Zobrazit ostatní profily diabetologů v okolí

Umístění: Poliklinika Rokycanova Jiný

Chodí k paní Dr.opravdu hodně těhotných, takže paní doktorka má zkušenosti s GDM.

Paní sestřička možná nehýří úsměvy jak zde zaznělo, ale je profesionální, vše srozumitelně vysvětlí, je ochotna když je potřeba něco. K paní doktorce, vyhovuje mi i způsob komunikace, že se tam nemusím honit každou chvíli a je možnost konzultovat výsledky přes @.

Já doporučení vzala důsledně, takže se daří těhotenská cukrovka zvládat jen dietou a jak p. doktorka, tak já jsme spokojené. Občas mi nějaké jídlo neprojde, ale snažím se sama hledat proč a chyby neopakovat a nestalo se mi, že by skrz to paní doktorka mi utrhla hlavu nebo byla nějak nepříjemná, jak se zde píše. Naopak mám s paní doktorkou příjemnou zkušenost.

Ohledně vhodné stravy vám ordinace zprostředkuje schůzku s odbornicí na výživu, takže máte dost podkladů k těhotenské cukrovce i k vyváženému pestrému jídelníčku.

Děkuji paní doktorce i sestřičce za profesionální přístup a vřele doporučuji.

C
Umístění: Poliklinika Rokycanova Jiný

Jeden z nejlepších lékařů!
K paní doktorce jsem přešla před několika lety na doporučení z Prahy. A bylo to nejlepší doporučení ze všech.
Jsem velmi spokojená. Paní doktorka je vždy příjemná, má znalosti a zkušenosti a také kontakty.
2. těhotenství bylo brnkačka. Jestli je někdo nespokojený, tak je to jistě typ pacienta, který je nespokojený kdykoli s kýmkoli. Těm nespokojeným těhulím doporučuji zajít do nemocnice, kde budou celý den čekat, kde nikdo neřeší v kolik je kdo objednaný a kde se nikdo neusmívá.
K paní doktorce chodím pravidelně, ne jen v těhotenství, a vždy jsem moc spokojená.

Rád bych se přidal k vašim názorům milé těhule.Docházel jsem k této lékařce na doporučení prakt.lékařky a mohu jen potvrdit,co tu uvádíte.Že těhotný sice nejsem,ale přístup co se týče diety naprosto stejný a bez snahy nějaké pomoci a vysvětlení.Já při své výšce 182 cm mám 78 kg jsem údajně potřeboval zhubnout a to mám 2,3mol/l což je hypogl.a pak zase na 9,6 i více (lítá mi to) kdybych jedl,tak jak radila,tak ze mně zbyly jen slipy.Ale sama se asi neupejpá,možná potřebuje sníst,to co nám zbyde.Hrozně se mi zhoršil zrak a na očním opakovaně sdělili,že ta pohyblivá hladina cukru má vliv na zrak a je nutné ji ustálit. A p.dr.Pavlíčková jako jediná tvrdí,že ne.Když mi v OFTEXU řekli,ať si radši koupím glukometr,tak ona mi řekla,že je to zbytečné.Asi by chtěla abych oslepl nebo tomu nerozumím.Naštěstí už jsem jinde a měl jsem to udělat dávno a ne se trápit hlady a ještě nevidět.

I já měla tu čest se díky údajné těhotenské cukrovce s paní doktorkou setkat. Do poradny jsem se musela přihlásit díky hraničním hodnotám glykemie, z testů odebíraných na uplném začátku těhotenství. Nejen , že mi nepříjde normální čekání více jak 3,5h v čekárně a neidividuální přístup k rodičce. Paní diabetoložce přijde i normální a zdravé hubnutí v těhotenství po její zázračné dietě. Podotýkám, že se mnou ani nemluvila o aktuálních výsledcích z onoho dne (které už byly uplně normální), dokonce mi vyhrožovala postíženým dítětem, komplikacemi u porodu při nedodržování diety a pokud se mi něco nelíbí, tak tam přeci chodit nemusím, ale následky si ponesu sama. Nějak se mě zapomněla optat zda kojím a nebo zvracím, protože to cukr v krvi zvyšuje uměle. Ať raději pomáhá opravdu nemocným a neděsí nebohé ženské

Mám cukrovku a otěhoněla jsem. Paní doktorka je fajn, nemám s ní žádný problém. Sestra mi svou nabručeností přijde vtipná, takže to beru s rezervou. Bála jsem se co bude, ale bez problému. Píchám 4x denně inzulín, hodnoty nejsou vždy ok, ale nikdo na mne neřval ani mi nevyhrožoval. Prý se paní doktorka zlepšila, tak možná proto.

Také mi byl před časem zjištěn gestační diabetes a gynekologem doporučená paní doktorka. Po navštívení a přečtení těchto stránek jsem měla strach k paní doktorce jít. Ale po osobní zkušenosti mohu říci, že paní doktorka mi přijde jako profesionálka. Vše mi vysvětlila a neměla jsem s ní problém. Jediné co je šílené je to čekání, ale to nemůže paní doktorka ovlivnit, přeci jen se čeká na výsledky z laboratoře. A ještě sestra by nemusela dávat až tak najevo, že jí ta práce nebaví - úsměv by jí taky nezabil.

Dobrý den, také se musím přidat spíše k negativním názorům. I když můj negativní postoj snad není až tak vyhrocený právě přímo proti MUDr. Pavlíčkové, ale spíše vůči celému nastavenému procesu honění těhu po doktorech a jejich strašení. Zátěžový glukózový test mi ani nedělali, protože jsem měla hladinu cukru na lačno zvýšenou o pouhou 0,1. (Teď už vím, že to asi způsobil jeden zákusek den před tím v cukrárně, ketrý jsem si dala s kolegyněmi - příště už takovou blbost neudělám, ale jsem těhu prvně a toto mi vůbec nedošlo) V nemocnici mě chlácholili, že ať si z toho nic nedělám, že nejsem jediná a že to nemusí nic znamenat, ale že mě prostě musí poslat rovnou do dia poradny. Ale že se prý klidně může stát, když tam budu mít veškeré výsledky v pořádku, že mě na ten zátěžový test pošlou příští týden znovu. S tímto jsem šla hned druhý den do poradny k MUDr. Pavlíčkové, testy všechny v pořádku (cukr na lačno dokonce na dolní hranici !), ale žádné opakování zátěžového testu se již nekonalo. Jak již tady bylo v komentářích několikrát zmíněno, byla mi naordinována a vysvětlena (ještě bez výsledků testů) dieta, všechno to odvažování příloh, absolutní neslazení (vrcholem byl skoro zákaz hroznového vína, banánu a cherry rajčátek - protože jsou přece hodně sladké..). Takže již jsem v poradně zapsaná a musím chodit na pravidelné kontroly (pokaždé zaplatíte 30,- Kč a to mi o poplatky u lékaře vůbec nejde, v mnoha případech je spíše vítám). Dále jediný zátěžový faktor, který mi byl zjištěn je ten, že mi je přes 30 :) a dieta mi prý určitě nezaškodí. Odběry dohromady se seniory, dlouhé čekání, malou vydýchanou čekárnu, lehce nepříjemnou sestru potvrzuji. Jelikož mám ale štěstí a v rodině máme chemiky a biochemiky, tak jsem se po prvním pláči naštěstí nenechala až tak vystrašit, dietu nedržím, paní doktorka mě chválí, jak dieta zabírá. Když mé výsledky z dia poradny viděl můj praktik při těhu kontrole, tak jen kroutil hlavou a divil se, že prý mám všechny výsledky spíše pod normálem. Vím, že můj případ je možná trošku specifický. Veřím, že pokud se těhu cukrovka opravdu objeví, tak že by se asi měla nějak řešit. Ale asi nezaškodí, nechat si výsledky interpretovat i někým dalším, kdo není zapojen do "těhu řetězce". Všem držím palce, pevné nervy a hodně zdraví.

Dobrý den, za chvíli již budu rodit, ale taktéž jsem měla tu čest navštěvovat diaporadnu dr. Pavlíčkové kvůli diagnostikovanému GDM ze zátěžového testu. Po přečtení několika názorů s úlevou i hrůzou zjišťuji, že moje zkušenosti, dojmy a pocity z návštěvy v této ordinaci se naprosto shodují se zkušenostmi ostatních nastávajících maminek.
Rovněž jsem během těhotenství po nasazení "redukční" diety pro těhotné zhubla o 2,5 kg. Došlo i na strašení poškození plodu, když nebudu dietu dodržovat. Při mém dotazu, zda je normální, když mám při dietě pořád hlad a zda to nemůže poškodit dítě, se mě pouze zeptala, zda svačím... Bohužel mé gynekoložce to divné nepřišlo. Možná je to ale tím, že většina maminek je od dr. Pavlíčkové v Pardubicích takto vycepovaná.
Sice to byly pouze dva měsíce, ale rozhodně vím, že pokud to bude jen trochu možné, zde se již neukáži.

Myslím, že negativních názorů přibývá oprávněně!! Osobně jsem konflikt s p. doktorkou neměla, ale prostředí celkově na mě žádný extra dojem nedělá.. Sestra se pokaždé tváří, jako když ji to tam otravuje a když jsem byla s prvním těhu pouze na objednání a jako neznalá jsem se ji ptala, jaké ty hodnoty jsou, tak mně arogantně řekla, že je to prostě zvýšené a že tam musím chodit a hotovo!! Ty hodiny tam strávené, to je katastrofa, že tam chodí milion důchodců aj. na odběry společně s těhulema, o tom snad ani nemá cenu mluvit. Nechápu, proč si nevyčlení hodiny a odběry pouze pro těhule, které tam stejně pak hnijou půl dne!!
Teď jsem podruhé těhu, hodně jsem se rozmýšlela, zda jít znova to této diaporadny. Vzhledem k okolnostem jsem tam skončila i teď. Mám 2letého syna, takže řešit každých 14dní, kam ho upíchnout, to je děs!!! Jsem na dietě a hodnoty mám lehce zvýšené - jako u prvního těhu. Jsem připravena na to, že pokud by na mně Mudra měla zkusit nějaké řeči ohledně požkození dítěte, či co, tak odcházím hned a rozhodně bych ji řekla svý a pěkně od plic! Říkám, osobně jsem s ní problém neměla ( a kéž bych to tam doklepala v klidu i teď ), ale zažila jsem konflikty sestry s těhulkama a jak se dokázala zachovat i doktorka k maminkám, to jsem slyšela od maminek, které chodí do poradny jiné dny - a nemám důvod tomu nevěřit!!
mmj, i to, že paní dr. káže o dietách a o zdravém stravování a ona sama sotva projde futrama - to teda taky zrovna nejde brát vážně.. Možná je fakt zakomplexovaná a hraje si na něco víc ( před těhulema ), než by měla.. Ti co k ní chodí s "normální" cukrovkou, to tak vnímat vůbec nemusí.