní Klára mi velmi pomohla v období, kdy se mi navenek nic hrozného nedělo, ale uvnitř už jsem nemohla dál. Našla jsem s ní mé strachy a dokázala jim s její pomocí porozumět. Klára je velmi empatická žena s úžasnou energií, v průběhu terapie jsem měla pocit, že ji na mě a mých problémech opravdu záleží. Umí naslouchat a klást otázky, na které si zodpovíte sami, ač bez ní by vás to nikdy nenapadlo. Smích, slzy, vše je v pořádku. Za dobu, kterou k ní chodím, jsme se dostaly na spoustu témat - moje strachy, partnerství, práce a ve všech případech mě vždy dovedla k tomu, abych sama našla pochopení situace a dokázala se v ní zorientovat a poradit si. Dokázala si ve mě získat absolutní důvěru, všechna sezení byla velmi uvolněná, nebála jsem se otevřít žádná témata.
Moc bych přála takového psychoterapeuta každému

Na paní Kláru jsem se obrátila na základě vyhledaných referencí, protože jsem měla špatnou zkušenost s jiným psychologem. Nechtěla jsem tedy riskovat.
Kláru mohu, s nejlepším vědomím a svědomím, jen a jen doporučit. Je empatickým odborníkem s velmi vstřícným přístupem. Po prvním sezení, na které jsem šla s velkými obavami, jsem se na každé další vyloženě těšila (i když bylo “náročné”). Pokud hledáte pomoc, tady ji najdete.

Umístění: jiné místo Jiný

Když jsem se obrátila na paní terapeutku, čekala jsem, že budou otázky na rodinu - proto jsem se snažila poskytnout co nejvíce informací. Brzy jsem však pochopila, že psychoterapeutka má naprosto jiný přístup, nezáleží jí na tom kdy se co odehrálo, její přístup se mnohem více váže ke konkrétním situacím. Paní Rudolfová nedává rady, jenom jemně nastavuje "zrcadlo, "pomáhá přijít na vlastní řešení (učesat myšlenky), pomáhá dát své emoce najevo a zároveň má skvělý time management. Terapie vždy měla svou hlavu a patu. Osobně děkuji paní Rudolfové za tolik "aha momentů."

Kvůli covidové situaci všechna sezení probíhala telefonicky, ale i po rozvolnění jsem se přiklonila distanční formě. Přišlo mi, že když se nemusím rozptylovat na cestu, ordinaci, terapeutku... mnohem více se zvládnu soustředit na sebe a na vlastní myšlenky a pocity. Navíc paní Rudolfová umí skvěle vycítit emoce i na dálku.

Mohu doporučit párovou terapii, empatická, naslouchala a otázkami přivedla ke snížení napěti ve vztahu.

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,budou to 3r co mi odešel manžel během 5měsíců.Od té doby mám problémy s bolestí vzadních půlkách.Vím čím to je,ale nevim jak se toho zbavit.Vím,že bych měla koukat dopředu,ale nevim jak.Je mi 73.Děkuji za případnou odpověď.Děkuji

Dobrý den, odchod někoho blízkého bývá spojený se smutkem, lítostí a většinou i velkou zátěží. Není podstatné, jak je to zpětně dlouho, ale jak kvalitně odtruchlíme a dovolíme si prožít smutek, lítost nebo třeba naštvání či zlobu. Říká se, že se máme dívat dopředu, ale to jde až v okamžiku, kdy se rozloučíme a můžeme pokračovat. Proto je možná dobré nyní se zastavit, nebo se otočit a vrátit se. Vaše bolest může být (a pravděpodobně také je) psychosomatická, související právě s odchodem manžela a prázdným místem, které vzniklo. Můžete si ve svém okolí s někým o tomto popovídat nebo se obrátit na právě třeba psychologa, psychoterapeuta... někoho, kdo by nehodnotil a naopak vyslechl a pomohl?

Mgr. Klára Rudolfová

Mám sociální fobii a strašně mě to omezuje v životě,už nevím co s tím. Nechci žít v depresích a ve strachu. Dá se to nějak léčit?

Dobrý den, je dobře, že si říkáte o pomoc a podporu. Určitě, strachy, deprese, fobie jsou léčitelné. Oslovte ve svém okolí psychoterapeuta, domluvte se s ním na konzultaci a již na první konzultaci byste měl/a mít bližší představu o možném postupu, době spolupráce a výsledcích. Nebo mi zavolejte a odpovím více na Vaše konkrétní otázky.

• psychoterapie