Stomatologická ordinace
náměstí T. G. Masaryka 326, Chotěboř

Máme svou zubařku na mateřské dovolené, tohoto lékaře jsem oslovila, zda by mohl ošetřit synovi bolestivý zub. Mluvila jsem se sestřičkou, která mi řekla, ať syn přijde jakýkoliv den do 8 hodiny, že dělají bolesti.Domluvili jsme se i na určitém datu. Syn přišel včas, v domluvený den, první reakce doktora byla, proč sestra objedává takové případy, příště ať je nebere. Doktor byl odměřený, nepříjemný a po dvouhodinovém čekání musel syn z čekárny odejít, protože je cukrovkář a musel si doplnit dávku jídla a inzulín. Sestře to oznámil , že odchází a z jakého důvodu a ona mu odpověděla, že bude lepší když si najde jiného lékaře. Kam má tedy člověk jít a koho oslovit, když nastane problém a jeho lékař je zdravotně indisponován. Kam ta dnešní doba až zašla a lékaři mají pořád málo peněz :-) :-)

Chodil jsem k tomuto lékaři 23let a musím říct, že poslední roky, je pan doktor dost arogantní, ale podle názorů dalších pisatelů asi ne na každého. Nemohu si stěžovat, pokaždé mně zub vyvrtal a zaplomboval, ale kolikrát s nemístnými poznámkami. Za celých 23 let mně pan doktor rentgenoval zuby pouze jednou, odstranění zubního kamene možná dvakrát a to ho ani nenabídl. Nyní jsem přešel k jinému lékaři a byl jsem jak u vytržení, hned na začátku mně zrentgenoval všechny zuby a na nich mně ukázal kde mám několik kazů (podle dr.Andera jsem před třemi měsíci neměl ani jeden) a dále mně ukázal mole plomby u kterých konstatoval, že tam někdo "sochal", ale ne moc dobře. Tak nyní chodím na opravy těchto plomb a dnes jsem za jednu takovou zaplatil 700,-kč, musela být udělaná z bílého materiálu, protože zub byl tak odvrtaný, že by se tam amalgan neudržel. Přeji všem pacientům dr. Andera lepší zkušenosti, ale já ho chválit v žádném případě nemohu, už jenom, pro ten ceník který má pan doktor vyvěšený v čekárně.

Pan doktor má nejen zlaté ruce,ale hlavně lidský a citlivý přístup.Z návštěvy u něho nemám strach.Chodí k němu celá moje rodina.

Bohužel, nemohu souhlasit s výše uvedenými názory. Pan doktor je sice příjemný a svojí práci rozumí, ale výplň mi tedy udělal příšerně. Fajn - byla amalgámová, ale i student by to zvládl udělat lépe. Velmi špatně rozleštěná a co bylo nejhorší, měla obrovský převis, který mi sahal až k dásni. Chodila jsem s tím skoro půl roku, když hygienistka zjistila, že díky tomu převisu mi vznikl zánět dásně (neustálým drážděním). Výplň jsem si nechala předělat v HK, ale proces už byl nevratný, ustoupila mi dáseň a dodnes s tím mám problémy....nemohu hodnotit kladně.

Je mi teprve 15 let a už jsem vystřídala x doktorů...musím mít alespoň dva zubaře (na rovnátka a svého) a narazila jsem na tohohle....je ochotný,pečlivý a fajnový ;) To žádný z mých doktorů nikdy nebyl! Jsem MOC spokojená aspoň s tímhle ptž ten v HB na rovnátka není dvakrát příjemný. Ale co se dá dělat...dobrých doktorů je na světě už bohužel málo.

Odborník na úrovni, ochotný, umí vše vysvětlit.

Poznala jsem více stomatologů a pan doktor Ander je z nich nejlepší.Chodím k němu už spoustu let a neměnila bych.Vždy umí pomoct.Pracuje s citem,je pečlivý a vždy podá potřebné vysvětlení.Když jsem objednaná,nikdy dlouho nečekám.Maximálně 15minut.Kdykoliv jsem měla nějaký problém a přišla neobjednaná,vždy mi pomohl.V ordinaci i v čekárně je útulné,příjemné prostředí.Pan doktor má vše dobře zorganizované,příjemná je i sestřička.U dr.Andera se cítím v nejlepších rukách.

Velmi dobrý lékař. Když jsem měla velmi bolestivý zdravotní problém (nesouvisel se zuby) a všichni ode mě dávali ruce pryč, on byl jediný, kdo mi pomohl.