Praktický lékař gynekolog
Soukenné náměstí 121/1, Liberec

Chci touto cestou poděkovat MUDr.Jiřímu Richterovi, ke kterému chodím již řadu let.

Při běžné prohlídce mi pan doktor zjistil problém, který vyžadoval rychlou operaci. Jelikož mi je již 63 let, byla jsem touto situací dost zaskočena.Díky odbornému vysvětlení a ujištění,že operaci sám provede jsem ihned souhlasila s nejbližším termínem a nástupem na gynekologické oddělení do Frýdlantu v Čechách. Nyní jsem již dva týdny po operaci a cítím se výborně.
Pan doktor je velmi svědomitý a lidský. Mám k němu absolutní důvěru. Nesmím zapomenout na sestřičku, která je milá, ochotná a velmi pečlivá. Společně tvoří profesionální tým. Oběma moc děkuji a vřele jejich péči doporučuji!!!

Na závěr bych chtěla pacientkám, které před operací pročítají internet, dát malou, ale užitečnou radu. Důvěřujte svému lékaři a neřiďte se internetem. Jen Váš lékař zná Vaše tělo a ví jak Vám pomoci.

Musim ric ze pokud vam nic neni a jste v poradku tak fajn gynekolog ale kdo to tak ma?!

Muj pribeh zacina,kdyz jsem 8mesicu resila ze nemuzu otehotnet s manzelem. Pan doktor mi pouze po 7mesicich odebral krev na mnozstvi hormonu a nez byli vysledky zjistila ze uz jsem tehotna.
A bohuzel jeho pristup k tehotnym vubec nechapu, moc mate u neho nosit az po 20tydnu tehotenstvi ( mam noveho gynekologa a moc nosim hned od zacatku i kamaradek jsem se ptala jak to maji jinde a taky meli hned nosit moc od zacatku tehotenstvi)
A ted k tomu co me dostalo asi nejvice, ve 12tydnu jsem zacala mit vytok z mocove trubice a kdyz jsem prinesla moc s tim ze jsem cekala ze ji vysetri, pan doktor mi rekl ze kazda tehotna zena v moci neco ma a at ji vyhodim do kose. Takze zadne vysetreni neudelal, a dal mi pouze globule na vkladani - nechapala jsem proc, kdyz jsem mela problem s mocovou trubici! To mi hlava vubec nebrala a tak jsem si dosla k obvodni lekarce a ta me v moci nasla hnis a poslala me hned s moci do nemocnice pro detainejsi vysledky.
Tak mi zjistili zanet moc. cest a hned mi nasalili antibiotika.
V nemocnici se me ptali proc to neresim u sveho gynekologa, tak jsem jim rekla jak to u pana Richtra bylo a nestacili se divit.( uz jsem teda koukala po jinem zenskem lekari a byla jsem i obednana)
Bohuzel, tam byla nejaka znama sestra pana doktora a vse mu rekla a pan doktor me sam vyhodil z kartoteky, ptala jsem se na vse pojistovne a toto si dovolit nemuze bez vaseho souhlasu.
No nic nez me vyradil dal do nemocnice 7zadanek na odber krve (tusim na cukr,jakou krevni zkupunu mam atd. )s tim ze tyhle testy se delaji hned na zacatku tehu a ne 7 odberu najednou, bylo to docela narocne.
Asi si chtel chranit zada, kdybych to nechtela nechat byt?!
Chci vyrovat nove pacientky at si vyberou radsi nekoho jineho.
Takze pana doktora opravdu nedoporucuji!!!!!
Pryc od nej a co nejdale!

Lenka
Dlouhá léta chodím k panu doktorovi a ráda ,přesto že mám trochu strach co mi najde ,když mám problém,ale musím sdělit že jeho přístup je velmi taktní a vysvětlí vše a opatrně. Je výborný a sestra také.

Pan Doktor je docela dobrý, vždy mi pomohl a byl i milí.. Ale když byl větší problém něco mě trápilo co se týče mého zdravotního stavu přišel mi lhostejný jako by mě nevnímal a neposlouchal...
Mohla jsem mu říkat dokola že antikoncepce mi nesvědčí že po ní krvácím klidně i 3 měs. v kuse dokud jí nevysadím sama... Nijak zvlášt se k tomu nevyjádřil což od doktora bych aspon chtěla slyšet nazor či vysvětlení.... Sestřička je v pohodě spíš jak kdy má náladu... Většinou jsem jí zažila milou a vstřícnou ale někdy byla taková naštvaná.... Takže jsem spíš neutrální....

Naprosto skvělý pan doktor, nic nezanedbává a radši všechno ošefuje dřív, než by mělo k něčemu dojít, mohu jen a jen doporučit. A sestřička je taky naprosto skvělá :)

K panu doktorovi chodím už dlouhá léta. Nikdy jsem ho moc ráda neměla, protože byl dost lhostejný a obvykle mě poslal domů s antibiotiky, aniž by cokoli řešil. Od té doby, co jsem těhotná, se to o 180 stupňů otočilo - pan doktor je usměvavý, na všechno se ptá, všechno trpělivě vysvětlí, dodává mi jistotu a má pochopení i pro "malicherné strachy prvorodičky". Takže si ho nemůžu vynachválit. Snad nám tahle pozitivní energie vydrží i po porodu :-).

Jak zde pročítám názory ostatních pacientek, musím dát za pravdu oběma stranám, a to těm, které jsou naprosto spokojené a částečně i těm, jejichž spokojenost je na nule. Pan doktor mě nedávno skvěle odoperoval, vše se krásně zahojilo. Ale pooperační péče byla dost zvláštní, taková vlahá až lhostejná, jakoby nezáleželo na tom, jak se cítím. Potřebovala jsem s ním probrat pár věcí, ale doslova mě jakoby neposlouchal. Těžko se to popisuje, nebyl nepříjemný ani arogantní, ale jaksi lhostejný, bez zájmu. Velmi mě to mrzelo. Sestřičce ale touto cestou posílám 5 hvězdiček, vždy byla příjemná, milá , profesionální a šikovná.

Když sem hledala gynekologa, tak na Liberecku mě jako těhotnou nikdo nechtěl vzít. Pan Richtr se mě ihned ujal a nabídl mi veškerou pomoc. I když jsem se doktora, jako muže bála, tak mi vždy pomohl. Ještě jsem nerodila, ale jeho péče je nadměrná. Moc mu děkuji, jak jemu, tak sestřičce.
Takže, vřele doporučuji :)

NIKDY JSEM NENATREFILA NA LIDSTĚJŠÍHO LÉKAŘE,JE OPRAVDU PROFESILONÁL.NEMOHU NIC VYTKNOT A SESTŘIČKA JE SKVĚLÁ,MILÁ ...

Pan doktor je skvělí,vždy mi se vším pomohl a poradil,spíš jde o to že ,,jak ty ke mě tak já k tobě,, pokud se na něj někdo mračí aje nepříjemný tak je samozřejmé že ani on se na Vás nebude usmívat.Ale se mnou si vždy povídá,ptá se na děti a vše semnou vyřeší. Sestřička je milá,prostě suprová,a to že každý den nemá dobrou náladu tak to neznamená že je nesympatická a nepříjemná,je to přece taky jen člověk.Já si nestěžuji,jsem Velmi spokojená!!!!