Rehabilitační klinika Malvazinky MEDITERRA
U Malvazinky 177/7, Praha

Zobrazit ostatní profily anesteziologů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. David Hodr? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den špatně jsem se vyjádřil. Dá se dělat artroskopie levého ramene s dekompresí pokud je centrální katetr zaveden na levé straně?
A ještě jeden dotaz centrální katetr se dělá vždy pod sonem? Je standardní postup, když se dělá jen po hmatu?? Jaké jsou rizika centrálního katetru?
Děkuji za odpověď

Dovoluji si podotknout, že kanylace centrálního katétru by měla být vždy prováděna pod ultrazvukovou kontrolou, neboť tímto se výrazně snižuje riziko všech s kanylací spojených komplikací (poranění cév,nervů, nechtěná kanylace arterie, nepoznání anatomických odchylek, pneumothorax, atd.). Podmínkou je ale správné ovládnutí techniky, v nezkušených rukách může způsobit více škody než užitku. Kanylaci levé jugulární žíly při operaci levého ramene je možná, riziko infekce není vyšší, než při druhostranné kanylaci.

MUDr. David Hodr

mám dotaz ohledně centrálního katetru a artroskopii levého ramene s dekompresí.
Po rakovině pravého prsů a lymfatických cév mi anestezii nemůžou zavést do pravé ruky, levá se bude operovat tak tam taky ne zkoušeli narty taky na tak proto centrální katetr. Chci se zeptat zda je možné dělat centrální katetr jen po hmatu bez sona. Jelikož když mi takhle dělali protrhlí mi krkavici, je to standardní postup? Poté mi udělali katetr na levé straněuž pod sonem, ale zbytečně, operace neproběhla. Je možné operovat rameno když je katetr udělaný na levé straně když se má operovat levé rameno? Je to celkové pochybení anesteziologa.Prosím poraďte, to co jsem prožila na sále je nezapomenutelné a modřiny a bolesti mám pořád.
Děkuji za odpověď Renata

Dobrý den, žilní katétr lze zavést i periferně do levé ruky, výkon na rameni tomu nebrání. Při zavádění centrálního žilního katétru je použití sona významně doporučováno, v některých zemích je již povinností. Pro správné použití sona je však potřeba výcvik, pokud anesteziolog tento výcvik nemá, je zavedení dle anatomických znaků bezpečnější.

MUDr. David Hodr