Samostatná ordinace PL pro dospělé
Nádražní 640, Třeboň

U MUDr. Hnízdila jsem byl na konzultaci s vleklými psychosomatickými potížemi, bral jsem ho jako jednu z posledních možností pomoci poté, co si mě "klasičtí" lékaři předávali jako horký brambor. Bohužel, hodina strávená u MUDr. Hnízdila (za tučný obnos) byl příšerná. MUDr. Hnízdil vystupoval arogantně, s neskrývaným nezájmem, zeptal se jen velmi stručně a povrchně na zaměstnání a na četnost mých pohybových aktivit. Skákal mi do řeči, nenechal mě dokončit větu, zlehčoval až bagatelizoval mé zdravotní obtíže. Vůbec se např. nezeptal na rodinné zázemí a vztahy, rodovou zdravotní anamnézu a zátěže atd. atd. Dokonce si sám stěžoval na své povolání a sdělil mi, že osobní konzultace již téměř nevykonává, jelikož "to nemá zapotřebí" (!). Výsledkem bylo doporučení dalších konzultací a procedur - vše samozřejmě v jeho Hnízdě zdraví. Po necelé hodině sezení chvatně ukončil bez jakékoliv empatie či prosté lidské slušnosti. Nikdy více!!! MUDr. Hnízdil vám sdělí jen obecné závěry a doporučení, jaké si můžete sami přečíst sami: více pohybu, méně stresu, bylinky a nazdar. Naprosto nedoporučuji - jsou to vyhozené peníze.

Pana doktora Hnízdila jsem uznával jako experta na základě jeho knih, které se mi vždy líbily. Ovšem vše skončilo návštěvou jeho ordinace. Za tučný obnos se mi dostalo povrchního vyšetření, uspěchaného a nepříjemného. Doktor se sice ptal na mnoho věcí, ovšem zásadně mne nenechal nikdy domluvit, skákal mi do řeči, dokončoval za mne věty a bagatelizoval moje problémy, absolutně nevěděl, kdy je dobré dát člověku prostor, naopak když jsem na jeho otázku už neměl co říct, chtěl abych pokračoval. Celým vyšetřením se nesla pouze jeho arogance a povýšenost, žádné náznaky empatie a snahy pomoct pomoct, nebo aspon pochopit pacienta. Mé vyšetření zakončil závěrem, že všechny mé problémy pramení ze stresu a nedostatku fyzické námahy, můj fyzický stav zhodnotil jako bídný, zlomil nade mnou hůl, předepsal mi třezalku na nervy a doporučil mi asi deset terapií a sezení s jeho kolegy z hnízda zdraví. Kdybych to měl shrnout, s všeobecnými názory pana doktora souhlasím, ovšem nepomohl mi s mými problémy, ani mi neotevřel oči, ze sezení s ním jsem přišel ještě víc frustrovaný, osobně jej tedy navštívit nedoporučuji.

X

Bohužel, arogance pana doktora provází již od jeho mládí, dostala jsem se před mnoha lety k němu po porodu, když pracoval jako rehabilitační lékař na Karláku, nebylo mi ani 30, ale už jsem byla "stará, hrbatá a nešlo s tím nic dělat", jeho názory si ráda přečtu, určitě má v mnoha ohledech pravdu, ale přístup k člověku-pacientu, ten by měl dodatečně dostudovat.

Co se tyce kapacity, klobouk dolu, se vztahem k pacientovi je to ale horsi. Ta hodina u nej stravena byla hrozna. Jedna velka arogance, kterou oplyval a pripadalo mi, ze ho jen obtezuji a pote, co jsem rekla, ze prichazim s psychickym problemem a nadeji, ze on mi konecne pomuze, jsem videla jen pohled typu "pane boze, dalsi magor"... Takze jsem od nej odchazela psychicky vic v ......., nez predtim. Doporucil mi radu terapii a ty byly tak k nicemu, jako navsteva u nej. Takze dekuju mnohokrat.

"

Jsem na tom bídně s ledvinami. Doktora Hnízdila jsem bral jako jednu z posledních možností. Bohužel na toto zřejmě pan doktor není specialista. Vyšetření celkem povrchní, zdálo se mi, že pan doktor asi někam spěchá. Poté co jsem řekl, že jsem manažer, byl jsem hozen do pytle lidí, kteří jen pracují, neodpočinou si a jsou stále ve stresu. Ale kdo není, že?! K ledvinám už jsme se nedostali. Předepsal mi rehabilitace a psychologa. To asi nemůže škodit, ale ... .
Obecně s názory p. Hnízdila souhlasím, ale ta necelá hodina, kterou jsem s ním strávil mi zdraví dozajista nezachránila. Naštěstí mě 2000 Kč za vyšetření ani nezabilo :-).

Dobrý den, může mně někdo vysvětlit, jak se k panu doktorovi Hnízdilovi dá objednat? Přes telefon je to nemožně, stále je vyvěšený v ten den, kdy je možné se k němu objednat, to znamená 1x za měsíc. Díky, Diana.

Brala jsem pana doktora jako poseldní záchranu s chronickými obtížemi se zády. Objednala jsem se a dostalo se mi arogantního vystupování, neměla jsem možnost vyjádřit to, co jsem považovala za důležité. Pan doktor se na mne koukal skrz prsty a celé jeho vystupování bylo velice nepříjemné. Výsledek byl, že ačkoliv něco hlásá, dělá úplný opak. O pacienta nejeví moc zájem (v ordinaci jsem byla kolem 20 min. ačkoliv se objednává zřejmě na celou hodinu a po mně žádný pacient nešel). Velice mne jeho přístup zklamal a psychicky mi ještě více ublížil.

Vazeny pane Doktore, Vase nazory absolutne sdilim. Skoda jen, ze takovych odborniku je malo a nejsou ve vsech krajich.

Lékař, jehož názory na vznik a průběh nemocí absolutně sdílím,ačkoliv nechápu, jak pozměnit či přizpůsobit povahu, která je, podle mého názoru, předurčena k určitému typu nemoci. S konzultací jsem byla spokojena, i když na otázky nelze jednoznačně odpovědět bez širšího vysvětlení, které může být podstatné a na které nebyl dán prostor.
Zároveň se obávám nárústu pacientů a tím nadměrného vytížení lékaře, jehož představy o léčbě jsou ideální, ale v praxi neuskutečnitelné právě díky jeho jedinečnosti. Snad kdyby MUDr. Hnízdil upozornil veřejnost na osobnost jemu podobnou či osobnosti jemu podobné.

Pane doktore tisíceré díky za Vaši knihu "Jak vyrobit pacienta", mohla bych přispět i ze své zkušenosti! taky se snažily udělat ze mě "pacienta", ale nepodařilo se, dnes díky dostupnosti spousta informací, měly smůlu !!!!!
Jsem poučena z příběhů "pacientů" ve Vaší knize ! a budu se snažit dělat vše proto, abych se nestala objetí byznysmedicíny !!
doporučuji všem, si tuto knihu přečíst ! četla jsem tu knihu jedním dechem !
ještě jednou vřelý dík !!