Ostrovského 253/3, Praha 5, Praha

Psychologické poradenství • 1 100 Kč

Krizová intervence • 1 100 Kč

On-line konzultace • 1 100 Kč +1 Více

Psychologické vyšetření • Od 1 300 Kč

Jsem psycholog a terapeut. Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Jagiellonské Univerzity v Krakově. Během studia jsem absol...

Ukončené školy

• Jagiellonská Unverzita v Krakově, obor psychologie (2012-2017)
  • Universitat de València (2016)

• psychoterapie

Znalost jazyků

• Polština,
  • Čeština

Nejčastěji hledané služby

Od 1 300 Kč

Umístění: Mgr. David Danel - Psychologické poradenství a terapie Jiný

Je empatický, milý a dobře se mi s ním pracovalo. Sezení byla příjemná, nechával mi prostor se vyjádřit, zamyslet se a uvědomit si mnoho věcí. Opravdu mi pomohl. Mohu jen doporučit.

Umístění: Mgr. David Danel - Psychologické poradenství a terapie psychologické poradenství

Skvělý přístup,pomohl mi jít dál a začít žít. Každé sezení mi volilo chuť do života a nasměrovat správným směrem . Mohu jen doporučit a panu Danelovi patří velké poděkování za všechno.

K Davidovi Danelovi jsem chodil týdně po dobu dvou let na podpůrnou terapii k léčbě depresí, úzkostí a závislosti. Jsem si jistý, že bez jeho podpory by se mi i s psychofarmaky nepodařilo dosáhnout takového zlepšení, že jsem nyní mohl terapie přerušit. Po organizační stránce je spolehlivý a praktický, v terapii velmi respektující. Dokáže velmi pozorně naslouchat a ve správný moment položit otázku tak, že postupně sami změníte náhled na své problémy a sami najdete řešení. Má mojí plnou důvěru a kdybych se někdy znovu dostal do obtížné situace, určitě se na něj znovu obrátím.

Spolupráci s Davidem mohu vřele doporučit, obrátila jsem se na něj v náročném období a jsem za to ráda. Setkala jsem se s přijetím, pochopením a profesionálním přístupem. Sezení pro mě byla bezpečným prostorem, kde jsem mohla svobodně přinášet, co jsem potřebovala.
Davide, moc Vám za Vaše provázení děkuji a přeji vše dobré do dalších dnů a praxe!

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, moje otázka míří do psychologické oblasti. Nedávno (měsíc) zemřela manželova mamka - byli se velmi blízcí s vnukem (mým synem, necelé 4 roky). Jak k tomuto přistoupit, jak to dítěti ulehčit? Byl smutný, ale vypadá, že to pochopil. Potom byl naštvaný a poslední dobou hodně zlobil. Vzalo nás to všechny, tedy ani já jsem asi nebyla schopná být takovou podporou, jakou by byla potřeba.
Máte nějaký tip, jak s tímto pracovat?
Děkuji.

Toto je nesmírně těžká situace, a je úplně přirozené, že to ovlivní celou rodinu. Při práci s emocemi dětí v takových situacích je důležité být trpělivý a citlivý.

Začněte tím, že se s dítětem otevřeně bavíte o smrti jeho babičky. Používejte jednoduchý jazyk adekvátně k věku, který mu pomůže pochopit situaci. Buďte připraveni odpovídat na jeho otázky a sdílet i vaše pocity. Dětem může být užitečné vysvětlit, že smutek je normální reakcí a že je v pořádku cítit se smutným.

Dávejte mu prostor pro projev emocí, ať už jsou to slzy, hněv nebo smutek. Můžete společně vytvořit něco, co připomíná jeho babičku, jako například kresbu, obrázek nebo vzpomínkový deník.

Zároveň buďte trpěliví s jeho chováním. Zlobení může být jeho způsobem, jak vyjádřit frustraci nebo smutek. Podporujte ho, ale stanovte i jasné hranice, aby věděl, co je přijatelné chování.

V neposlední řadě myslete i na sebe - vy také procházíte procesem truchlení a je normální, že je vaše kapacita omezená. Zkuste k sobě být laskavá a dovolte si být podpůrná a přítomná tak, jak v tu chvíli dokážete.

Pokud by tento stav přetrvával delší dobu, můžete zvážit možnost konzultace s dětským psychologem, který vám může poskytnout konkrétní rady a strategie pro podporu dítěte v procesu smíření se ztrátou.

Mgr. David Danel

Ukončené školy

• Jagiellonská Unverzita v Krakově, obor psychologie (2012-2017)
  • Universitat de València (2016)

• psychoterapie

Stáže

• Vlastní soukromá praxe (2021 - doposud)
  • Ordinace klinické psychologie TeraPsyché (2022)
  • Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov (2020-2021)

Znalost jazyků

• Polština,