Praktický lékař pro děti a dorost
Sadová 33, Blansko

K paní doktorce jsme začali chodit na doporučení kamarádky před 8 roky. Vždy jsme byli spokojeni s jejím profesionálním přístupem. Nikdy nic nepodcení a pokud se jí něco nezdá, neváhá a raději odešle na další vyšetření. S očkovánim problém nevidím, několikrát jsme si vakcínu museli objednat a vyzvednout v lékárně, ale ta je hned vedle na chodbě, tak s tím musí mít problém asi jen lenoch. Je pravda, že se u paní doktorky někdy čeká i tři hodiny, ale u kterého doktora ne? Když přijde po ránu několik dětí, tak je přece nemůže vzít všechny naráz. Kolikrát stačí zavolat předem a paní doktorka nebo sestřička řeknou, přijďte třeba za hodinu, teď je tady plno. Nikdo se nezavděčí všem, ale my jsme spokojeni i přesto, že dojíždíme z 15 km vzdálené Kuřimi. Rozhodně nám to zato stojí.

Č

Paní doktorka Machatová je vynikající lékařka. Vybrala jsem si ji při narození první dcery díky názorům na tomto webu a nikdy jsem nezalitovala a nadále k ní chodila i s druhou dcerou. Z důvodu stěhování jsem však byla nucena pediatra změnit, naštěstí se opět jedná o perfektního dětského lékaře. Paní doktorka Machatová je pečlivá, vlídná, milá, nic nezanedbá a musím zmínit i její sestřičku, která je vždy také velice příjemná. Nechápu proto rozhořčení paní petry kov., pokud s lékařem není spokojena, může se vybrat jiného pediatra. U Mudr. Machatové jsem nikdy neshledala sebemenší problém v pečlivosti, karty vždy připravené, očkování a termíny mi byly psány do kartičky, jakož i případný doplatek. Objednání očkovací látky v lékárně, pokud bylo potřeba, nevidím jako žádný problém a už vůbec ne, že by mi to zabralo několik dní, jak paní uvádí. Antibiotika nikdy holkám automaticky nepředepisovala, samozřejmě holky už ATB měly, ale max. jednou do roka a to v porovnání s jinými malými dětmi od mých kamarádek není tak časté. A věřím lékařce , že ví, kdy ATB předepsat a kdy stačí obyčejné léky. Ano, čekací doba je dlouhá, ale každý rodič chce, aby se lékař jeho ratolesti věnoval dostatečně a pečlivě, takže to lze pochopit. Pokud paní doktorka nebyla v ordinaci, vždy měla sjednaný zástup, takže se nám nikdy nestalo, že bychom k ní šly zbytečně a odešly s nepořízenou, popř. sestřička i zavolala a v případě preventivky změnila datum či čas objednání. Paní doktorku hodnotím jak po profesní tak po lidské stránce velice kladně a moc jí děkuji za péči, kterou mým dětem věnovala. Přejí jí i sestřičce mnoho radosti z práce a spoustu spokojených pacientů. Čípkovi.

No nevím, tady všichni kladně hodnotí, ale když sedím v čekárně, všichni si tam na ni stěžují. Tzn. dlouhá čekací doba (2-3 hodiny u matky s nemluvnětem je standard), radou je vzít lísteček s číslem a jít si blonkat po městě a pak teprve přijít. Stálé předepisování antibiotik je normou, zmatky v očkování a jiných věcech díky absenci počítače a jiné zdravotnické techniky. Paní doktorka se mnohdy zdráhá sama určit diagnózu, a proto po dlouhém čekání ještě lítáte po celé nemocnici od laboratoří přes ORL až po rentgen, což sice vypovídá o její pečlivosti, ale opakuje-li se to stále, tak bych pochybovala o jejích schopnostech coby doktora (některé věci by měla umět rozhodout sama). V případě očkování musíte vše zajistit sami, od převzetí receptu po objednávku v lékárně a vyzvednutí. Aplikaci díky bohu již provede sama. Tím strávíte např. i 3 dny. Ostatní lékaři očkovací látku po objednání zajistí sami. Jste-li objednaní na určitý termín, nedoufejte, že se dostanete v danou dobu na řadu a někdy se vám i stane, že paní doktorka nebude přítomna vůbec (stalo se mi 3x), aniž by vám kdokoli dal vědět (tel. číslo mají). Je to velmi příjemné zvláště v situacích, kdy si kvůli tomu berete volno z práce. Paní doktorka evidentně nestíhá, ale v příjmu nových pacientů (zvláště nejmenovaných národnostních menšin) jí to nebrání. Abych nebyla tak negativní, paní doktorka je v jádru osoba velmi milá a věřím, že u kafíčka bychom si krásně popovídaly o jejím pejskovi (ale ne v ordinaci, když má plnou čekárnu). U pediatra zkrátka hledám něco jiného.

Paní doktorku jsem si vybrala taky podle toho webu a byli jsme s ní strašně moc spokojení. Kdybychom se nestěhovali do Brna a nemuseli ji změnit, byli bychom u ní dál. Opravdu je velký odborník, byla na nás vždy moc milá, vše ochotně vysvětlila, nikdy nic nepodcenila. Paní doktorka i sestřička byly skvělé :-)

Paní doktorka je odborník na svém místě, je velice milá, pečlivá a ochotná. Snaží se nic nezanedbat, v čekárně je stále plno a tomu odpovídá i čekací doba, která je nepřiměřeně dlouhá...

Také jsem dala na hodnocení tohoto webu a vybrala jsem pro svého synka paní doktorku Machatovou a jsem moc ráda, protože je velice sympatická, hodná a má mnoho zkušeností. Je velice ochotná, pečlivá, ráda poradí. Velice milá a sympatická.

paní doktorka je velice milá a ochotná, stejně tak i sestřička. Zaregitrovala jsem tam svoji dceru hned při narození a nelituji, zařídial jsem se mj. i dle komentářů z tohoto webu. Paní doktorka je citlivá, nápomocná, pečlivá, a má všechny vlastnosti, které by člověk od pediatra očekával. jsem moc ráda, že máme zrovna ji.
Nováková Eva

Po předcházející špatné zkušenosti u jiné lékařky to nemá chybu

K paní doktorce Machatové jsem chodit celých 19 let. Ne že bych si pamatoval jak to bylo, když jsem byl úplně malý, ale rozhodně jsme nikdy neměli s paní doktorkou žádný problém. Vždy milá, hodná, pečlivá... Bylo mi líto, že si musím najít už jiného praktika. K paní doktorce chodí také mí dva bratránci a máme otřesné zkušenosti s jinými lékaři, například z dětské nemocnice v Brně - paní Machatová i mimo ordinační dobu dokáže poradit. Je to opravdový profesionál.

Paní doktorka Machatová je ošetřující lékařkou mých dětí již od jejich narození. Moc si jí vážíme, vždy nám moc pomohla, ochotně poradila. Je to člověk na pravém místě!
Jsem moc ráda, že jsem se děti rozhodla zaregistrovat právě k ní!