Zdeňka Chalabaly 3041/2, Ostrava

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Jeho devadesátkové metody do dnešního světa nepatří. Začnu moji vlastní zkušeností - Někdy před 13 lety jsem byl na základce drzý na učitele. Řešení doktora Matýse - výchovný ústav. Rodiče to díkybohu třikrát odmítli. Tak jsem vyfasoval prášky. Nyní se k Matýsovi dostal bratrův spolužák, který nezlobí, ale má deprese a rozbrečel se ve škole. Matýsovo řešení - měsíc a půl v léčebně. Je mi z tohoto zaostalého doktora smutno.

Umístění: Ordinace Jiný

Tento člověk by absolutně neměl dělat psychiatra, neskutečně shazuje a nesnaží se pomoci, naprosto žádná empatie, neprofesionální přístup. Dávejte si na něj pozor.

Umístění: Ordinace

Jako malá cca 8 let, jsem k němu chodila. V 5 letech jsem byla znásilněná a nemohla jsem se s tím traumatem vyrovnat. Pan "doktor" řekl, že nikdy nebudu normální. Nikdy opět nezískám důvěru v muže, nikdy si nenajdu partnera atd. Následně prohlásil, že ze mne bude prostitutka a pod. Navrhl okamžitou hospitalizaci v léčebně. Opravdu nedoporučuji!!!!!

Dne 30.11.2016 treti navsteva u doktora Matyse objednan na 10:30 cekani v cekarne 2 hodiny jeho asistentka ani pan doktor se neobtezoval nas informovat o tomto zdrzeni, mel nesmluvene dalsi pacienty kteri se tam nakupili a byli velmi rozcarovani.
Pani ktera byla pred nami s malym synem mi sdelila ze take ona byla nucena cekat pres 2 hodiny ???
Kdyz meho 12 cti leteho syna zavolal do ordinace tak pri me otazce o vysvetleni proc bylo pro nas nutne cekat 2 hodiny byl arogantni , povysenecky a rekl ze mi na to nebude odpovidat.Tento udajny odbornik v oboru psychiatrie mi sdelil ze bude i nadale az do ukonceni devate tridy bude memu synovi predepisovat Ritalin momentalne syn chodi do sedme tridy, to uz bere Ritalin zhruba 11 mesicu a v jeho chovani nevidim zadny rozdil.Po skoro DVOU hodinach cekani jsme u tohoto doktora stravili mene nez 9 minut, ZDURAZNUJI MENE NEZ 9 MINUT.
Doktor Matys ma byti detsky psychiatr ale jeho arogantni , neurvale a povysenecke chovani nema v teto profesi co delat. Poprve kdyz jem k nemu prisel se synem v lonskem roce tak po par minutach mi zacal ukazovat na stenu za sebou kolik ma Diplomu a ze on je ten pan Doktor a on vi vse nejlepe.
Je bohuzel smutne ze zde na Ostravsku je tak uboze malo detskych Psychiatru a ti co jsou opravdu dobri uz neprijimaji.
U osoby MUDr. Matyse bych doporucil delat psychiatra v Napravnem zarizeni ale jsem presvedcen ze tam by svym chovanim hodne tvrde narazil.Jsem presvedcen ze tento clovek nejenom v Detske psychiatrii ale take v psychiatrii pro dospele nema co pohledavat !!!
Pokud muzete drzte se od neho co nejdale. Me hodnoceni KATEGORICKY NEGATIVNI.

Dobrý den. Poprvé sem byl u pana doktora někdy v 8 letech. Už si přesně nepamatuji co a jak bylo tehdy, ale vím že po 6 letech pravidelné návštěvy pana doktora mě ovlivnilo hodně a to spíše negativně.. Předepsal mi prášky s jménem "Ritalin" které jsem bral zhruba 7 let. Pan doktor ovšem nezmínil, že prášky mají velmi šokující vedlejší účinky, jako je například deprese, nespavost, sklony k sebevraždě atd. atd.. Sdělil sem panu doktorovi, že trpím nespavostí, tak mi předepsal další prášky na spaní. Jeho metoda "psa" byla velmi nepraktická, jakož to u psychologa. Jeho hrubým chováním a podporou vedlejších účinků prášků sem postupně propadal depresem. Jakmile sem nezvládal plně se věnovat škole, pan doktor usoudil, že mi nadále nebude přepisovat léky, protože se nesnažím ve škole. Moje mamka si všeho kolem všímala a souhlasila, že už nebudu brát prášky a od té doby se mi daří více jak ve škole, tak v osobním životě. Moje doporučení na Dr. Jaroslava Matýse je jednoznačně negativní!

Doktora Matýse opravdu NEDOPORUČUJI ! Neprofesionální přístup, hrubé jednání, byli jsme u něj podruhé a naposledy. Hned jak jsme přišli, tak nám sdělil s kamennou tváří, že máme dát dceru do dětského domova, že se nám uleví. Když jsme opakovaně nesouhlasili, tak že jí tedy umístíme na PL na 6 týdnů ( dcera má 5 let). Pak už na nás jen tlačil s podepsáním souhlasu. Po jeho návštěvě jsem se úplně zhroutila. Druhá návštěva byla ještě horší, takže děkuji ale o takového doktora nestojím. Rada žádná, přístup otřesný jak k nám jako k rodičům tak k dítěti. Nemluvě o době kdy ještě čekáte v čekárně i přesto, že jste objednaní. Byla jsem na jeho přístup připravena od naší psycholožky i lékařky, ale to co mě čekalo v ordinaci jsem opravdu nečekala!

Tohoto psychiatra vůbec nedoporučuji. Křičí na děti, ale to je asi to nejmenší. Čeká od něj jednání jako od dospělého. I když jste objednáni, tak v ordinaci čekáte i tři hodiny. Našemu synovi předepsal lék Ritalin. Když jsem se ptala, jaké má účinky, tak odpověděl, že pokud mu ho nebudu podávat, pošle ho do psychiatrické léčebny! Začala jsem navštěvovat jinou psychiatričku. Šokovalo mně, když mi řekla, že Ritalin Matýs předepisuje každému dítěti, ale že je to droga, která je v USA zakázána a neměla by být ani u nás doktory kromě obzvlášť závažných případů v nemocnici předepisována. Rodiče jsou údajně krátkodobě spokojeni, ale účinek léku není dlouhodobý a je silně návykový, tak po vysazení dojde k prudkému zhoršení stavu dítěte. Paní doktorka má prý plno pacientů, které rodiče přehlásili k ní po tom, co Ritalin jako každá droga přestal ve stanovené dávce účinkovat a objevily se potíže v ještě větší míře, kdy jim Matýs chtěl nechat umístit dítě do psychiatrické léčebny.

Pan doktor Matis má velice nelidsky způsob jednání.Po jeho druhé navštěvě mi řekl,že leky pro syna nemá,a musí okamžitě nastoupit lečení v Opavě.Dával mi ultimátum bud ho tam dám,nebo na mě zavolá
sociálku pro zanedbání péče.Prý se s náma nebude zdržovat,že čekají další pacienti.Odešla jsem od něho k jiné paní doktorce ata se mnou souhlasila,že syn na ustav není.V žádném případě pana doktora nedoporučuji.

I já se musím přidat k velmi špatnému přístupu lékař je neprofesionální jeho sestra nezvedá telefony a potom velmi rychle a bravurně jen řeknou že se člověk neomluvil a musí zaplatit pokutu nikdy se neplatilo a najednou se platí? Potom se dozvím že nespolupracujeme a že nás teda odmítá léčit? Další věc je jeho čekání má pauzu od 12:00 do 12:30 a prvního pacienta vezme až ve 13:25 ??? to je jen paradox protože já čekala i 3hodiny a to jsem tam nebyla jen s jedním dítětem jako matka samoživitelka se třemi dětmi bohužel ne vždy mám možnost ty dvě někam dát. A on nechá čekat i dýl jen proto aby si v klidu vypil kafíčko a odpočinul potom jsem u něj jen 5 minut žádné léčení jen předepíše léky a naschledanou toto není lékař !!!! A pak jen vyhrožuje !!! Ne jen za nás NEDOPORUČUJI bylo mi doporučeno napsat na komisi lékařu tak se pouštím do toho !!!

Dobrý den! U pana doktora jsme byli velmi nespokojeni.Nechává čekat postižené děti i 3 hodiny, běžne bývají na stejnou hodinu objednaní 2 pacienti. Syna nikdy pořádně nevyšetřel a tvrdil mi věci, které vůbec nejsou pravdivé, napr. že syn nemá oční kontakt a že se nemazlí, a také že pokud mu nebudu dávat léky bude s něho Breivik, což mě naprosto škovalo, protože syn je velmi plachý a bojácný a nikdy se agresivně neprojevil. Zprávy od pana doktora vůbec neodpovídaly zkutečnosti.Choval se velmi arogantně a nutil nám pro syna léky, které dle mého názoru vůbec nepotřebuje.Také nás nutil navštěvovat pouze lékaře, které nám doporučil a záměrně nám podával špatné informace o sociálních výhodách pro autistické děti, jak jsem se později dozvěděla od socíální procovnice ze SPC. Sám sebe pořád vychvaloval a ostatní doktory čí centra pro děti s autismem urážel. Podle mého názoru je pan doktor duševné chorý více než většina jeho pacientů. Opravdu jsem býla jeho chováním šokována.Člověk který se neustále vychvaluje a uráží ostatní, rozhodně nemůže být profesionál. .Naštěstí už k panu doktorovi nechodíme. Lituji jen, že jsme neodešli dříve, protože návštěvy u něho byly pro mně i syna ztracený čas. Naštěstí jsem našla velmi šikovnou paní psycholožku, kde jsme velmi spokojení.Pana doktora rozhodně nedporučuji.