Umístění: Praktický lékař pro dospělé Psudek zdravotni zpusobilosti

Pan doktor ma lidsky pristup a velice mile me prekvapil.Dlouho,tedy vlestne nikdy jsem nepotkala tak mileho,ochotneho doktora ktery chape i nelehke zivotni situace.Dekuji pane doktore.M.Skopalova

Březecká 256, Štěpánov, Olomouc
zdravotní středisko Štěpánov (mapa)

Nádražní 1, Šternberk
Praktický lékař pro dospělé (mapa)

Preventivní prohlídky

ordinuji na obou pracovištích 4 dny v týdnu, ve středu pouze ve Štěpánově, v pátek pouze ve Šternberku, po,út,čt v obou ordinacích střídavě dopoledne-...

díky

Pana doktora neznám osobně, ale potřebovala jsem akutně poradit přes internet. Odpověděl velmi podrobně během asi půl dne. A hlavně, zprávu pro mě neodbyl. Byla jsem velmi mile překvapena přístupem a rychlostí. Tímto chci Mudr. Folprechtovi poděkovat.

děkuji

Výborný, ochotný, vstřícný, zajímá se, pokud je zdravotní problém řeší. Na to že pracuje s lidmi vždy v dobré náladě. Pokud si tu někdo nejlíp beze jména stěžuje na paralen, tak pokud přijde někdo s chřipkou nebo rýmou tak vám krom doporučení klidu stejně těžko někdo napíše něco jiného. Pavel R.

MUDr. David Folprecht

díky, no náladu nemám někdy úplně ideální :-)

P. doktor Folprecht je profesionál, pokud budu muset změnit svého obvodniho lékaře,tak požádam o evidenci k němu. Vaculčíková Jiřina Újezd

díky

Vždy dobře naladěný profesionál.

MUDr. David Folprecht

děkuju, vždycky taky ne, hodně záleží na vzájemném pochopení, což bohužel s některými lidmi dost dobře nejde a když to naopak funguje, tak to jde samo a radostně :-)

Vždy je to o důvěře. A pan doktor naslouchat umí! Tak stačí mu sdělit svůj problém a on rád pomůže. A pamatovat na to, že je to taky jen člověk!!! Monika

děkuju

Špatný doktor. Opravdu vše léčí paralenem. Už bych tam nechodila.

Dodatek a reakce na pana doktora. Kdybych tu měla napsat, jakými způsoby se proviňujete.. zamítne mi to moderátor. Takže asi tak, pane doktore, vy moc dobře víte, že paralen není jediný váš prohřešek, že ano?? :)

MUDr. David Folprecht

aha...no když opravdu považujete Paralen za prohřešek,můžu být naprosto klidný :-)

Nechodím k doktorovi moc často, ale kdykoliv jsem musel - nemoc atd., tak si absolutně nemám na co stěžovat !

Jsem narazila na tyto stránky a nestačím se divit .Vy co máte tolik kritiky na dr.Folprechta ,proč nejdete jinam ,?Máte možnost přejít ke komukoli jinýmu ,myslím si že kvůli pár pacientům určitě nezkrachuje a my ostatní kvůli Vám nemusíme čekat v čekárně .Jinak doktore zdravím :))

děkuju :-)

Možná chodí pozdě, ale lékař je vynikající a mě nikdy nezklamal a mnohdy překvapil

Březecká 256, Štěpánov, Olomouc

Cena není uvedená

zdravotní středisko Štěpánov

Nádražní 1, Šternberk

Cena není uvedená

Praktický lékař pro dospělé

děkuji

MUDr. David Folprecht

díky, no náladu nemám někdy úplně ideální :-)

díky

Vždy dobře naladěný profesionál.

děkuju

Špatný doktor. Opravdu vše léčí paralenem. Už bych tam nechodila.

děkuju :-)

42 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den, prosim o radu. Jiz vice jak rok se potykam s takrka permanentnim "nachlazenim". V kvetnu mi po takoveto viroze zustal suchy stekavy kasel 3 mesice (ORL v poradku, prakticky lekar mi pri nekolika CRP - rozmezi 5 az 20 nasadil troje antibiotika). Kdyz kasel neustaval, poslal me na plicni (rtg ok) a byl mi na alergologii predepsan Airflussan, astma ani alergie ale potvrzeny nebyly. Po mesici na dovolene v zari kasel sam ustal. Nyni uz mam opet temer 14 dni kasel, z pocatku klasicka zluta ryma, ted uz jen neustavajici nutkavy kasel s obcasnym vykaslanim zluteho hlenu - CRP 12,Stoptussin, Pamykon, zodac, salvej - nic nepomaha, bez teploty. Me uz napadly i plicni chlamydie nebo slaba imunita, ale krevni testy na bunecnou imunitu mam take ok. Na koho se mohu obratit??? Budu vdecna a moc dekuji za jakoukoli radu!

dobrý den, váš příběh je bohužel smutným typickým příkladem podlomené imunity způsobené opakovaným podáváním antibiotik, včetně těch lokálních ( Pamycon ) atd., takže jediná cesta "ven" spočívá v odeznění a vytrvání, je lhostejno zda se jednalo o chlamydie či černý kašel, cokoliv by v podstatě mělo být již přeléčeno ( záleží na skladbě použitých antibiotik, škoda že nepíšete která to konkrétně byla, napište mi to na folprecht@volny.cz ), rovněž bohužel žádné vyšetření nemůže zcela vyloučit astma, to je bohužel naprostý blud, astma nemá žádnou metodu kterou je možno takovou nemoc zcela vyloučit či potvrdit, vždy jde jen o typické příznaky, co kašel vyvolává (pyl, prach, plísně, smog atd. ) , noční záchvaty kašle s pískáním průdušek a podobně, počínající či mírné astma prostě nijak prokázat vyšetřením nelze, až po delší době když vzniknou následkem neléčeného astmatu prokazatelné změny, resp. zhoršení plicních funkcí, pro vás je typické že v létě byly asi potíže minimální, a se zhoršením počasí, ofouknutím, virózami, možná s i se začátkem topení, zhoršením smogu, menším větráním místností atd. se problém zase projevil, případně používáním či vystavení klimatizace, častou příčinou je třeba plíseň v bytě či dřevomorka v trámech a dřevostavbách, na všechna tato rizika musíte myslet a pokud možno je odstranit a samozřejmě se pokud možno vyhýbat antibiotikům ( a dávat je jen v opravdu nutných případech ) aby se vaše imunita zlepšila a vaše odolnost vůči nepříznivým vlivům okolí tím pádem také, takže chce to trpělivost, nechat si pro jistotu udělat celkové odběry, což asi máte, lépe se takovými stavy "prokašlat" bez antibiotik jen s kapkami, jezdit v létě k moři a otužovat se a vaše odolnost se jistě zlepší, děkuji za pochopení.

• Dobrý den,
    mám takový problém, na který mi nedokázal odpovědět žádný lékař, a všichni se na mně dívají jako na blázna. Už asi půl roku si musím „spravovat“ krk. Vím, že to zní strašně, ale ještě hůř se to popisuje lékařům. Začalo to řekněme před půl rokem, kdy jsem ležela na boku, měla zapřenou hlavu o ruku, a najednou mi ztvrdnul krk a já nemohla polknout, mluvit a dýchat jen pomaličku, protože mě bolelo úplně vespod v krku. Jakmile se ale řeklo, že se zavolá sanitka, nějak špatně jsem se pohnula a bolest zmizela. Od té doby si musím vždy dávat do správné polohy hrtan, protože mi nejspíš vyskakuje. Spravuji si ho stylem, že si to přitlačím více zvenku do krku, většinou na obou stranách, ale více na levé straně. Trošku v něm zakřupe a já můžu další půl hodinu zase v pohodě žít. Jenže to ztvrdnutí krku se někdy opakuje a už je mi i nepříjemné si spravovat krk, když se v něm prostě něco musí dít, jinak mi to nejde do hlavy. Doktorovi jsem to všechno popisovala, myslel si, že je to vyskakování jazylky, ale jako jazylka mi to moc nepřijde, když je to u hrtanu. Jícen mám podle další doktorky také v pořádku, podle rentgenu mám uzliny v krku, ale nejsou nijak markantní a neměly by dělat problém. Také se léčím se štítnou žlázou, ale to mi doktorka říká, že je v pořádku, a nijak se nemění.
    Vím, že se to čte jako úplná blbost, ale já už nevím co mám dělat, protože to není v mé hlavě, ale doopravdy se to děje a je mi to nepříjemné. Jsem už zoufalá a hledám jakékoliv východisko, proč to tak je.

Děkuji moc za odpověď

dobrý den, samozřejmě váš stav vyžaduje odborné vyšetření, nejprve asi RHB lékařem, který by měl posoudit stav krční páteře, včetně funkce jazylky a případnou poruchu odhalit, jícen asi byl vyšetřen gastroskopicky ( ? ) a následně pak hrtan na ORL, to by mělo dát odpověď a vysvětlit možnou příčinu potíží i způsob léčby, tedy správnou RHB léčbu což je nejpravděpodobnější a což by mělo výrazně pomoci, pokud stále nebude jasno, je potřeba udělat magnetickou rezonanci krku a krční páteře, pokud toto nalezne nějaký problém, je pak možná operace krční páteře, která je zcela bezpečná dnes a má velmi dobré výsledky a problém by to odstranilo, samozřejmě záleží na těch nálezech a nenechte se odradit a trvejte na těch odborných vyšetřeních, děkuji a napište mi na mail jestli se na něco přijde, určitě se s tím dá něco dělat, takže nezoufejte, hezký den.

• všeobecný praktický lékař