Praktický lékař stomatolog
Rolnická 1a, Opava

Paní doktorka by měla být už dávno bez licence!
4 roky (já na střední škole) mi "léčila" zánět okostice - několikrát jsem tak utekla hrobníkovi z lopaty kvůli otravě krve. Pohotovosti v Ostravě, neustálé dreny, bolesti.
4 roky píštěl v dásni pro odtok hnisu. Byla jsem zoufalá. Řekla mi, že s tím musím žít...
Záněty, kazy, otevřené zuby i několik týdnů. Nikdy jsem nedostala injekci proti bolesti.
Nebyl měsíc, abych tam nebyla s nějakým problémem - s bolestí, s vypadlou plombou, s oteklou dásní...
Byla jsem tak hloupá a důvěřivá....
S ukrutnou bolestí a se zánětem v zubu, který byl otevřený přes vánoční svátky jsem přešla k místnímu zubaři s nejlepším vybavením, co může Opava nabídnout.
Po RTG jsme zjistili, že mám chrup úplně zanedbaný, kazy pod špatně udělanými plombami, nečištěné kanálky, prostě v katastrofálním stavu.
Zánět okostice byl za měsíc vyléčen, zub zachráněn. Podle karty jsme zjistili, že si celé 4 roky připisovala různé zákroky, injekce, které jsem nikdy nedostala, aj.
Chtěla jsem p.doktorku žalovat, ošetřující lékař by mě plně podpořil, ale neměla jsem peníze na soudní jednání...Její jediné štěstí, protože kdybych měla finanční oporu, paní doktorka by byla minimálně bez licence...

chodila jsem k paní zubařce Kalábové od střední školy, tedy 7 let. Jelikož jsem se zuby nikdy neměla větší problémy, byla jsem po každé návštěvě spokojena a nikdy se na další nebála. Ale je pravda, že preventivní prohlídky byly vždy krátké, odstraňování zubního kamene a rentgen jsem nezažila ani jednou a když jsem měla kaz, objevila jsem si ho doma sama. I přesto jsem názory na této stránce vždy brala s rezervou, protože jsem si říkala: "No jo, to musí být případy, co se o ty zuby nestarají vůbec....". Pořád jsem si paní zubařku ve své hlavě obhajovala a snažila se jí vidět v tom lepším světle. Přeci jen, je milá a většinou dobře naladěná. Ale bohužel, tyto vlastnosti na profesi zubaře nestačí. Paní zubařka mi před pár lety plombovala dva horní zuby vedle sebe. I po zákroku mě občas pobolívaly (dá se říct nepatrně), ale vždy mě uchlácholila, že mám zuby citlivé a že už to bohužel nebude nikdy jako dřív. Uběhly cca 3 roky a bolest těchto dvou zubů neodezněla, naopak byla tento poslední týden intenzivnější. Paní zubařka to odůvodnila tím, že mám podrážděnou dáseň, zřejmě od šlupky rajčete, apod. Tím mne uklidnila a já šla spokojeně domů s tím, že to není nic vážného, že nebudu hysterčit. Bohužel, nejsem zubař a tak jsem jejím slovům přirozeně uvěřila. Jenže následující víkend jsem strávila s léky proti bolesti. Bolest vystřelovala až kamsi do neznáma. Zašla jsem si k zubaři, který má soukromou, velmi moderní ordinaci, což ovšem napovídá, že u něj zákroky nebudou za hubičku. Když jsem mu popsala problém, podíval se na zuby zvenku, dělal s nimi ještě různé "pokusy" a pak došlo automaticky na rentgen, který mi paní zubařka Kalábová NEUDĚLALA. Zjistilo se, že mám pod plombami pořád kazy, bude třeba vytahovat nervy, atd. atd. Seděla jsem jako opařená. A to není zdaleka vše. Prohlídka ostatních zubů mě ještě čeká a já nyní pevně doufám, že mi pan zubař pomůže a dá do pořádku to, co jiný zpackal. Zároveň se děsím, na co vše ještě přijde. Pan zubař říkal, že nejsem první pacient po paní zubařce, které zachraňuje zuby. Velmi mne to mrzí, paní Kalábovou jsem měla velmi ráda, ale velmi mě svým přístupem zklamala. O své zuby pečuju, jak můžu. Těch sedm let u ní, jako bych vlastně nechodila k zubaři...

Po 15 letech jsem změnila lékaře a jsem zděšená!!!!!!Nová paní doktorka mě našla 13 zubních kazů a dvě korunky,které nesedí na krčku se skvělým zánětem.,O tom,že korunky jsou z plastu a nikoliv z keramiky snad svědčí za vše!!!!UTÍKEJTE AŤ ZACHRÁNÍTE CO SE JEŠTĚ DÁ!!!!

Strašný zubař! K pani doktorce jsem chodila asi 10 let, tento rok jsem prešla k jinému lékaři a ten mi řikal stav mých zubu tak jsem šilela. 7 kazů a úplně jiný přístup ktery jsem od tehle doktorky NEZNALA!!!
Doporučuji změnu lékaře.

Rozhodně nedoporučuji!!! Nevím, jak je možné, že tato zubařka ještě ordinuje...!!! Nesprávné vyvrtání a zablombování kazu, jehož si nejprve ani nevšimla, zapříčil odumření zubního nervu a následné období nesnesitelné bolesti, která mě nezastihla nikde jinde než na dovolené... Výsledek nenávratná ztráta zubu. A to nemluvím o tom, že mi nový zubař našel tyto chyby na plombách další čtyři. Nechci si ani představit, co by mě čekalo, kdybych u MUDr. Kalábové zůstala!

Doporučuji všem pacientům ''MUDr.'' Kalábové, aby si zašli na prohlídku a RTG k jinému lekáři a zachránili si svůj cenný chrup, nebo alespoň to co z něj zbylo! Po 8 letech mě čeká operace, několik (13) plomb a rovnání..to nemluvím o tom, kolik to bude stát a o mém chystaném odjezdu do zahraničí, který musím na několik měsícu odložit, jestli chci svůj chrup zachránit. Nenechte se zmást větou : "V poriadku, zuby ako perličky".

K paní zubařce jsme se registrovali v době, kdy byl problém v Opavě sehnat zubaře, natož dobrého. Při první návštěšvě jsem byla nadšená, paní doktorka byla pohotová, vtipná, rychlá. Ovšem dnes už vím, že rychlost (15 - 20 min) není vždy výhodou. Naštvala jsem se, když mi po několikáté rozlomila a upadla "čerstvě udělaná plomba" a našla jsem si jinou paní zubařku, která mi udělala RTG, který mi mimochodem paní doktorka nikdy neudělala. Do teď jsem v šoku a naštvaná, protože z RTG byly vidět odfláknuté plomby, pod kterými se díky tomu vygenerovaly kazy. Navíc amalgám je na zub tak navrstvený, že vyčistit mezizubní prostor je za cenu přetrhnuté zubní nitě, mezizubním kartáčkem se k nim dostat nejde vůbec, což má samozřejmě následek - kaz. Bílé plomby mi rovněž po půl roce upadly. Nikdy mi nebyla nabídnuta jiná varianta výplně, i za cenu příplatku, takže volbu lepšího materiálu jsem nikdy neměla. Výsledek po čtyřech letech u MUDr. Kalábové - v pořádku mám 5 zubů, ostatní na předělání s několikatisícovou investicí. Takže milí pacienti, nenechte se obalamutit větou "zúbky ako perličky" a utíkejte k lepšímu zubaři do moderní příjemné ordinace!!!!!

Dnes jsem po 8 letech telefonicky oznámil paní Kalabové, že si mě může vyškrtnout z evidence a taky se s Vámi rád podělím PROČ jsem to udělal. Dobře to tady někdo už přede mnou vystihl větou "Utečte, dokud můžete!". Chodil jsem k ní od střední školy a člověka jako já, který si v dětství prošel zubařským peklem, docela pohladí na duši oblíbená věta paní zubařky "V poriadku, zuby ako perličky". Jak jsem ale dospíval a slýchával od lidí jak to chodí u ostatních zubařů, tak jsem si říkal že to asi nebude úplně v pořádku! Žádná preventivní prohlídka netrvala dýl než 2 minuty a to včetně vyzutí bot, sednutí do křešla, zaplacení reg.poplatku a zvolání "Nashledanou!" Většina prohlídek probíhala tak, že jsem otevřel pusu, podívala se z různých úhlů na chrup a 2x, max 3x si rýpla do nějakých zubů jentak, aby se neřeklo. Potom se vždy zeptala, jestli mě něco bolí, a následovala již její výše zmíněná oblíbená věta o krásných zubech. Rentgen zubů, o kterém jsem slyšel jen od kamarádů, jsem před ní ze strachu radši ani nezmiňoval, protože kdyby mě na něj poslala a něco odhalil tak bych rozhodně nechtěl, aby mi to opravovala ona. Tím se dostávám k jejím zákrokům, které jsem zažil asi 3 za 8 let, vše bez nabídky omrtvení před zákrokem a automatickou volbou amalgánové plomby. Samozřejmě, musel jsem říct CO a KDE mne bolí, po "preventivní prohlídce". Při prvním zákroku se jednalo o vložení drenu za osmičku, která mě pobolívala. Zákrok byl bolestivý, ale po vytažení drenu musím říci, že doteď mě ta osmička nezabolela a už je to pár let. Na druhý zákrok - zaplombování stoličky, i když byl proveden v rekordním čase, si nemohu stěžovat, jelikož mi plomba nevypadla a zub mě rovněž už pár let nebolí. Poslední ošetření paní zubařkou byla další stolička. Vyvrtání neskutečně bolelo, čím více šla hlouběji tím více jsem cítil bolest celé horní čelisti. Bohužel, týden po zaplombování jsem tam byl znova, protože mi plomba vypadla, tak ji tam dala znovu. Uběhly 4 měsíce, plomba drží, ale nedávno při skousnutí se pod plombou něco stalo, do zubu vystřelila bolest a neuměl jsem na té straně jíst. Zašel jsem tedy k paní Kalábové se zubem naposled, popsal jsem ji co se stalo a že je to druhá plomba, a do třetice k tomuto zubu řekla, ŽE JE TO POD PLOMBOU, KDE SE NEDOSTANE A ZUB JE UŽ TAK VYVRTANÝ, ŽE SE BUDE MUSET VYTRHNOUT. Jelikož jsem o jejím názoru velice pochyboval, tak jsem řekl, že jsem to nečekal a spěchám do práce kde budu potřebovat mluvit, takže se objednám na zítra. Jenže jsem lhal. Už jsem tam nešel a nikdy nepůjdu Zavolal jsem jinam a sehnal si nového zubaře s moderním vybavením, který mi dnes udělal půlhodinovou vstupní prohlídku, zrentgenoval zuby a objevil spousty kazů a řekl, že nejsem první, který má zuby v tomto stavu po paní Kalábové. Zub, který chtěla paní Kalábová trhat mi zachránil, a bylo to díky omrtvení absolutně bez bolesti :) Teď mě čeká každoměsíční docházení do ordinace pana doktora a postupné spravování mého chrupu - to vše po 8 letech "preventivních prohlídek" u paní Kalábové.

Tak vidím, že jsem také udělala dobře, že jsem odešla. Chodila jsem k paní zubařce 10 let, za celou dobu mi neudělala ani jednou RTG, preventivní prohlídky cca 20 vteřin, slyšela jsem vždy "krásné zoubky". Až jsem měla problém s jedním zubem. Chápu, že nikdo není dokonalý a jsme lidi takže chyby děláme ale spíše mi vadil a dodnes mě mrzí ten přístup. Šla jsem k paní zubařce s tím že mě pobolívá zub, paní zubařka mi řekla, že se mi odloupl kousek plomby tak mi zub znovu zaplombovala, když jsem ji ale řekla, že se mi zdá, že je to zub vedle tak mi řekla že to se mi zdát může, že ta bolest může prostupovat přes celou dáseň, řekla jsem si OK a šla jsem domů. Bolest zubu ovšem přetrvával, ZA 14 DNŮ JSEM MUSELA JET K PANÍ ZUBAŘCE ZNOVU, řekla mi, že tam nic nemám ať ji popíšu jak se bolest projevuje, po vysvětlení mi řekla, že je to zcela normální (paní sestřička také přikyvovala) a ať stranu šetřím a nejlépe na ní vůbec nekoušu :-D, no tak jsem se zvedla a řekla jsem si že k ní už jako nejdu a měla jsem štěstí a našla si novou paní zubařku, ta už samozřejmě poznala hned po prohlídce co mám za problém. Jsem ráda že už k téhle zubařce nemusím chodit.

po dva roky mě přesvědčovala že jsem bez kazů a po preventivních prohlídkách jsem spokojeně odcházel, ovšem z důvodu přestěhování mám novou zubařku, která se nestačila sama divit .. na křesle jsem si "užil" 4 plomby, dvě uzdičky a čekají mě osmičky .. děkuji moc paní zubařce že mě uchránila od bolestí kterous i musím vytrpět teď a možná v ještě větší míře