Praktický lékař pro dospělé,internista
Nová 176, Valašské Meziříčí

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Umístění: Praktický lékař pro dospělé,internista Jiný

Moja skúsenosť v skratke.
Doniesol som mu žiadosť o predoperačné vyšetrenie (operácia pod celkovou narkózou).
Urobil sa odber krvi, röntgen, moč (platba za ampulku 5Kč), a dal mi nejaký papier s výsledkami - schopný.
Po príchode na miesto operácie, som všetko musel absolvovať ZNOVA!!!
Po operácii samozrejme dostanete prepúšťaciu správu, v ktorej mu jeho kolegovia lekári odkázali že predoperačné vyšetrenie sa muselo opakovať..

Požiadal som ho o potvrdenie istého obmedzenia pre úradné účely.
Vydal mi presný opak toho, čo je viac ako 20 rokov uvádzané v mojej zdravotnej karte.
Že on to v karte nevidí (pritom sa tam skoro o ničom inom ani nepíše)..

Od príchodu do jeho ambulancie, kde nevidíte žiadny záujem o pacienta, ledva zdvihne oči od monitora PC, negatívna energia a snaha o zmysluplný dialóg s lekárom prakticky nie je možná.

Údajne tento pán pracuje / pracoval ako posudkový či revízny lekár vo Vsetíne..

Neviem ,či vôbec robí preventívne prehliadky starším pacientom (mne nie)..

Umístění: Praktický lékař pro dospělé,internista

Po ztrátě důvěry k MUDr. Jaromíru Čechovi jsem změnil svého praktického lékaře. Telefonicky jsem kontaktoval bývalou ordinaci, kdy jsem si žádal o vydání zdravotní dokumentace. Byl jsem v přesvědčení, že tato dokumentace patří pacientovi, je hrazena zdravotním pojištěním a zdravotnický pracovník či zařízení má zdravotní dokumentaci ve správě pouze po tu dobu, kdy se stará o pacienta a není majetkem zdravotnického zařízení. Zdravotní sestra mě dle očekávání odbyla způsobem sobě vlastním. Proto jsem se obrátil přímo na lékaře, nyní již písemnou formou a opakovaně žádal o vydání zdravotní dokumentace vzhledem k tomu, že již nejsem jeho pacientem a nechovám důvěru v to, aby se má zdravotní dokumentace nacházela v jeho ordinaci. Poděkoval jsem za pochopení a možnou vstřícnost a očekával termín předání zdravotní dokumentace. Obdržel jsem od lékaře odpověď, kde mimo odmítnutí vydání zdravotní dokumentace a jízlivé poznámky, uvedl tvrzení, že jeho zdravotní sestra je špičkový profesionál, naprosto precizní ve své práci a za 30 let praxe lepší sestru nepotkal. Dále napsal, že mi okamžitou organizací zachránil život.
K naprosté ztrátě důvěry v toto zdravotnické zařízení uvádím:
1) Zdravotní sestra mě přes několikeré urgence na dveře ordinace při vážném zdravotním stavu odmítala přijmout. Bez sebemenšího povšimnutí mne nechala ležet více než dvě hodiny na lavičce ordinace, kdy jsem se v naprosté apatii a urputných bolestech hlavy nacházel již téměř v bezvědomí.
2) Když jsem se konečně dostal na řadu, lékař mi provedl „opakované komplexní vyšetření“, i přes virové onemocnění mi předepsal lék na bakteriální infekce - augmentin SR a ve stavu, kdy jsem byl přímo ohrožen na životě mě poslal domů!!!
3) Následujícího dne má matka do ordinace telefonovala s důraznou urgencí, že je můj zdravotní stav velmi vážný. Zdravotní sestra však urputně a netaktně bránila přepojení na komunikaci s lékařem. Jediný, kdo si uvědomoval vážnost mého zdravotního stavu, kdy jsem onemocněl klíšťovou encefalitidou, byli moji příbuzní, kteří mě neprodleně odvezli na infekční oddělení do Nemocnice Hranice a.s. Za záchranu svého života vděčím bleskové reakci rodiny a týmu lékařů z infekčního oddělení.

Maximální spokojenost, jak s panem doktorem, tak sestřičkou, je moc milá a jestli je k někomu rázná, nedivím se jí, musí to být s některými pacienty hodně těžké ma že jich tam chodí.Pan doktor Čech je moc pečlivý a příjemný doktor, vždy mě pěčlivě vyšetří a okamžitě mi poznal trombozu.Vždy mi dobře poradí, uklidní mě a nepíše na vše ATB, což moc oceňuji.Jsem ráda že mám tak skvělého doktora.

K panu MUDr. Čechovi jsem přišel cca v roce 2011 na podzim. S každým zdravotním problémem mi velmi pomohl:
1) Poprvé zcela přesně sám diagnostikoval problém úrazu ze sportu, kdy jsem si myslel, že mám přetržené nějaké vazy, ale vysvětlil mi a detailně popsal i na anatomickém obrázku o jaké šlachy přímo v koleně se jedná. Doporučil a předepsal přípravky, které určitě nebyly tak drahé jako léky, nebo se mi je snažili vnutit jiní doktoři, že jsou nezbytné pro užívání.
2) Dále mi výborně přeléčil loket - ani s jedním problémem, pokud nebylo potřeba neposlal k odborníkovi.
3) Nezasílá také na vyšetření invazivního charakteru, pokud není potřeba. A několikrát mě vyléčil i se střevními problémy nebo nachlazení.
A co něm chválím vůbec nejvíce je jeho profesionální přístup v rámci lékařského tajemství a diskrétnosti.
Což dle mého názoru z něj dělá právě správného praktického lékaře, kdy ne vždy je lehké diagnostikovat daný problém. Předtím jsem byl u dorostenecké doktory v Brně, která s každou pitomostní vás posílala ke specialistovi, aby náhodou něco nezadebnala a to také není dobře - jednak pro Váš organismu a pro celé zdravotnictví. Pan MUDr. Čech navíc ordinuje docela rychle a třeba v Anglii je taková lhůta pro objednání dokonce až tři týdny (o specialistech nemluvě).

A co se týče přístupu sestry, nedivím se, že je rázná. Mockrát se mi stalo, že jsem seděl v ordinaci pokojně a čekal na vyzvání, a když tam bylo poměrně málo lidí, tak všichni bušili na dveře a dožadovali se toho, že musí být hned, musí jít. Představte si, kdybych to někdo dělal celý den Vám v práci, asi byste na padesáté zabouchání nereagovali s klidem? Doktoři na svou práci potřebují klid a čas, pokud Vám to vadí, tak choďte na objednání.

Mudr. Čech mě odeslal s mým zdravotním problémem na pořádné vyšetření až po asi 10 návštěvách v jeho ordinaci, kdy jsem si opakovaně stěžoval na stále trvající bolesti. Bohužel to bylo až po 3/4 roce! Za tu dobu se můj neléčený (léčený na doporučení doktora Brufenem! Poté dalšími prášky proti bolesti, které však problém neřešili.) zdravotní stav zhoršil natolik, že mi nyní nepomáhá žádná léčba a hrozí mi operace, která je velmi riziková. Tohoto doktora nedoporučuji, sám se od něj přehlašuji jinam. Věřil jsem mu, bohužel je to u něj o zdraví! O chování sestry se raději ani nevyjadřuji, chápu, že toho má hodně, ale to pro mě není omluva proto, že jedná s pacienty jako s póvlem, který ji velmi, ale velmi obtěžuje, zdržuje a přidělává ji práci. Never more!

Jeho velke minus je to ze vse se snazi lecit sam a dostat od neho doporuceni nekam jinam na specializovane oddeleni je problem :-( jsem u neho nekolik let a musi prejit jinam uz to dal nejde :-(

mám jen několik špatných zkušeností. Rozeberu a začnu tím nejhorším 1) Svým přístupem zabil mého otce. Asi 2 roky za ním chodil s bolestmi zad. Léčba probíhala obecnýma práškama pro tlumení bolesti a s tím chodil dál do práce. Když na tom byl fakt špatně, poslal ho na obstřiky. Všechno prostě řešil tvrdohlavě sám! Když měl jednou dovolenou, zastupovala ho paní doktorka Matušková, která se zalekla v jakém je stavu, okamžitě ho poslala na SONO a výsledek - obrovské cisty na ledvině, které tlačí na páteř a následovalo okamžité objednání na operaci. Bohužel se to už nestihlo, cisty praskly, byly zhoubné a pak už to bylo rychlé. Chápete???! Za 2 ROKY na nic nepřišel, u jiného lékaře na to stačily 2 MINUTY... A otec mohl žít dodnes (i když s jednou ledvinou) a zdravý. Dále mé příady 2) léčí od stolu, minimálně 2x mi zapříčinil zhoršení stavu, to když jsem tam jednou byl, otráveně se mi podíval jen do krku a uznal, že je to jen nachlazení ... když jsem tam byl za týden s totálně zdevastovaným krkem, tak pro změnu uznal, že na to nestačí a poslal mě na plicní, kde jsem vystřídal 2 antibiotika. Jindy zase rád předepisuje Oscillo (vznešeně - homeopatikum. Reálně ale placebo, které je v podstatě jen čistý cukr). Takové diletantsví jsem ještě netažil, jestli je vám zdraví a živod milý, utyčte.

vážení,zrovna se snažím dovolat do jeho ordinace,mají otevřeno od sedmi a je jedenáct,po svých45 telefonátech se mi to ale nepovedlo,měla jsem se do3dnů po operaci hlásit u pr.lékaře a mám bolesti,zítra st.svátek,tak jsem mu chtěla říct,že přijdu až ve středu..nevzdávám to.Před nedávnem jsem tam byla s aftami všude v puse a krku,nemohla jsem nic polknout,měla teploty,měla jsem si koupit Orofar a paralen..řekl mi za30Kč,léčila jsem se takto3týdny a už jsem tam nešla..zrovna jsme ve školce měli spálu,matka tam kdysi chodila,byla tam naposled v den,kdy dostala mrtvici ráno...nikam ji neposlal...až ji odpoledne ve čtyři odvezla sanitka,chodila tam delší dobu s tím,že je slabá,bolí ji hlava,je jí zle.Ta sestra je opravdická zlá fůrie,minule před mou operací např.nikdo nebyl v čekárně!!,jen já,a ona mě okřikla,ať zůstanu sedět ještě,že půjde paní,co zrovna přišla-nějaká její známá..jindy zase jsem klepala na dveře ať mě vezme hned,že je mi fakt blbě..se čtyřicítkou-sotva jsem tam došla,několik dní jsem nejedla,bylo na mě zjevně vidět,že mi něco je,a sestra mi řekla ať si počkám jako každý,svíjela jsem se tam přes dvě hodiny..viděla jsem tam spoustu takových případů...lidi o dvou holích,co nevydrží sedět(na co je asi mají?)Když jsem mu kdysi volala ohl.jakési mé nemoci,asi 5min.jsem se s ní hádala do telefonu,nechtěla mi ho dát,a pořád se mě ptala co potřebuji,ať to řeknu jí,že on nemá čas,nakonec vztekle položila sluchátko a řekla,že mi ho dá,až bude mít čas...asi za dalších5-10minut..Ta sestra je lůza mezi zdravotníky,že doktoru není hanba něco takového zaměstnávat!

Chodil jsem k panu doktorovi hodně let.Ještě v době,kdy byl vojenským lékařem.Hodně pomohl mně i přítelkyni.Ale od doby,kdy začal provádět soukromou praxi se zjevně jeho profil zhoršoval.Když jsem se odstěhoval a přešel jsem k jinému praktickému lékaři,tak jsem se dověděl,že mám přechozený infarkt,což svého času doktor Čech komentoval jako slabost z přepracování.Do diaporadny mne poslal až když hladina cukru dosahovala skoro 9,prostě jeho kvality šli hodně dolů,díky kvantitě pacientů,které si zaregistroval.Nevím,jakou má teď sestru,ale stará sestřička byla zlatá.

Musím se přiznat, že jsem velmi překvapena převažujícím negativním hodnocením MUDr. Čecha. Je sice pravda, že to není žoviální tlučhuba, který bodře na potkání tlachá s pacienty, ale uzavřenější člověk, který komunikuje spíše úsporně. To ale nepovažuji za špatné, naopak. O to víc je přemýšlivý a pokud se snaží řešení problému najít nejdříve sám, a teprve poté odesílá ke specialistovi, opět se mi to jeví logické a správné. Nikdy jsem nezažila, že by se ke mně choval špatně. Samozřejmě nemohu posoudit jiné případy, já jsem s ním zatím za ta léta nic vážnějšího neřešila. Jiná věc je ale sestra. Tady dávám všem za pravdu. Sestra MUDr. Čecha, to je katastrofa! Možná by se jí mělo nechat přeměřit IQ. Připadá mi, že nejprve koná, a pak teprve přemýšlí. Její sociální inteligence je bohužel také na nule. Nechápu, jak takový člověk, jako je ona, mohl projevit zájem o práci ve zdravotnictví?! Myslím, že by se spíš hodila někam, kde nepotká lidi. Třeba by mohla plést košíky. MUDr. Čech je spíš submisivní a sestra si podle mého názoru dělá ambice na řízení ordinace, bohužel, to IQ jí na to nestačí...Sama jsem už přemýšlela, proč si ji tam pan doktor drží a napadlo mě, že možná ze soucitu.