Irena Zápařková, praktický lékař Uherské Hradiště

Na Splávku 516, Uherské Hradiště
Praktický lékař pro dospělé

Názory

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Po delší nemoci (CMP) jsem byl do ordinace Mudr. Zápařkové vyslán zaměstnavatelem na mimořádnou prohlídku a posouzení zdravotní způsobilosti pro výkon povolání. Obdržel jsem od zaměstnavatele částečně vyplněný formulář, který byl téměř shodný s formulářem, který má Mudr. Zápařková na svém webu ke stažení. Lišil se pouze v detailu - byl na hlavičkovém papíře naší firmy (jsme certifikovaná výroba, proto by měla být veškerá úřední dokumentace vedena na hlavičkovém papíře), jinak byl obsahově shodný.

Mudr. Zápařková mě odmítla posoudit s odůvodněním, že mám špatný formulář a že musím mít jiný. Slušně jsem se zeptal, co je na něm špatně a jaký mám mít tedy formulář. „To si vyřiďte s vaším zaměstnavatelem, já vám nemusím nic vysvětlovat. Až budete mít správný formulář, pak vás posoudím!“ - odsekla s velkou dávkou arogance a opovržení. Byl jsem doslova konsternován a cítil jsem se poníženě.
Vzhledem k tomu, že již několikrát v minulosti jsem měl s touto doktorkou stejný problém, namítl jsem (podotýkám, že slušně a v tichosti), jestli se nezaměřuje více na byrokracii, než na skutečné zdraví pacientů a že dle mého názoru zbytečně připravuje mě i naši společnost o čas a peníze. V tu chvíli se na mě spustila z obou stran (Mudr. Zápařkové i její zdravotní sestry) zvýšeným hlasem lavina výčitek a komentářů, až se mi zvedl tlak natolik, že jsem byl nucen odejít z ordinace, abych si nepřivodil další újmu na zdraví.

Při každé mé návštěvě (byl jsem u této doktorky 4x) měla Mudr. Zápařková nějaké výhrady k dokumentaci, ať již to byl výpis od praktického lékaře, lékařská zpráva od jiného specialisty či formulář od zaměstnavatele apod. Kvůli tomu mě vždy vykázala z ordinace. Musel jsem se vracet do ordinace svého praktika nebo do jiných zdravotnických zařízení a znovu vysedět hodiny v čekárnách, abych uspokojil požadavky Mudr. Zápařkové novými tiskopisy a formuláři.
Dokonce ani můj praktický lékař mnohdy nevěděl, co po něm paní doktorka vlastně chce.

Dle mého názoru Mudr. Zápařková není empatická, vstřícná, vlídná ani ochotná a jsem přesvědčen, že nesplňuje zásady lékařské etiky.

Je mi přes 60 let a dosud jsem se snad nesetkal s větší lidskou arogancí, nadřazeností a drzostí, než u Mudr. Zápařkové a její zdravotní sestry.
Zdá se, že v této ordinaci má přednost byrokracie před skutečným zdravím a psychickou pohodou pacientů. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že podám podnět na ČLK.

Musím ještě dodat, že nejsem sám, kdo si na Mudr. Zápařkovou stěžuje. Je nás ve firmě přes 100 zaměstnanců a neznám jediného z nich, který by na ni vyslovil něco pozitivního. Ba právě naopak.
Osobně jsem mluvil s několika mými kolegy, kteří si po opuštění její ordinace museli vzít prášek na uklidnění. To není pomluva, ale prokazatelný fakt, který ti kolegové mohou dosvědčit a také to udělají, bude-li třeba.

Závěrem podotýkám, že vše, co jsem zde uvedl, je napsáno podle mého nejlepšího vědomí i svědomí a bez sebemenší míry nenávisti nebo podjatosti.

(Portálu Známý lékař se omlouvám za další opravu mého příspěvku. Měl jsem tam několik překlepů a gramatických chyb.)

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Paní doktorka mi vždy vyšla vstříc, kdykoli jsem měl nějaký problém nebo něco potřeboval. Paní doktorka i sestřička jsou vlídné a ochotné. Myslím, že je o mě dobře postaráno.

Paní doktorku navštěvuji max 1x ročně, jen pokud opravdu musím. Popravdě si raději zajdu do lékárny, koupím si šumák, sprej do nosu a jdu si po svém. "Máte kašel? Ten vás do týdne spontánně přejde." "Vy se chcete nechat vyšetřit u specializovaného lékaře? Ten vás stejně nevyšetří." a podobné výroky naprosto běžné. Volala jsem (den předem!!!) paní doktorce, že mám horečku, jsem nemocná a chci přijít nechat se vyšetřit. Sestřička mi řekla, že má naobjednávané lidi, že neví, jestli mě bude moct vzít, ale ať to prý zkusím v 10 a uvidíme!!!!??? Nakonec jsem šla na řadu až úplně poslední, po naobjednávaných pacientech. Dostala jsem antibiotika. OBJEDNALA jsem se na kontrolu. Odběr krve na sedimentaci po antibioticích neproběhl - asi se jim nechtělo. Nedoprošuji se. Přecházím k jiné lékařce. Snad budete mít s paní Zápařkovou lepší zkušenosti, než já.

U MUDr. Zápařkové jsem byla cca 5 let. Za tu dobu jsem tam "obtěžovala" jen 2x a pokaždé s neuvěřitelnými zážitky. Nemá cenu vypisovat všechny komedie, co jsem zažila. Snad jen co byla poslední kapka: odmítla mě vyšetřit (silné bolesti břicha), protože jsem byla objednána jen na potvrzení průkazu. Dávám hodnocení neutrální - obrázek si každý udělá sám..

Paní doktorka je divná, nikdy nic neví. A vždy sonduje co mě řekl ten či onen (např.jiný doktor specialista) a rychle si to zapisuje. Navíc mou dceru obvinila že je drogově závislá a napsala jí to do papírů na řidičák. Přičemž dcera se jí svěřila s tím,že zkoušela kouřit.
Navíc je drzá a arogantní. Vždy mám hrůzu k ní chodit. Už sem se ptala v jiné ordinaci.

vždy jsem byla spokojená, bylo o mě dobře postaráno. doporučuji

S MUDr. Zápařkovou jsem nikdy neměl problém a vždy mi ve všem vyšla vstříc, či pomohla přemoci mé zdravotní obtíže. Vřele doporučuji ji navštívit. Je perfektní diagnostik a férová ženská. S každým jedná tak, jak si zaslouží... Je jasné, že když má někdo držet dietu a nedodržuje ji, tak je lékař potom nevrlý... A to by se dalo aplikovat i na další problematiky situace... :))))

Jsem naprosto spokojený. Nemám co vytknout. Přístup je velmi dobrý.

Vždy bez problémů.

Tak já mám s paní doktorkou jen ty nejlepší zkušenosti, vždy milá, vždy ochotná pomoct a to, že si někdy počkám v čekárně nepovažuji za něco nenormálního, protože jen ona sama určuje, kdo jde napřed. Pokud se ale domluvím dopředu, tak jdu téměř vždy na objednaný čas, což považuji za velké plus. Takže já ji mohu jen doporučit!!!