S paní Rudolfovou spolupracuji již několik měsíců a musím říct, že jsem si nedokázala představit, jak uvolněná a zábavná může psychoterapie být. Za dobu, co k paní Kláře chodím, jsme udělaly neskutečný pokrok. Cítím se doslova jako nový člověk. Jsem šťastná, uvolněná a soustředím se nyní na plány do budoucna, ne na minulost. Na terapie s paní Klárou se vždycky moc těším, přestože často řešíme vážná témata, neboť s ní máte pocit, jako když se bavíte, nikoli s odborníkem, nýbrž s blízkým přítelem, který nejenže vám trpělivě naslouchá, ale dokáže také i dobře poradit.
Jediné, co mě mrzí je, že sem neudělala ten velký krok do neznáma již mnohem dříve.

17. listopadu 1, Říčany
Psychoterapie, poradenství a mediace (mapa)

Více a podrobněji: www.terapie-koucink.cz (jak probíhá konzultace, podmínky spolupráce, odborná spolupráce s..., lektorská činnost, reference)

◾PSYCHOTERAPIE a PORADENSTVÍ - individuální, párová, rodinná terapie ◾MEDIACE - ŘEŠENÍ SPORŮ - ZAPSANÁ MEDIÁTORKA - rodinné spory, so...

Kláro, moc děkuji za vše, co pro mě děláte!

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace Vnitrni neklid a problémy, az bolesti břicha

Když jsem ke Kláře poprvé přišla, měla jsem plnou hlavu požadavků, informací, stížností a problémů jak svých tak svého okolí a neuměla jsem se s tím vypořádat sama. Díky Kláře jsem si znovu uvědomila, že je to můj život a nikdo jiný ho nemůže změnit než já. Pomohla mi pochopit reakce ostatních lidí a utvrdila mě v tom, že to na co se chystám je pro mě to nejlepší.

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace Manžeský poradce

Bohužel v našem manželství se dlouhodobě hromadili neřešené problémy, díky čemuž se začaly problémy spíše nabalovat a gradovat. Nespokojenost a stres ve vztahu vedla spíše k jeho ukončení a proto jsme se rozhodli pro odbornou pomoc. Navštívili jsme proto, paní Rudolfovou. Vycítila jsem dokonce, že ze strany KR nebyla sympatie. Její metody byly spíše povrchové a já se snažila několikrát naznačovat, že naše problémy vedou do hloubky. Dokonce jsem ji na konci sezení řekla, že ted mám chuť z toho manželství odejít, protože tak, jak to ona nastavila, se mi nelíbí. A ona mi doslova řekla "to klidně můžete". Její otázkou, co bych od manžela chtěla, např. přinést kytku a co by chtěl on ode mě jsem byla zaskočená. Její rady a otázky mi přišly efektivně krátkodobé. Myslím, že tento typ řešení je vhodný pro někoho, koho je zapotřebí popostrčit. Velice mě mrzí, že manželský poradce, místo, aby vám pomohl a posunul vás dopředu, vás posune zpátky. Daná služba absolutně neodpovídá tomu, jak vysoké ceny si KR účtuje.

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace

Obrátila jsem se na paní Kláru s problémy týkající se dospívání syna. Poradila nám jak spolu vycházet, respektovat se a komunikovat. Oba jsme si po pár sezení u Kláry uvědomili jak je někdy těžké být máma dospívajiciho syna nebo dospívající syn????...Paní Klára je profesionál kterého mohu jen doporučit ????????????????

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace osobní psychoterapie

Paní Kláru jsem navštívila s osobním problémem. Nedokázala jsem se vyrovnat s některými událostmi ve svém životě a potřebovala jsem názor nezúčastněné třetí osoby a také aby mě někdo vyslechnul. Již po první návštěvě se mi udělalo lépe a na další sezení jsem šla s tím že se mé problémy řeší a cítím se mnohem a mnohem lépe. S paní Klárou sezení probíhalo ve velmi příjemném duchu a cítila jsem se v její přítomnosti velice příjemně. Paní Kláru můžu jen doporučit je velmi empatická. V případě že bych ještě nikdy potřebovala pomocí určitě se na ní znovu obrátím.

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace

Kláru jsem poprvé kontaktovala v době, kdy jsem se cítila hodně špatně a i tak pro mě bylo těžké se k tomu odhodlat a říct si o pomoc. Klára byla od začátku velmi profesionální, podpůrná a hned jsem věděla, že to bylo dobré rozhodnutí.
Na prvním sezení jsem získala veškeré informace o tom, co mě čeká, jak setkání budou probíhat, takže ze mě opadl veškerý stres. Je pro mě obecně těžké mluvit o svých problémech a intuitivně jsem měla strach se pouštět do větší hloubky, ale díky tomu, jakou Klára dokáže navodit atmosféru a velmi dobře odhadnout, jak se cítím, jde to sezení od sezení lépe a přirozeněji.
Bylo pro mě důležité, abych lépe pochopila zdroje mých nejistot a nesnází a naučila se s nimi pracovat ve svůj prospěch. Myslím, že i díky tomu, že pro Kláru je velmi důležité, aby sezení byla pro klienta užitečná, se to skutečně daří.
Na terapii chodím necelý rok, a po každém sezení se cítím silnější a šťastnější. Děkuji za skvělé vedení a mohu velmi doporučit jejií služby.

Na sezení s paní Klárou jsem šla, i když se mezitím mé problémy již pomalu začínaly řešit, ale moc jsem se na ni těšila. Byla již od začátku (od prvního telefonickém objednání) velmi příjemná a vyšla mi maximálně vstříc. I po jednom sezení mi velmi pomohla, výstižnými otázkami mi pomohla s ujasněním pro mě důležitých věcí, kterých jsem si předtím nebyla tolik vědoma, a teď pro mě budou modlou, která mi bude pomáhat již po celý život, abych si vždy uvědomila, co je pro mě důležité, a abych se už neztrácela. Prostředí, ve kterém probíhají konzultace, je velice příjemné a možná až domácí a během sezení jsem měla spíš pocit, že si povídám se svou dlouholetou kamarádkou. Jsem nadmíru spokojená, konzultace mi přinesla více než jsem očekávala. Ještě jednou Vám za vše moc děkuji :-)

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace

Na konzultace s paní Klárou jsem většinou přicházela bez energie a odcházela plná chuti do změn a nápadů na to, jak věci dělat jinak. Doslova narovnaná v zádech a namotivovaná. Byla to ale motivace, která vycházela ze mne díky trefným otázkám a podpoře paní Kláry a tak nevyprchala ani po čase. Návštěvy v krásném a příjemném prostředí, kde jsem se mohla okamžitě uvolnit a mluvit o čemkoliv nebo se beze studu doslova rozbrečet. Paní Klára na mě působila jako silná osobnost, která se nezalekne žádného těžkého tématu, slz nebo emocí či složitých myšlenek, jak bych se obávala. Cítila jsem od ní podporu a opravdový zájem o to, co říkám a co prožívám. Bylo vidět, že jí opravdu záleží na tom, abych se v životě posunula ke spokojenosti. Nenechala mě dlouho se potácet v tom, že nevím, jak dál a hned mě směrovala výbornými otázkami k hodně důležitým uvědoměním. Moje častá věta na našich setkáních byla: "aha, to mě nenapadlo" :)) Děkuji moc za Váš čas i energii!

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace stres, vztek, negativismus

Sezení s paní Rudolfovou bylo pro mě přínosné, někdy stačí položit základní otázku "jak se máte?" a celé sezení jsme si ji procházely, nakonec jsme našly spoustu zásadních změn, které se v mém životě staly a přitom jsem prvně na otázku odpověděla "dobře.." Paní Rudolfová mě naučila zbavit se vzteku (elementu, který ho ve mě vytvářel), připomněla mi, jaká jsem byla dříve a jaká chci být v budoucnosti, pomohla mi najít směr cesty k optimismu a lepšímu životu bez vzteku, stresu a negativismu. Děkuji, Klárko, pomohla jste mi být lepší osobností a za to, jsem Vám nesmírně vděčná. Vážím si Vašeho profesionálního přístupu a energie, kterou do sezení vkládáte.

Na pání Kláru jsem se obrátila s problémem mé 13 leté dcery a hned při první návštěvě si mou dceru získala a na další návštěvu se dcera těšila.Dcera s Klárou problém pojmenovaly a postupně se ho zbavujeme pani Kláře chceme moc poděkovat a určitě její pomoc ostatním doporučit.

17. listopadu 1, Říčany

Psychoterapie, poradenství a mediace

Cena není uvedená

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace Manžeský poradce

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace osobní psychoterapie

Umístění: Psychoterapie, poradenství a mediace stres, vztek, negativismus

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,budou to 3r co mi odešel manžel během 5měsíců.Od té doby mám problémy s bolestí vzadních půlkách.Vím čím to je,ale nevim jak se toho zbavit.Vím,že bych měla koukat dopředu,ale nevim jak.Je mi 73.Děkuji za případnou odpověď.Děkuji

Dobrý den, odchod někoho blízkého bývá spojený se smutkem, lítostí a většinou i velkou zátěží. Není podstatné, jak je to zpětně dlouho, ale jak kvalitně odtruchlíme a dovolíme si prožít smutek, lítost nebo třeba naštvání či zlobu. Říká se, že se máme dívat dopředu, ale to jde až v okamžiku, kdy se rozloučíme a můžeme pokračovat. Proto je možná dobré nyní se zastavit, nebo se otočit a vrátit se. Vaše bolest může být (a pravděpodobně také je) psychosomatická, související právě s odchodem manžela a prázdným místem, které vzniklo. Můžete si ve svém okolí s někým o tomto popovídat nebo se obrátit na právě třeba psychologa, psychoterapeuta... někoho, kdo by nehodnotil a naopak vyslechl a pomohl?

Mgr. Klára Rudolfová

• Mám sociální fobii a strašně mě to omezuje v životě,už nevím co s tím. Nechci žít v depresích a ve strachu. Dá se to nějak léčit?

Dobrý den, je dobře, že si říkáte o pomoc a podporu. Určitě, strachy, deprese, fobie jsou léčitelné. Oslovte ve svém okolí psychoterapeuta, domluvte se s ním na konzultaci a již na první konzultaci byste měl/a mít bližší představu o možném postupu, době spolupráce a výsledcích. Nebo mi zavolejte a odpovím více na Vaše konkrétní otázky.

Mgr. Klára Rudolfová

• psychoterapie